Чому болить зуб при накушуванні?

Якщо у пацієнта болить зуб при накушуванні, це перший сигнал задуматися про необхідність відвідування стоматолога. Причини появи неприємних відчуттів дуже різноманітні від захворювання на ротову порожнину до неякісного стоматологічного лікування. Серед них ключовими є:

  1. Підвищена чутливість зубної одиниці.
  2. Ушкодження емалі, які можуть мати мікроскопічний характер. Навіть незначні відколи та тріщини можуть викликати біль у зубі при накушуванні.
    Запалення ясен та м’яких тканин.
  3. Періодонтит, що є запаленням верхньої частини зуба.
  4. Видалення нерва. Після завершення процедури депульпації (і при необхідності встановлення коронки) боляче натискати на зуб найчастіше через пломбування підвищеної щільності кореневих каналів, незначних ушкоджень в області верхівки кореня тощо.
  5. Неправильно встановлена ​​пломба. Часто стоматолог здійснює маніпуляції під анестезією. Це призводить до того, що з урахуванням притуплених відчуттів пацієнта у щелепі лікар може недостатньо відшліфувати готову пломбу.
  6. Карієс. Одна з найпоширеніших проблем, через які з’являється біль при натисканні на зуб. Каріозна порожнина – це свого роду поглиблення в тканинах зуба, яке виникає через їхнє руйнування. Їжа разом з напоями, потрапляючи в зруйновані зони, викликає як короткочасні, так і більш тривалі болючі прояви.
  7. При ігноруванні необхідності лікування карієсу розвивається пульпіт. У такому разі біль зуба при натисканні стає сильнішим. Характерним симптомом є посеріння емалі.

Болить зуб при натисканні - що робити і як з цим боротися? | https://complex-dent.com.uaКрім цього поширеними причинами того, що болить передній зуб при натисканні, виступають недостатньо якісно відновлений контактний пункт, пошкодження гострого гострого або твердою їжею і функціональне перевантаження.

Болить здоровий зуб при накушуванні після лікування – це нормально?

Навіть незначне стоматологічне лікування призводить до травм тканин ясен. Регенерація в ротовій порожнині найчастіше відбувається досить швидко, і болючі прояви мають тенденцію поступального зменшення. Однак у пацієнтів, які страждають на підвищену чутливість зубів або знижений больовий поріг, цей процес часто затягується на кілька тижнів і довше. Порятунком у такій ситуації можуть стати:

  • Полоскання аптечного чи домашнього приготування. Відмінним варіантом є створення розчину на основі теплої води, соди, солі та йоду.
  • Використання болезаспокійливих засобів.

Якщо біль при жуванні в зубі з часом постійно посилюється, а причина подібних процесів невідома, то людині однозначно потрібно якнайшвидше записуватися на прийом до стоматолога!