ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ:
Виправлення прикусу у дітей-1 | https://complex-dent.com.ua

Виправлення прикусу у дітей

Виправлення неправильного прикусу в дітей віком — трудомісткий, дуже тривалий, але необхідний процес. Від правильного розташування зубних рядів залежить не лише краса посмішки у дорослому віці, а й здоров’я дитини.

Ускладнення неправильного прикусу

Дисгармонійний розвиток щелеп спричиняє низку серйозних ускладнень:

 • пародонтоз;
 • дефекти дикції, неправильний розвиток мови;
 • бруксизм (скрегіт зубами уві сні);
 • стирання емалі зубів;
 • мікротравми слизової оболонки ротової порожнини;
 • напади головного болю.

Тільки своєчасне звернення до ортодонту та виправлення прикусу дозволять уникнути проблем зі здоров’ям.

Чому у дитини формується неправильний прикус?

Сучасна ортодонтія знає кілька основних причин некоректного розвитку прикусу у дітей:

 • Генетична схильність – цей фактор є неодноразово вивченим та доведеним. Якщо є сімейний анамнез неправильного прикусу, високі шанси, що дитина матиме подібні проблеми.
 • Особливості внутрішньоутробного розвитку — зуби починають формуватися ще в першому триместрі, тому некоректне харчування матері, шкідливі звички, прийом низки медикаментів, сильний стрес у цей час можуть негативно позначитися на стані зубощелепного апарату дитини.
 • Відсутність грудного вигодовування – годування груддю не тільки дозволяє сформувати імунну систему малюка, забезпечити його необхідними поживними речовинами, а й правильно розвинути жувальні м’язи.
 • Шкідливі звички у дитячому віці — смоктання пальця, тривале використання соски та пляшечки можуть спровокувати деформацію щелепно-лицьової зони ще в ранньому дитинстві.
 • Деякі хронічні захворювання – така патологія, як аденоїдні вегетації, у ранньому дитячому віці може призвести до того, що малюк постійно дихатиме ротом. Крім постійних запальних захворювань верхніх дихальних шляхів, нестачі кисню у головному мозку, аденоїди часто провокують розвиток неправильного прикусу.
 • Передчасна втрата молочних зубів – видалення, руйнування карієсом, травматичні пошкодження молочних зубів також спричиняють розвиток дисгармонічного прикусу у дітей.

Якщо батьки мають можливість вплинути на негативний фактор і усунути його, це варто зробити негайно. У протилежному випадку треба якнайшвидше звернутися до ортодонта, щоб постаратися провести виправлення прикусу максимально оперативно.

Методи виправлення прикусу у дітей

Виправлення дитячого прикусу повністю лягає на плечі батьків, адже маленькі пацієнти ще не усвідомлюють, наскільки важливо. На сьогоднішній день сучасна ортодонтія пропонує безліч варіантів виправлення цього дефекту. Вибір методики залежить від типу та занедбаності проблеми, а також віку пацієнта.

Трейнер

Це знімна кольорова еластична та гнучка конструкція, яка підходить для корекції прикусу у пацієнтів із молочними зубами. Рекомендована дітям із третього до четвертого року життя. Носіння трейнера можливе до 9-10 років.
Особливості даного пристрою:

 • може використовуватися лише у період формування щелепи;
 • застосовується проти ночі;
 • при сильному викривленні може знадобитися носіння вдень кілька годин;
 • вимагатиме курсу лікування від 6 місяців до 1 року.

Діти зазвичай легко погоджуються носити трейнери, оскільки вони кольорові і не доставляють особливого дискомфорту за рахунок гнучкості матеріалу.

Пластина

Використовується для корекції мезіального прикусу у маленьких пацієнтів. Це такий тип прикусу, у якому нижня щелепа виступає вперед щодо верхньої. Вважається одним із найрідкісніших і складних у корекції типів прикусу.

Конструкція є основою з дроту і гнучкий каркас. Зазвичай робиться під натуральний колір ясен, щоб пристрій виглядав максимально естетично. Це важливий аспект, оскільки використовують її у пацієнтів віком від 6 до 15 років, тобто у період активної соціалізації.

Пластина дозволяє усунути такі дефекти, як:

 • мезіальний прикус;
 • скраво виражені проміжки між зубними одиницями;
 • некоректний напрямок зростання щелепи;
 • усунення зубного ряду.

Такий апарат досить простий у виготовленні, установці та носінні.

Капи

Нагадують конструкції, які використовують боксери. Зазвичай виконані із прозорого силікону, що значно підвищує їх естетичні властивості. Сенс пристрою полягає у тренуванні м’язового каркаса зубощелепного апарату, що призводить до формування коректного прикусу. Оптимальний вік для виправлення прикусу за допомогою носіння кап – з 5 до 7-8 років, тобто в 3-4 роки дана конструкція не підійде.

Брекет-системи

Установка брекет-систем рекомендується пацієнтам у підлітковому віці, коли проблеми з’являються після зміни зубних одиниць із молочних на постійні. Оптимальним віком вважаються 11-15 років.

Найкращим варіантом у цей період стануть металеві брекет-системи. Вони хоч і поступаються за візуальною складовою іншим пристроям, але є найефективнішими. Використання брекетів допоможе створити ідеальну здорову посмішку підлітку та позбавити його проблем із зубами у дорослому житті.

Виправлення прикусу у дітей в Україні за вигідною ціною

Ортодонти стоматологічної клініки Complex Dent чекають на прийом пацієнтів будь-якого віку. Ми підберемо варіант лікування прикусу, який допоможе саме вашій дитині та буде доступний за вартістю батькам. Наша стоматологічна клініка знаходиться недалеко від станцій метро Дарниця та Лівобережна, на лівому березі (Дніпровський район, масив Воскресенка). Запишіться на прийом до Complex Dent прямо зараз.

Ціни на виправлення прикусу у дітей

Первинна консультація дитячого стоматолога, оглядбезкоштовно
Консультація ортодонта (діагностика прикусу, планування ортодонтичного апарату.)400 грн.
*Ціни вказані без додаткових маніпуляцій, детальний прорахунок плану лікування ви зможете отримати на прийомі у стоматолога