ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ:
Лікування карієсу постійних зубів у дітей-1 | https://complex-dent.com.ua

Лікування карієсу постійних зубів у дітей

Карієс – це серйозна проблема, яка потребує своєчасного лікування, особливо у пацієнтів молодших вікових груп. Діти схильні до утворення карієсу більше дорослих, оскільки не так ретельно стежать за гігієною порожнини рота і небайдужі до солодощів, які згубно позначаються на стані зубної емалі. Борг батьків — стежити за станом зубів дитини та заздалегідь звернутися до стоматолога, доки не розвинулися ускладнення.

Глибокий карієс у дітей може призвести до розвитку пульпіту, періодонтиту та руйнування зубів. Втрата постійних зубів у такому віці може спровокувати деформацію зубного ряду, викривлення прикусу, що спричиняє не лише естетичні проблеми. Некоректно сформований зубний ряд може призвести до порушення мовної функції, проблем з пережовуванням твердої їжі та диханням.

Симптоми карієсу у дітей

Карієс постійних зубів зустрічається у доросліших діток (5-6 років). Зазвичай при карієсі дітей турбують:

 • дискомфорт при прийомі їжі, особливо гарячої чи холодної;
 • гострий біль під час їжі;
 • неприємний запах із рота;
 • поява жовтих плям, чорних смужок на емалі зуба.

Однак деякі діти соромляться поскаржитися батькам на проблеми із зубами. Зазвичай це пов’язано з острахом стоматологів. У такому випадку, зверніть увагу на ситуації, коли малюк відмовляється від улюбленого морозива або намагається їсти лише на один бік.

Дані симптоми сигналізують про наявність проблеми та необхідності терміново відвідати дитячого стоматолога.

Стадії карієсу

Карієс, як і будь-яка хвороба, має свої стадії розвитку:

 1. Початкова – на цій стадії відбувається демінералізація та розм’якшення емалі. Це супроводжується появою білуватих або жовтих вкраплень на поверхні зуба. Протікає безсимптомно.
 2. Поверхневий карієс – патологічний процес продовжує руйнувати зовнішні шари зуба. Зовні це проявляється зміною кольору емалі. З’являються перші симптоми захворювання – чутливість при дії температурних подразників, рідини. Це пов’язано із залученням нерва до процесу.
 3. Середній карієс через дефект в емалі бактерії потрапляють в товщу зуба і починають руйнувати дентин. На цьому етапі виразно візуалізується каріозна порожнина. Зуб стає ще більш чутливим до зовнішніх подразників.
 4. Глибокий карієс – процес руйнує внутрішні тканини, процес може бути залучений періодонт. Можливе запалення кореня, що супроводжується гострим болем та підвищенням температури тіла. За відсутності терапії можлива втрата зуба. Лікування карієсу постійних зубів у дітей

Лікування карієсу постійних зубів у дітей - 2 | https://complex-dent.com.ua

На ранніх стадіях процес терапії не приносить дискомфорту чи хворобливих відчуттів. Чим пізніше пацієнт потрапляє до стоматолога, тим важче зберегти зуб та уникнути ускладнень гострого карієсу у дітей.

Особливості лікування карієсу у дітей

Лікування карієсу в дітей віком процедура не з простих і потребує особливого підходу. Вибирають найбільш дбайливі, безболісні методики терапії:

 • у дітей до 5 років краще використання аплікаційної (без уколу) анестезії; для знеболювання застосовують ті самі засоби, що і для дорослих пацієнтів, але в інших дозах;
 • під час сеансу не використовують свердління, а віддають перевагу більш щадним методам – ​​фторування та інфільтрація спеціальними препаратами;
 • при необхідності видалення глибокого карієсу у пацієнтів віком до 3 років, коли неможливо уникнути свердління, використовується місцева анестезія;

Весь сеанс зазвичай триває трохи більше 30 хвилин.

Лікування карієсу постійних зубів дітей у Києві за доступною ціною

Стоматологічна клініка Complex Dent пропонує послуги з лікування карієсу постійних зубів у дітей. Наші досвідчені лікарі не лише є членами асоціації стоматологів України, а й зможуть підібрати ключик до серця будь-якої дитини. Тепер відвідування стоматологічного кабінету не викликатиме сльози та не залишить негативних спогадів. Ми перетворимо це на захоплюючу гру, яка збереже не тільки здоров’я пацієнта, а й нерви його батьків.

Також нашими незаперечними перевагами є:

 • Ефективне лікування – у нашому розпорядженні новітні технології та прогресивні методики терапії патологій зубощелепного апарату.
 • Безболісність – все лікування проходить із застосуванням якісних та перевірених анестетиків, що робить процедуру абсолютно безболісною.Затишок та комфорт – сучасна клініка, тепла та доброзичлива атмосфера зроблять перебування в Комплекс Дент приємним.
 • Відсутність черг — усі наші пацієнти записуються на прийом до певного часу, що виключає накладок та необхідності сидіти під кабінетом у нестерпному очікуванні.
 • Доступна вартість — ми робимо все, щоб якісні стоматологічні послуги стали доступними для мешканців Києва. Ми часто проводимо акції, пропонуємо знижки та подарунки до Дня народження, що робить наші послуги ще вигіднішими.
 • Зручне розташування – стоматологічна клініка знаходиться у масиві Воскресенка (у Дніпровському районі), на лівому березі – поряд метро Дарниця, Чернігівська, Лівобережна.

Купити здоров’я не можна. Але ви можете зберегти його, довірившись справжнім професіоналам стоматологічної клініки Complex Dent. Запишіть свою дитину на прийом прямо зараз телефоном або заповнивши просту форму на сторінках нашого сайту.

Ціни на лікування карієсу постійних зубів у дітей

Первинна консультація дитячого стоматолога, огляд300 грн.
Фотополімерна пломбавід 900 до 1500 грн.
*Ціни вказані без додаткових маніпуляцій, детальний прорахунок плану лікування ви зможете отримати на прийомі у стоматолога