ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ:
Гнатологія-1 | https://complex-dent.com.ua

Гнатологія

Клінічна гнатологія — напрям у медицині, який займається проблемами загальної стоматології та щелепно-лицьової галузі. Це комплексний підхід до вирішення різних проблем, що виникають у зубощелепній системі. Якщо стоматологія займається зубним рядом, то гнатологія – це і зубний ряд, і навколозубні тканини, і жувальні м’язи, і прикус, і скронево-нижньощелепний суглоб (СНЩС).

Основні завдання гнатології

Стоматологія неможлива без гнатології, оскільки ця наука вирішує безліч важливих завдань, пов’язаних зі здоров’ям зубощелепного апарату. Головна з них – оцінка компонентів зубощелепної системи, а саме:

  • жувальних м’язів;
  • СНЩС;
  • пародонта;
  • зубних рядів та окремих зубів.

Мета цих досліджень — виявлення патології у роботі щелеп та лікування пов’язаних із ними захворювань. Під час досліджень проводиться оцінка не лише статичних, а й динамічних показників.

Що лікує гнатолог?

Приводом звернутися за допомогою до лікаря-гнатологи може стати дискомфорт, шум або хрускіт у щелепному суглобі, проблеми при пережовуванні їжі та змиканні зубів. Це часто стає свідченням того, що щелепний суглоб пошкоджений та потребує лікування. Проконсультуватися з гнатологом варто також у разі шуму та закладеності у вухах, болю в області обличчя та шиї, бруксизму. Фахівець визначає:

  • дисфункції СНЩС;
  • правильне центральне співвідношення щелеп;
  • міжальвеолярну висоту.

Гнатологія - 1 | https://complex-dent.com.ua/На основі цих досліджень можна визначити джерело проблеми. Після діагностики лікар призначає міорелаксаційну терапію, яка розслаблює жувальні м’язи. Для пацієнтів зі скаргами на те, що щелепа зводить та заклинює, це обов’язкова процедура. Для точної діагностики лікар не лише проводить класичний огляд, а й обстеження за допомогою електронної кондилографії, реоартрографії, КТ та МРТ, фоноартрографії, аксіографії. Це дозволяє швидше і точніше визначити проблему, поставити діагноз і розпочати складання плану лікування.

Гнатолог відновлює коректний рух нижнього зубного ряду, щоб різці та ікла правильно стулялися, коригує прикус. Відтворює жувальну поверхню зубів, щоб мінімізувати пошкодження при бруксизмі. Виробляє тактику лікування порушень СНЩС, нижньої щелепи та жувальних м’язів. Допомагає оптимізувати вибір та виготовлення зубних протезів.

Ортопедична стоматологія та гнатологія

У більшості випадків проблеми з прикусом виникають не через зубний ряд, а через порушення щелепи, захворювання жувальних м’язів. Причиною можуть стати навіть проблеми з хребтом та м’язами шийного та плечового відділу. Визначити стан щелепно-лицьових м’язів дозволяє електроміографія. Гнатологічна діагностика включає як оцінку зубних рядів, а й щелепного суглоба, жувальних м’язів. Ортодонтія також займається лікуванням зубощелепних захворювань, але лише у поєднанні з гнатологією таке лікування може дати стовідсотковий результат.

Міждисциплінарний підхід, який використовують гнатологи, розширює можливості лікаря. Комплексна діагностика, коли він розглядається вся система, а чи не окремі її компоненти, дозволяє швидко знайти причини порушень прикусу, роботи щелепи. Стоматологічна клініка Комплекс Дент пропонує скористатися послугами гнатолога та переконатися, що досвідчені фахівці допоможуть впоратися з будь-якою стоматологічною проблемою.

Функціональна діагностика СНЩС у Києві

Complex Dent — сучасна стоматологічна клініка, що знаходиться в Дніпровському районі Києва, неподалік масиву Воскресенка, метро Дарниця та Лівобережна. Ми пропонуємо весь спектр стоматологічних послуг за доступною ціною. Сучасне обладнання, досвідчені фахівці, якісні матеріали – все це доступно в Комплекс Дент. Наші пацієнти з Києва та інших міст України щопівроку приїжджають на безкоштовний огляд.

Ми гарантуємо всі види робіт, співпрацюємо зі страховими компаніями. Категорії сервісу та вартість послуг можна переглянути в розділі сайту. У нас регулярно виробляють дезінфекцію приміщень та обладнання, стерилізацію інструментів. Безпека, якість, новаторство у стоматології – це клініка Complex Dent.