ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ:
Лікування молочних зубів-1 | https://complex-dent.com.ua

Лікування молочних зубів

Молочні зуби мають важливе значення у гармонійному розвитку дитини. Вони служать до 12-13 років. За цей час відбувається формування лицьової частини черепа, прикусу та щелеп, дозрівають постійні зуби.

При видаленні молочного зуба виникає ризик, що сусідній переміститься з його місце, оскільки «природа не терпить порожнечі». В результаті є ризик, що постійні зубні одиниці проріжуться не на своєму місці. У свою чергу гармонійний розвиток зубощелепного апарату та лицьової частини черепа відіграє значну роль у формуванні мови та роботі травної системи.

На жаль, багато батьків вважають, що молочні зуби не потребують професійного стоматологічного лікування. Відсутність коректної та своєчасної професійної допомоги призводить до цілого ряду хронічних патологій, з якими згодом стає дуже важко боротися.

Чому псуються молочні зуби?

Основними причинами розвитку патології молочних зубів стоматологи вважають:

  • зміни кислотності у ротовій порожнині;порушення кальцієвого обміну (його надлишок чи нестача в організмі);
  • недолік фтору, фосфору та вітаміну D;
  • неправильний прикус;
  • занадто велика кількість вуглеводів у раціоні (солодкості, шоколад, борошняне, газовані солодкі напої);
  • недостатня чи некоректна гігієна порожнини рота.

Щоб вилікувати дитину та запобігти руйнуванню молочних зубів, необхідно з’ясувати першопричину проблеми та усунути її. Дотримання простих рекомендацій щодо догляду за ротовою порожниною дозволять зберегти дитяче здоров’я.

Як лікувати зубні захворювання на молочних зубах?

Метод та тривалість лікування молочних зубів безпосередньо залежать від типу патології. Найчастіше у дітей зустрічаються карієс, періодонтит, пульпіт, гіпоплазія емалі. Лікування молочних зубів Лікування молочних зубів - 1 | https://complex-dent.com.ua

Карієс

Лікування молочних зубів - 2 | https://complex-dent.com.uaКарієс – вкрай поширена патологія серед маленьких пацієнтів, що вражає задні та передні молочні зуби. В основному це пов’язано з пристрастю до солодкого та відсутністю навичок гігієни ротової порожнини.

Захворювання є порушенням цілісності твердих тканин зуба. Через ці ушкодження хвороботворні мікроорганізми потрапляють у товщу зуба та викликають його руйнування.
Розрізняють такі стадії карієсу:

  • Стадія плями – не вимагає застосування бормашини. На пошкоджену емаль наносять лак фтористий, гель або використовують накладку, у складі якої містяться сіль кальцію і фтор. Також рекомендується переглянути раціон харчування пацієнта.
  • Середня стадія — цьому етапі формується каріозна порожнину. Її очищають бормашиною, обробляють спеціальним антисептиком та пломбують.
  • Глибокий карієс — патологічний процес поширюється інші тканини зуба, що часто викликає ускладнення (пульпіт, періодонтит тощо. буд.). Лікування проходить за алгоритмом, схожим із середньою стадією. Різниця полягає в тому, що спочатку стоматолог встановлює тимчасову пломбу та спостерігає за станом пацієнта. Якщо все гаразд, її замінюють на постійну. Також проводиться лікування ускладнень, якщо вони є.

Діти часто зустрічається пляшковий карієс. Це утворення пігментних плям на зубній емалі. поширена причина розвитку даної патології – годування дитини на ніч з пляшечки, особливо солодкими сумішами та сумішами, що містять лактозу. Лікування залежить від занедбаності випадку. На перших стадіях достатньо проведення ремінералізаційної терапії. У запущених випадках може знадобитися видалення зубної одиниці.

Пульпіт

Лікування молочних зубів - 3 | https://complex-dent.com.uaЦя запальний процес у м’якій частині зуба – пульпі. Найчастіше зустрічається як ускладнення карієсу, коли патологічна флора потрапляє у пульпу через дефект емалі. Супроводжується яскраво вираженим больовим синдромом і може призвести до серйозних ускладнень, таких як періостит. На початкових етапах можливе консервативне лікування, у якому зберігається пульпа. В іншому випадку може знадобитися радикальне втручання – видалення пульпи.

Все лікування дитячої стоматології проходить під знеболюванням. Якщо обсяг процедури невеликий і дитина спокійно переносить візит до фахівця, можна обмежитись місцевою анестезією. Інакше використовується загальний наркоз.

Періодонтит

Лікування молочних зубів - 4 | https://complex-dent.com.ua Ця патологія м’яких тканин, що оточують зуб. Виявляється у вигляді почервоніння ясен. Вони стають пухкими, можуть відставати від зуба. Такі дітки скаржаться на сильний біль у ділянці ясен, що посилюється при вживанні їжі та чищенні зубів.

У дітей періодонтит протікає важче, ніж у дорослих, швидко переходить у гнійну форму і загрожує серйозними ускладненнями. Тому за перших симптомів необхідно терміново звернутися до стоматолога. Лікування може бути консервативним та оперативним. Перше полягає у чищенні каналів, усуненні вогнища інфекції, пломбуванні та реставрації постраждалого зуба. Оперативне втручання проводиться лише у запущених випадках.

Лікування молочних зубів в Україні за вигідною ціною

Співробітники стоматологічної клініки Complex Dent запрошують на прийом до дитячого стоматолога. Висококваліфіковані та досвідчені фахівці використовують сучасні методи лікування та допоможуть дитині зберегти здорову усмішку.

Наша клініка оснащена технологічним та сучасним обладнанням, яке актуальне не лише у проведенні якісної діагностики, а й у ефективному лікуванні дитячих стоматологічних захворювань будь-якої тяжкості та стадії.

Потрапити на прийом не складе труднощів завдяки зручному розташуванню. Наша стоматологічна клініка знаходиться недалеко від станцій метро Дарниця та Лівобережна, на лівому березі (масив Воскресенка, Дніпровський район). Записатися на прийом у Complex Dent можна телефоном або залишивши заявку на сайті. Отримайте якісні стоматологічні послуги за доступною вартістю.

Ціни на лікування молочних зубів

Первинна консультація дитячого стоматолога, огляд400 грн.
Пломба із склоіномірного цементу850 грн.
Фотополімерна пломба1300 грн.
Фторування (1 зуб)150 грн.
*Ціни вказані без додаткових маніпуляцій, детальний прорахунок плану лікування ви зможете отримати на прийомі у стоматолога