Лінгвальні брекети – це брекет-системи, які розміщуються на внутрішній поверхні зубів і дозволяють виправити прикус, розташування зубів. В ортодонтії цю техніку вважають проривом, оскільки брекети залишаються непомітними, невидимими, але ефективно розподіляють навантаження та зміщують зуби.
Показання до встановлення лінгвальних брекетів
Лінгвальні брекети підходять для усунення таких проблем:
- порушення окремих зубів;
- порушення прикусу;
- діастема, щілини між зубами;
- проміжки після видалення зубів;
- тонка та слабка емаль.
Установка лінгвальних брекетів ефективна при глибокому прикусі, виправляє перехресний прикус та інші порушення. Для корекції діастеми та щілин між зубами, зменшення проміжків після видалення зубів. Також брекети ставлять, якщо бічний зуб росте без антагоніста, зуба навпроти. Це можуть бути часткові брекети або система, яка встановлюється на всю верхню чи нижню щелепу.
Внутрішні брекети особливо зручні для публічних людей та всіх, хто хоче приховати наявність цієї конструкції. Це також вигідний варіант для спортсменів, оскільки заняття спортом пов’язані з ризиком травмування. Ціни на лінгвальні брекети дещо вищі за вартість стандартних конструкцій, оскільки їх виготовлення потребує більше зусиль та часу. Рішення про встановлення приймає пацієнт, ґрунтуючись на рекомендаціях стоматолога. Однак такий спосіб виправлення прикусу підходить не кожному.
Протипоказання для встановлення лінгвальних брекетів
Внутрішні брекети можна встановити після завершення формування зубного ряду, тому дітям до 12 років такі конструкції не встановлюють. Не підходять вони і тим, хто страждає на такі проблеми:
- запалення ясен та мови;
- вузька щелепа;
- бруксизм;
- дисфункція СНЩС;
- низькі коронки;
- алергія на метал;
- вагітність.
Перед встановленням брекет-систем необхідно переконатися, що зуби та ясна повністю здорові. Спочатку лікують карієс та запалення, потім переходять до виправлення прикусу. При дисфункції СНЩС та бруксизмі брекет-конструкції теж неприпустимі. Насамперед потрібно звернутися до гнатолога та позбутися симптомів цих захворювань, а потім працювати з ортодонтом. Лінгвальні брекети несумісні з вузькою щелепою. Перешкодою можуть стати низькі коронки, оскільки для елементів системи потрібно багато місця.
Важливо переконатись, що металеві конструкції не викличуть алергічної реакції. Про наявність алергії слід повідомити лікаря, щоб він оцінив ризик та запропонував доступні варіанти. У період вагітності встановлювати брекети не рекомендується, оскільки зуби можуть стати слабкими, схильними до появи карієсу.
Підготовка до встановлення лінгвальних брекетів
Стоматологічна клініка Комплекс Дент проводить підготовку до встановлення брекет-систем. Підготовчі процедури:
- санація ротової порожнини;
- панорамний знімок, ТРГ та КТ, щелепи для діагностики;
- зняття зліпка;
- виготовлення брекет-системи;
- установка брекетів.
Брекет-системи мають 1,5-2,5 роки. У цей час потрібно регулярно приходити на огляд стоматолога, який здійснює контроль вирівнювання зубів. За потреби лікар робить підтяжку дуги, заміну лігатури. По досягненню необхідного результату конструкцію знімають.
Плюси та мінуси лінгвальних брекетів
Явний плюс лінгвальних брекетів – те, що вони встановлюються всередині зубного ряду, тому непомітні. Крім того, вони безпечні і не завдають дискомфорту, оскільки не стикаються з губами, щоками та яснами. При використанні таких систем рідше виникає карієс та запалення, зведені до мінімуму пошкодження емалі. Елементи конструкції знаходяться ближче один до одного, тому дуга сильніше впливає на зуби. Завдяки цьому потрібного ефекту вдається досягти швидше.
Лінгвальні брекет системи підходять для спортсменів та музикантів. При ударі конструкція залишається цілою і не ушкоджує слизову оболонку. Чи не заважає грати на духових інструментах. Внутрішні брекети не створюють труднощів при вживанні їжі – залишки їжі не забиваються в систему, а якщо щось і затримується, то цього не видно. Лікарю простіше контролювати процес вирівнювання завдяки внутрішній установці.
Серед недоліків — тривалий процес встановлення, який займає 2-3 години, а також тривалий термін носіння. Мінусом можна назвати і високу вартість конструкції, а також трудомісткий процес гігієни ротової порожнини.
Як доглядати за лінгвальними брекетами?
За брекетами потрібний ретельний догляд. Зуби обов’язково чистити двічі на день та полоскати рот після їжі. Також корисно використовувати зубну нитку, іригатор. Потрібно бути обережним із гарячою та холодною їжею, тимчасово не вживати м’ясо та інші продукти, які можуть застрягти та призвести до дискомфорту.
Де ставлять лінгвальні брекети в Україні?
Клініка Complex Dent пропонує послуги зі встановлення стандартних та самолігуючих брекет-систем. Ми знаходимося у Дніпровському районі Києва, неподалік масиву Воскресенка. Поруч станції метро Лівобережна та Дарниця. Комплекс Дент – це нове обладнання, досвідчені лікарі та доступні ціни на послуги ортодонтів. Орієнтовну вартість конструкцій можна дізнатися на першій консультації.
Вибирайте професіоналів, які дають гарантію на свої роботи, та приїжджайте на прийом до клініки Complex Dent!
Ціни на лінгвальні брекети
Консультація ортодонта( аналіз рентген знімків, попередня постановка діагнозу.) 400 грн. *Ціни вказані без додаткових маніпуляцій, детальний прорахунок плану лікування ви зможете отримати на прийомі у стоматолога