ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ:
 Шинування зубів скловолокном-1 | https://complex-dent.com.ua

 Шинування зубів скловолокном

Шинування зубів скловолокном – це сучасний метод лікування пародонтиту, який полягає у зміцненні рухомих зубів. Якщо вчасно зміцнити рухомий ряд зубів, можна уникнути їхнього випадання і зберегти здоров’я.

Що таке шинування скловолокном і для чого це потрібно?

Шинування скловолокном – процедура зміцнення зубів за допомогою скловолоконної стрічки. При тяжких стадіях пародонтозу зуби стають рухливими. Якщо пустити захворювання на самоплив, можна втратити зуби — починається атрофія кісткової тканини, зуби випадають. Мета шинування – не допустити цього та створити сприятливі умови для лікування пародонту.

Шинування зубів скловолокном - 1 | https://complex-dent.com.ua Спеціальна скловолоконна стрічка поєднує зуби в один блок. Завдяки цьому жувальне навантаження розподіляється більш рівномірно, а швидкість руйнування кісткової тканини сповільнюється.

За відсутності лікування симптоми прогресують, збільшуються відстань між зубами, їхня рухливість. Шинування може здійснюватися різними методами, зокрема коронками та бюгельними протезами. Скловолоконна стрічка є найсучаснішим і найболючішим методом, тому все частіше задіюється в стоматології.

Показання до шинування зубів

Процедура шинування рекомендується у таких випадках:

 • при пародонтиті та пародонтозі;
 • при інтенсивному утворенні зубного нальоту;
 • при кровоточивості ясен;
 • при оголенні коріння зуба;
 • після застосування брекетів.

Шинування зубів скловолокном - 2 | https://complex-dent.com.uaВсі захворювання пародонту можуть стати показанням до встановлення шини. Цей метод допомагає зберегти рухливі зуби та звільнити їх від зайвого навантаження, а також досягти більшої ефективності при хірургічному та медикаментозному лікуванні пародонту.

Протипоказанням може стати гостре запалення, тому перед встановленням шини його потрібно зняти. Шинування не можна проводити за відсутності двох зубів, що стоять поруч — у такому разі ефективність процедури дорівнюватиме нулю.

Як робиться шинування зубів скловолокном?

Шинування зубів скловолоконною стрічкою здійснюється у кілька етапів, але для цього достатньо одного візиту до стоматолога.Процедуру проводять у такому порядку:
чищення; формування борозенки; укладання скловолоконної стрічки; покриття стрічки полімером; твердіння полімеру; шліфування.

Насамперед із зубів видаляється наліт, який може перешкодити встановленню стрічки, потім пропилюється борозенка для стрічки. Шинування підлягають як рухливі, а й нерухомі зуби. Якщо зміцнюються передні зуби, то борозенку роблять на внутрішній стороні. Якщо жувальні – то на жувальній поверхні, вздовж природних борозенок. Потім у борозенку укладається скловолоконна стрічка. Її покривають композитним матеріалом, який твердне від дії світла.

Після цього покриття шліфують – і конструкція готова. Це може бути тимчасова шина на 3 місяці, а також довготривала (від 3 до 12 місяців) або постійна. Постійна конструкція розрахована на 3-5 років. Зазвичай шинування проводиться з метою подальшого лікування, тому всі види шин можна назвати тимчасовими.

Переваги шинування зубів скловолокном

Сучасна стоматологія шукає безболісні та надійні способи лікування, які не доставляють пацієнту дискомфорту. Серед таких методів виявилось і шинування скловолокном.

Стоматологічна клініка Комплекс Дент пропонує цю процедуру, що має низку переваг:

 • висока швидкість проведення;
 • рівномірний розподіл навантаження;
 • відсутність негативного впливу на дикцію;
 • швидкий демонтаж;
 • мінімум протипоказань;
 • доступна ціна.

Шинування зубів скловолокном - 3 | https://complex-dent.com.uaУстановка стрічки відбувається за одне відвідування стоматолога. Її можна також швидко замінити або зняти, якщо більше немає потреби в шині. Скловолоконна стрічка дозволяє зафіксувати зуби, зробити міцний блок, який не рухатиметься ні в сторони, ні вперед-назад. Завдяки цьому рівномірно розподіляється навантаження, нерухомі зуби беруть основне навантаження на себе. Термін служби рухомих зубів збільшується, знижується темп руйнування кісткової тканини.

Після встановлення стрічки пацієнт не відчуває дискомфорту: дикція, міміка та естетика не порушуються, при усмішці жодних змін не видно. Слизова оболонка навколо зубів залишається цілою, не травмується, уражені пародонтозом тканини швидко починають відновлюватися. Можна відразу починати медикаментозне лікування та готуватися до хірургічних операцій, якщо вони потрібні.

Скловолокно та композит не викликають алергічних реакцій, тому доступні кожному. Крім того, вартість процедури в Complex Dent приємно здивує кожного.

Шинування зубів у Києві: ціна процедури в Україні.

Процедуру шинування скловолокном проводять у клініці Комплекс Дент. У нас на кожного пацієнта очікують:

 • кваліфіковані спеціалісти;
 • широкий ряд послуг;
 • сучасне обладнання;
 • нові технології лікування;
 • доступна вартість послуг.

Клініка Complex Dent знаходиться недалеко від станцій метро Дарниця та Лівобережна у Дніпровському районі Києва, неподалік масиву Воскресенка. Записатися до нас на консультацію можна за телефоном та онлайн. Вибирайте зручний час прийому та приходьте на консультацію до найкращих стоматологів.