Що таке реставрація (відновлення) зубів

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (3 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Лікування та професійний догляд
 • 64
 • 3
Зміст

Реставрація зубів – панацея чи необхідність?

Що таке реставрація (відновлення) зубів - 1 | Complex DentЗуби людини не здатні до регенерації, тобто вони не відновлюються після випадання чи руйнування. Відновлення жувальних та естетичних функцій – завдання стоматолога. Цим займається спеціальний розділ медицини, який одержав назву ортопедична стоматологія.


Спектр завдань, що стоїть перед стоматологами-ортопедами, є надзвичайно широким.

 • різних стоматологічних захворювань;
 • виправлень дефектів прикусу за допомогою різних конструкцій;
 • відновлення цілісності зубного ряду та естетичного виду зубів.

Допомога пацієнтам надається не тільки в кабінеті стоматолога, а й у зуботехнічній лабораторії, де займаються виготовленням протезів, коронок та зубних накладок для подальшої реставрації зубів.

Реставрація передніх зубів і не лише

Що таке реставрація (відновлення) зубів - 2 | Complex DentНайпопулярніша послуга стоматологів-ортопедів у сфері відновлення зубів – це протезування. Його поділяють на:

 1. Мікропротезування. Таке відновлення необхідне у випадках, коли більшість зуба збереглася, але він не може виконувати відведені йому функції. Мікропротезування представлене вкладками та накладками. Вкладки (невеликі керамічні сегменти) використовуються для жувальних зубів, а накладки – для зубів, що знаходяться в зоні посмішки. Перевагою такої реставрації і те, що відновлення зуба відбувається без шкоди для сусідніх зубних одиниць.
 2. При тяжких випадках не обійтися без незнімного протезування. Під таким видом реставрації розуміються коронки та мости. Коронка є своєрідною керамічною «шапочкою», яка одягається поверх зуба. Показанням до встановлення коронок стає повне руйнування природної коронки зуба за умови, що корінь залишається здоровим. Стоматолог фіксує докорінно штифт, на який згодом одягається коронка. Конструкція виходить досить міцною та здатна прослужити жоден рік.
 3. При повній відсутності одного або кількох зубів можливі два варіанти відновлення – імплантація чи мостоподібні протези. Безумовно, імплантація набагато зручніша, оскільки дозволяє максимально щільно наблизитися до природного стану ротової порожнини. З ряду причин деякі люди змушені робити вибір на користь «моста». Головним недоліком цього виду відновлення є те, що для встановлення конструкції потрібно сточити сусідні зуби, які стають опорними, що призводить до їх швидкого руйнування.

А що таке художня реставрація зубів?

Що таке реставрація (відновлення) зубів - 3 | Complex DentВУ цьому випадку відновлення зубів проводиться з використанням різних синтетичних матеріалів. Така реставрація дозволяє відновити колишній зовнішній вигляд, а також функціональність зубного ряду. Для реконструкції найчастіше застосовуються вініри чи пломбировочные матеріали з урахуванням композитів. Умовно художня реставрація переднього зуба включає 5 основних етапів:

 1. Підготовка. На цій стадії стоматолог здійснює комплекс процедур з гігієнічної профілактики ротової порожнини. Зуб очищаються від нальоту та зубного каменю. Потім встановлюється колір емалі пацієнта. На основі отриманої інформації вже підбирається колір композиту, що використовується для реставрації.
 2. Усунення наявних стоматологічних проблем за наявності. На даному етапі відновлення у разі потреби проводиться лікування карієсу, видаляється старий пломбувальний матеріал, здійснюється препарування тканин тощо.
 3. Склейка композитного матеріалу та тканин зуба. Для вирішення поставленої задачі використовуються спеціальні адгезивні клеї, гелі протравлення, засоби для ізоляції ротової порожнини від попадання слини. Для забезпечення додаткової міцності відновлювальної конструкції можна використовувати при реставрації штифти.
 4. Нанесення композитного матеріалу шарами на зуб, що реставрується. У цьому використовується матеріал різних відтінків, що забезпечує природність відновленого зуба. Завдяки грамотному підходу та досвіду стоматолога такий зуб не виділятиметься на тлі решти зубів, а відновлення пройде на найвищому рівні.
 5. Введення відреставрованого зуба в прикус, моделювання фінішної форми та розміру за допомогою шліфувальних та полірувальних інструментів. На даному етапі відновлення видаляється навіть незначна тріщина і надається готовому зубу блиск.

А чи є протипоказання до реставрації?

Що таке реставрація (відновлення) зубів - 4 | Complex DentПереваги відновлення очевидні. При цьому серед переваг реставрації варто виділити практично повну відсутність будь-яких протипоказань до відновлення. Однак все ж таки вони є:

 • Наявність у пацієнта стимулятора серцевого ритму, оскільки використання фотополімеризатор під час реставрації часто викликає порушення частоти імпульсів даного пристрою;
 • Алергія на компоненти адгезивної системи або самого композиту, використовуваного при реставрації. Подібна проблема трапляється нечасто;
 • Відсутність можливості ізолювати при реставрації порожнину або сам зуб від попадання вологи.

Виконуємо відновлення зруйнованого зуба будь-якої складності

Впевнені, що тепер Ви знаєте відповідь на запитання: що таке реставрація зубів і розумієте небезпеку зневаги відновленням. Клініка COMPLEX DENT ефективно, професійно та абсолютно безболісно виконує нарощування та відновлення відколотого зуба. Накопичений досвід лікарів дозволяє вибирати найбільш оптимальні способи рестраврації з урахуванням особливостей ситуації, що склалася. Відновлення зуба проводиться з використанням найсучасніших технологій та гарантією відмінного результату. Ми точно знаємо, що робити для створення ідеальної посмішки!

Щоб звернутися за реставрацією, просто зателефонуйте за телефонами, вказаними на сайті та запишіться на прийом до дорослого або дитячого стоматолога в будь-який зручний для себе час!