ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ:
Лікування зубів вагітним-1 | https://complex-dent.com.ua

Лікування зубів вагітним

Лікарі рекомендують заздалегідь планувати вагітність, пройти всі необхідні обстеження та усунути проблеми зі здоров’ям матері до зачаття. Це дуже важливо, оскільки лікування під час вагітності вкрай важко у зв’язку з дуже мізерним переліком маніпуляцій та медикаментів, які дозволені майбутнім матусям.

Особливо важливо провести своєчасне лікування зубів вагітним. Санація ротової порожнини є запорукою спокійної вагітності та народження здорового малюка. Якщо провести лікування до вагітності не вдалося, лікарі рекомендують звернутися до стоматолога у другому триместрі, коли всі органи дитини вже сформовані.

Чи є якісь ризики для лікування зубів вагітних?

Найбільшими проблемами лікування зубів вагітним є:

  • Неможливість проводити повноцінну терапію у першому триместрі. Дитина в цей час ще тільки формується, тому використовувати препарати для анестезії, проводити будь-які інвазивні маніпуляції категорично заборонено. Все це може негативно позначитися на стані плода та перебігу вагітності
  • Зниження імунітету під час вагітності. Ця особливість може призвести до ускладнень у післяопераційний період.
  • Зниження больового порога. Під час вагітності жінки стають чутливішими, і навіть рутинні процедури можуть викликати дискомфорт та стрес, що категорично протипоказано при виношуванні дитини.

Саме тому дуже важливо повідомити стоматолога про вагітність до початку лікування, особливо на ранніх термінах. Це дозволить лікарю підібрати безпечну, ефективну схему лікування та препарати.

Найчастіші проблеми із зубами, з якими стикаються вагітні

Найбільш поширеними стоматологічними проблемами, з якими стикаються вагітні жінки, є:

  • Гінгівіт. Це запальний процес у яснах, який супроводжується кровоточивістю, больовим синдромом та може призводити до випадання зубних одиниць. Причина – розвиток бактеріальної флори на тлі відсутності коректного догляду. Однак під час вагітності обтяжуючим фактором є зміна гормонального фону. Підвищення рівня прогестерону та естрогену в крові жінки призводить до формування нових капілярів у яснах. Через це вони набрякають, стають чутливими і більш схильними до запальних процесів.
  • Карієс. Під час вагітності відбувається зміна харчових звичок, а дитина споживає кальцій з організму матері, що призводить до витончення емалі та швидкого розвитку патологічної флори. Це сприяє швидкому розвитку каріозних процесів та руйнуванню зубів. Дане джерело інфекції має бути усунене максимально швидко, оскільки небезпечне не тільки для матусі, але і для дитини.
  • Пародонтит. Знижений імунітет, погіршення кровообігу (особливо на тлі некоректної гігієни ротової порожнини) можуть призводити до запалення пародонту. Це тканини, що здійснюють фіксацію зуба. Його запалення призводить до розхитування зубної одиниці та її випаданні. Крім того, запальний процес пародонту може поширюватися на інші тканини та призводити до тяжких ускладнень.

Дуже важливо пройти лікування та санацію ротової порожнини до вагітності. Якщо патологія виникла вже під час виношування дитини, варто прийти на прийом з появою перших симптомів.

Які протипоказання до відвідування стоматолога при вагітності?

Лікування зубів вагітним має низку обмежень:

  • протипоказано проводити відбілювання;не рекомендовано здійснювати імплантацію;
  • не рекомендовано використовувати препарати для знеболювання, які містять адреналін;
  • необхідно мінімізувати рентгенологічні обстеження, в першому триместрі взагалі відмовитися від них;
  • ускладнений перебіг вагітності може стати перепоною для проведення стоматологічного лікування.

Перед лікуванням у стоматолога необхідно отримати консультацію гінеколога, який спостерігає поточну вагітність, щоб підібрати коректну та безпечну терапію.

Лікування зубів у вагітних в Україні за доступною ціною

Співробітники стоматологічної клініки «Комплекс Дент» надають спеціалізовану допомогу мешканцям Києва, незалежно від складності ситуації за вигідною вартістю. У нашому арсеналі – передові методи діагностики та лікування стоматологічних захворювань.

Наша стоматологічна клініка розташована неподалік станції метро «Дарниця» та «Лівобережна», на лівому березі, на масиві Воскресенка, Дніпровський район. Дістатися до нас не складе жодних проблем.

Запишіться на прийом в Complex Dent прямо зараз – подбайте про своє здоров’я та благополуччя малюка!

Ціни на лікування зубів вагітним

Первинна консультація, оглядбезкоштовно
Фотополімерна реставрація зуба (під ключ)2080 грн.
Видалення зубавід 800 до 2800 грн.
Професійне чищення зубів1500 грн.
*Ціни вказані без додаткових маніпуляцій, детальний прорахунок плану лікування ви зможете отримати на прийомі у стоматолога