Флюороз зубів: причини появ, форми, і як його лікувати

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (3 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Лікування та професійний догляд
  • 139
  • 3
Зміст

Яка ймовірність захворювання на флюороз?

Флюороз зубів: причини появ, форми, і як його лікувати - 1 | Complex DentФлюороз, або як його по-іншому називають, крапчаста емаль – захворювання, причиною якого є надмірне надходження до організму фтору. На надходження такого компонента наш організм найчастіше впливає випита нами вода. Хоча фтор є в невеликих кількостях в їжі, і навіть у зубній пасті, але з них він мало засвоюватися організмом, а ось вода – пряме джерело фтору в організмі. Це є причиною ендемічного характеру флюорозу, тобто характерний для тих місцевостей, де вода перенасичена цим елементом. Також виділяють флюороз, який виникає у зв’язку з професійною діяльністю в районах перенасичених фтором. Такий тип захворювання дуже рідкісний.
Групою ризику щодо захворювань на флюороз є маленькі діти та підлітки, у яких зуби ще не зміцніли.

Які розрізняють форми флюорозу?

Флюороз зубів: причини появ, форми, і як його лікувати - 2 | Complex DentФлюороз класифікують залежно від стадії прогресивності хвороби.

Розрізняють такі види флюорозу: плямиста, штрихова, ерозивна, деструктивна, крейдяно-крапчаста.

– За наявності початкової стадії з’являються смужки білого кольору, які, як правило, не дуже помітні на зубах. Їх добре видно при висушуванні зубної поверхні.
– Наступним етапом є утворення білих плям. Відмінною характеристикою плямистої стадії є те, що місце, де утворилося захворювання, набуває білого кольору і блиску. У цій стадії флюороз легко прийняти за карієс. Вони мають лише одну відмінність, карієс має локальний характер, а флюороз переходить по всій ротовій порожнині.
– З появою меловидно-крапчастої стадії плями починають темніти до жовтого, і навіть світло-коричневого відтінку. Емаль має шорстку і нерівну поверхню, з’являється велика кількість різних точок. Плями вже виражені чіткіше.
– При настанні ерозивної та деструктивної стадії настає втрата дентину та емалі. Може відбуватись зміна форми зуба, дефекти стають дуже помітними.
– Далі починається поразка кістяка кісток. Надмірне накопичення в кістках фтору стає причиною таких хвороб як остеосклероз, остеосаркоми, остеосклероз та інші. Такі зміни відбуваються, якщо хворий продовжує вживати фтор у великих кількостях.