Розглянемо, чому все більше людей вважають за краще при відновленні зубного ряду зробити саме керамічні коронки. Досі поширені металеві недорогі коронки. Але вони виглядають застарілими в порівнянні з безметалевими керамічними коронками.
Переваги
Безметалові протези можна розділити на 3 різновиди:
– порцелянові (ціліснокерамічні);
– цільноцирконієві(без металу);
– комбіновані коронки (каркас зроблений із цирконію, зовнішня оболонка – із кераміки).
Керамічна коронка на зуб за своїми експлуатаційними властивостями максимально наближена до натуральних «інструментів» для жування. Вона виглядає природно, тому ідеально підходить для протезування різців та іклів. При грамотному доборі відтінку коронки різниця між протезом та натуральними різцями не відрізнятиметься.
Підходять керамічні коронки і на жувальні зуби, проте при цій операції зазвичай використовується не «чиста» кераміка, а комбіновані варіанти на основі оксиду цирконію. Жодних небажаних наслідків для організму таке протезування не залишить. У роті не з’явиться стороннього присмаку, робота слинних залоз та шлунково-кишкового тракту відбуватиметься у звичному «режимі». Виключено виникнення алергічних реакцій, оскільки сировина біосумісна.
Кераміка погано вбирає запахи і пігменти, тому штучні зуби з цього матеріалу не будуть так схильні до псування від вживання кави та аналогічних «фарбуючих» продуктів. Відрізнити якісно підібрані коронки може лише фахівець, для стороннього погляду все виглядатиме природно.
Плюси та мінуси керамічних коронок:
Все ж таки головна перевага матеріалу – саме естетична привабливість і пов’язаний психологічний комфорт пацієнта. Після розробки технологій створення сучасних реалістичних коронок їхнє встановлення перестало бути вироком для гарної посмішки. Навіть керамічна зубна коронка встановлена на імплант буде виглядати як свій зуб. Недоліки даної конструкції може бути порівняно висока вартість, але тривалий термін служби та позитивні емоції від даної конструкції зможуть окупити ваші вкладення.
Матеріали для виготовлення
Покриття з кераміки створюються за двома методиками.
– Empress: технологія виготовлення протезів із кераміки з додаванням кристалів лейциту. Використовується для створення протезів на передні зуби.
– E-max. Це створення коронок з діоксиду літію, призначених для протезування молярів та премолярів.
Ціна на процедуру залежить від типу сировини, кількості зубів, що підлягають лікуванню та інших факторів.
Етапи створення коронки з кераміки
Технічні можливості сучасної стоматології дозволяють виконувати роботу з виготовлення керамічних протезів швидко і безболісно.
- Спершу отримують розбірну модель.
- Проводять моделювання та пресування основи.
- На каркас наносять верхній матеріал, що покриває.
- Виконують останні «штрихи», глазурування, припасування.
До та після протезування:
На цьому й завершуються роботи з реставрації.
Поставити керамічну коронку на зуб, ви зможете вже за кілька днів.
Кераміка дарує можливість практично «повернути» втрачений зуб, відбілити чи змінити колір під ваш смак. Відгуки завжди позитивні на цей вид коронок, не відмовляйте собі у гарній усмішці!
Ціни на Керамічні коронки
Первинна консультація, огляд 400 грн. Отримання відбитку А-силікон(2 щелепи) 1500 грн. Отримання відбитку С-силікон(2 щелепи) 1200 грн. Керамічна коронка (E-Max) 12600 грн. (ціна залежить від лабораторії) *Ціни вказані без додаткових маніпуляцій, детальний прорахунок плану лікування ви зможете отримати на прийомі у стоматолога