Процедура нарощування зубів

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Лікування та професійний догляд
  • 117
  • 2

Процедура нарощування зубів - 1 | Complex DentПроцедура, пов’язана з нарощуванням зубів, передбачає різні способи реставрації. Їхнє проведення відрізняється високим художнім рівнем. При цьому відновлюється функціональна здатність зубів та досягаються високі показники естетики. Використання сучасних матеріалів дозволяє провести процедуру на якісному рівні. Якщо процедуру проведено грамотно, то реставровані зуби практично не відрізняються від природних зубних сегментів. Вони мають не менші показники міцності або навіть перевершують їх у порівнянні з початковим рівнем.

Подібні маніпуляції належать до розряду косметичних процедур. При нарощуванні поновлюється коронкова частина зуба. Це можна здійснити за допомогою непрямого та прямого методу. У першому випадку достатньо одного відвідування стоматолога. Лікар встановить на зуб композитний матеріал, простіше кажучи, поставить велику пломбу. Пацієнт відразу ж починає жити звичним для нього життям. Такий спосіб можливий у найпростішій клінічній ситуації.

Якщо має місце великий за масштабами дефект, користуються непрямим методом. Тут до роботи підключається зуботехнічна лабораторія. За один візит процедуру здійснити повністю не вдасться. Потрібно буде робити зліпки та виконувати інші маніпуляції. У цьому методі проводять використання зубних накладок, вкладок чи коронок.

Кому показано та протипоказано нарощування зубів?

Показаннями для проведення процедури є такі ситуації:

• У пацієнта є неправильна форма сегмента зубного ряду.
• Зубна одиниця має аномальне розташування.
• Зуб має неприродні розміри.
• Викривлення зубного сегмента.
• Механічне руйнування зуба.
• Виражений ступінь ураження каріозним процесом.
• Потертість на поверхні зубної емалі.
• Порушення кольору емалі чи відповідність побажанням пацієнта.
• Широкі проміжки між зубами.

На жаль, усім поспіль проведення подібної процедури не можна здійснити, оскільки є певні обмеження:

– алергія на матеріали, які застосовуються під час реставраційних робіт, включаючи анестетики;
– скронево-нижньощелепний суглоб функціонує з відхиленнями;
– наявність серйозних місцевих захворювань.

Використання композитних матеріалів

Сучасні матеріали використовуються не тільки для того, щоб лікувати зуби, але й для якісного покращення їх зовнішніх естетичних характеристик. Якщо зуб не пошкоджений, можна його наростити, покращивши красу.

Процедура з нарощування зубів характеризується такими етапами:

1. Підготовка до нарощування. Необхідно із зубів видалити наліт. Це забезпечить надійнішу фіксацію.

2. Вибір естетичних показників. Використовуючи спеціальну шкалу для зуба підбирають колір.

3. Якщо пацієнт має пломби, їх необхідно зняти. За наявності карієсу хворий зуб слід почистити. За потреби вводять анестетики.

4. Власне реставрація. З зуба видаляється волога і здійснюють накладення композитного матеріалу. Виконується пошарове накладення. Це забезпечує найточніше моделювання форми. Для того щоб матеріал затвердів, використовується спеціальна лампа.

5. На завершальному етапі здійснюється шліфування та полірування зуба.

Якщо зуб нарощується за допомогою фотополімерів, то така процедура відрізняється підвищеною надійністю та довговічністю. Такий матеріал може прослужити власнику до 10 років. Але з часом зовнішній вигляд композитного матеріалу може погіршитися. Справа в тому, що він здатний сорбувати барвники, які надходять із їжею. Це зумовлено тим обставиною, що такий матеріал має пористу структуру.