ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ:
Герметизація фісур у дітей-1 | https://complex-dent.com.ua

Герметизація фісур у дітей

Карієс у дітей є вкрай поширеною проблемою. Це пов’язано з тим, що діти дуже люблять солодощі та газовану солодку воду, що негативно позначається на стані зубної емалі, а також не мають достатніх навичок догляду за ротовою порожниною.

Варто зазначити, що карієс молочних зубів є вкрай серйозним захворюванням і може обіцяти дитині ряд важких ускладнень, таких як порушення прикусу, дисгармонійний розвиток зубощелепного апарату, патологія мовного апарату та ШКТ.

Щоб запобігти подібним проблемам зі здоров’ям, необхідно потурбуватися про питання профілактики карієсу. Багато моментів стають відповідальністю батьків і полягають у коректному домашньому догляді за зубами. Однак найбільший внесок у здоров’я ротової порожнини малюка робить лікар-стоматолог під час прийому.

Що таке герметизація фісур у дітей?

Герметизація фісур у дітей - 1 | https://complex-dent.com.uaСучасна стоматологія має в арсеналі безліч способів боротьби з карієсом. Одним із варіантів профілактики цієї патології зубної емалі є герметизація зубів у дітей. Ця процедура захищає важкодоступні для чищення ділянки зубних одиниць від руйнування патологічною флорою (бактеріями).

Фісури – це природні заглиблення на жувальній поверхні зубів. У деяких пацієнтів вони дуже звивисті та глибокі, що значно ускладнює їх очищення від залишків їжі та не дозволяє видалити всі бактерії. Також варто відзначити, що емаль у цих ділянках дуже тонка, тому повноцінна мінералізація настає лише через 2 роки після зміни молочних зубів на постійні.

Щоб запобігти розвитку карієсу в цій уразливій зоні, радять здійснювати герметизацію за рахунок запечатування фісур. Чим раніше буде проведена дана маніпуляція, тим ефективніша профілактика карієсу.

Зазвичай рекомендується робити цю процедуру після прорізування постійних молярів (шостих зубів). Варто зазначити, що герметизація фісур показана не всім пацієнтам. Щоб встановити обсяг профілактичних заходів необхідно регулярно відвідувати стоматолога. Так він зможе відстежити особливості розвитку зубощелепного апарату у дитини та підібрати максимально персоналізоване лікування.

Зазвичай герметизацію у дітей проводять у разі:

 • надмірно великий глибини фісур на жувальній поверхні;
 • недостатня мінералізація зубної емалі на постійних зубах;
 • наявності фіссурного карієсу на початкових стадіях.

Усе це є прямими показаннями для цієї процедури.

Як відбувається процедура герметизація фіссур у дітей?

Процедура є неінвазивною, безболісною і легко переноситься маленькими пацієнтами.

Основними етапами герметизації фісур є:

 1. Протравлювання емалі – нанесення спеціального препарату на жувальну поверхню зуба.
 2. Висушування – зубна одиниця ретельно висушується.
 3. Герметизація оброблених фісур – борозенки заповнюються спеціальною речовиною (герметиком), який рівномірно розподіляється по всіх фізіологічних заглибленнях та вигинах.
 4. Фотополімеризація – для затвердіння полімеру використовують ультрафіолетову лампу.
 5. Полірування – поверхня вирівнюється, шліфується, щоб дитині було максимально комфортно.
 6. Контролює якість виконаної роботи.

Тривалість процедури залежить від кількості патологічних зубів та в середньому займає 30-40 хвилин.

Які переваги процедури герметизації фісур у дітей?

Герметизація фісур у дітей - 2 | https://complex-dent.com.uaЗважуючи всі «за» та «проти» герметизації фісур, насамперед зверніть увагу на переваги даної профілактичної процедури. Вона дозволяє захистити зуби дитини від карієсу, зупинити його на ранніх стадіях і запобігти ускладненням, що несуть загрозу для здоров’я. Тверді тканини насичуються корисними мінералами (фтором, кальцієм), що робить їх суттєво міцнішими, попереджає витончення емалі.

Значно легше і безболісніше для дитини провести нескладну профілактичну маніпуляцію, ніж перенести повноцінне лікування карієсу на запущених стадіях.
Звісно, ​​лише лікар може визначити доцільність використання герметизації фісур у конкретного пацієнта. Але якщо стоматолог рекомендує цю процедуру, варто довіритись і не затягувати лікування.

Герметизація фісур у дітей в Україні за вигідною ціною

Стоматологічна клініка Complex Dent пропонує послуги дитячого стоматолога. Наші лікарі – це справжні фахівці та знавці своєї справи. Вони зможуть знайти унікальний підхід до кожного маленького пацієнта та надати якісну стоматологічну допомогу. Звернувшись до нас, ви отримаєте:

 • безпечне, ефективне та безболісне лікування;
 • кваліфіковану допомогу без черг;
 • персоналізований підхід до кожного пацієнта;
 • комфортну та затишну атмосферу в сучасній клініці;
 • цілодобовий доступ до екстреної стоматологічної допомоги;
 • доступну вартість на послуги стоматолога у Києві.

Ціни на герметизацію фісур у дітей

Первинна консультація дитячого стоматолога, оглядбезкоштовно
Герметизація фісур 1 зуб (неінвазивний метод)550 грн.
Герметизація фісур 1 зуб (інвазивний метод)600 грн.
*Ціни вказані без додаткових маніпуляцій, детальний прорахунок плану лікування ви зможете отримати на прийомі у стоматолога