Резекція зуба – це процес видалення інфікованої частини зуба. Така процедура дозволяє уникнути повного видалення зуба, зберегти здорові тканини. Проводиться у разі появи кісти або гранульоми при ускладненнях пародонтиту. Належить до зубозберігаючих хірургічних процедур, проводиться під місцевою анестезією.
Показання для резекції зуба
Резекція кореня зуба проводиться у таких випадках:
- хронічний періодонтит;
- перелом кореня;
- гранульома зуба;
- кіста.
При періодонтит зв’язковий апарат зуба ушкоджується внаслідок інфекції. Виникає запалення, у м’яких тканинах накопичується гній. За хронічного періодонтиту такі проблеми виникають регулярно, абсцес потрібно постійно чистити. Ці процеси відбуваються в області кореня, тому резекція верхівки кореня зуба стає актуальною. Ця процедура допомагає позбавитися пошкоджених тканин, не втративши зуб.
Показанням до резекції може стати перелом кореня. Зламані та тріснуті частини кореня видаляються, щоб уникнути можливих ускладнень та поганих наслідків. При гранульомі також потрібна резекція кореня зуба під коронкою. Наріст з інфікованих тканин ніяк не проявляє себе, тому найчастіше його виявляють випадково, при огляді або лікуванні інших зубів. Гранулема також може супроводжуватися і нагноєнням, набряком, тоді її легко виявити і необхідно якнайшвидше видалити. Якщо пухлина встигла пошкодити тканини або знаходиться в зубному каналі, її видаляють з частиною кореня. Кіста також вимагає видалення разом із частиною зубного кореня. Резекція кісти зуба дозволяє врятувати моляри.
Протипоказання резекції зуба
Процедуру резекції не можна провести при хисткості та нестійкості зубів, а також при руйнуванні верхньої частини зуба. У разі, якщо можливе встановлення протезу, резекція кореня теж стає можливою. Якщо кіста велика і захоплює кілька зубів, то швидше за все відсікання частини кореня буде неможливим. Протипоказанням може стати цукровий діабет та серйозні проблеми із серцево-судинною системою. З огляду на це спочатку стоматолог проводить ретельну діагностику і лише після цього робить висновки про методи лікування.
Як відбувається резекція кореня?
Видалення інфікованих тканин відбувається у кілька етапів:
- введення анестезії;
- отримання доступу до інфікованої ділянки;
- відсікання верхівки кореня;
- вилучення відсічених тканин через лунку;
- заповнення порожнини спеціальним матеріалом;
- зшивання рани.
Резекція зуба лазером чи традиційним методом проводиться з використанням анестезії. Потім стоматолог розкриває ясна, щоб отримати доступ до кореня. Наступний крок – видалення вогнища інфекції разом із частиною кореня. Тканини витягають назовні та обробляють рану антисептиком. Порожнину заповнюють матеріалом, який сприяє відновленню тканин. Також іноді проводиться нарощування тканин. Після цього ясна зашивають.
Після процедури може зберігатися набряклість та болючі відчуття протягом кількох днів. Якщо процес загоєння затягується чи вас щось турбує, потрібно звернутися за допомогою до стоматолога. Ускладнення, у тому числі нориці після резекції зуба, виникають рідко, але за процесом загоєння потрібно спостерігати, не забуваючи про гігієну порожнини рота. Поки рана гоїться, чистити зуби і полоскати рота потрібно акуратно. Краще відмовитися від куріння та алкоголю, дуже гарячої та холодної їжі.
Комплекс Дент — якісна стоматологія у Києві
Стоматологічна клініка Complex Dent – один із лідерів своєї сфери в Україні. У нас працюють досвідчені лікарі, які гарантують якість роботи та доступні ціни. Ми використовуємо сучасне обладнання та дбаємо про безпеку пацієнтів. Приміщення регулярно дезінфікуються, інструменти стерилізуються. Вартість послуг можна дізнатися на сайті та на першій консультації.
Клініка знаходиться у Дніпровському районі Києві, між станціями метро Дарниця та Лівобережна, неподалік масив Воскресенка. Наші пацієнти приїжджають до клініки на безкоштовний огляд кожного року. Гарантія на пломби становить 6 місяців, протези — від 6 до 24 місяців. Вибирайте професіоналів, які справляються з роботою будь-якої складності!