ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ:
 Діагностика кісти зуба-1 | https://complex-dent.com.ua

 Діагностика кісти зуба

Кіста — це новоутворення в області верхівки кореня зуба. Воно може виникнути внаслідок інфікування або травмування. Кіста не болить і ніяк себе не проявляє, тому особливого значення набуває діагностика кісти зуба. Чим раніше буде виявлена ​​проблема, тим легше її позбутися.

Як виявити кісту?

Поки новоутворення не досягає 3-4 см у діаметрі, здогадатися про його існування досить важко. Лише коли набряк ясен стає помітним, з’являється запалення, виникають болі і слабкість, можна запідозрити кісту.

Для діагностики використовують види обладнання, які дозволяють зробити:

  • прицільний знімок;
  • панорамний знімок;
  • 3Д знімок.

Діагностика кісти зуба - 1 | https://complex-dent.com.uaРадіовізіограф дозволяє зробити чіткий знімок одного зуба і одразу вивести зображення на екран. Якщо лікареві вдалося визначити проблемний зуб при огляді і немає жодних сумнівів, що кіста розташувалася під ним, то достатньо одного знімка. Він потрібний для детального вивчення одного зуба. Ортопантомограф створює панорамний знімок, на якому видно всю щелепу та СНЩС. Таким чином можна побачити загальну ситуацію, знайти кісту та інші порушення. Кіста зуба може бути не одна, і загальний знімок допомагає знайти усі новоутворення.

Ще точніший спосіб діагностики – це комп’ютерна томографія. Чіткий та докладний знімок щелепи дозволяє дізнатися про стан зубів, коренів та каналів, навколозубних тканин, ясен, щелепи та щелепного суглоба. Якщо кіста ще не виявлена, є сумніви у причинах проблеми та необхідність ретельного огляду, багато лікарів використовують КТ. Це високоефективний та простий спосіб діагностики. Пацієнту він не завдасть жодної шкоди, оскільки дозу опромінення зведено до мінімуму. Процедура займає 15-30 секунд та дає вичерпну інформацію. Стоматологічна клініка Комплекс Дент використовує нове обладнання та пропонує пройти обстеження за доступною ціною.

Лікування кісти зуба

Чим раніше виявлено кісту, тим більше шансів позбутися її, зберігши всі зуби. Тому стоматологи радять раз на рік проходити професійний огляд та у разі будь-яких підозр робити рентген. Якщо вдалося виявити кісту розміром 8-10 мм, є шанс її вилікувати, не вириваючи зуб.

Терапевтичний метод полягає в тому, щоб розкрити корінь, на якому утворилася кіста або гранульома. У такому випадку вміст кісти виходить назовні через кореневий канал, а в порожнину, що залишилася, вводять антимікробні препарати і речовини, що руйнують оболонку. Через півроку роблять повторний рентген контролю стану зубів.

В інших випадках необхідне хірургічне втручання:

  • резекція кореня;
  • гемісекція;
  • видалення зуба.

Утворення кісти не завжди потребує видалення зуба. Стоматологи Complex Dent намагаються зберегти здорові тканини та уникнути видалення, тому пропонують кілька варіантів лікування.

Резекція кореня зуба – це видалення верхівки кореня, у якому утворилася капсула. Це надійний спосіб, який потребує досвіду та таланту від хірурга.

Гемісекція – менш щадна процедура, яка передбачає видалення одного з коренів зуба. Іноді доводиться видаляти частину зуба. Після гемісекції зуб можна відновити за допомогою коронки. До повного видалення зуба вдаються в особливо складних випадках, коли інфікованих тканин дуже багато. Вибрати спосіб лікування допомагає правильна та своєчасна діагностика.

Діагностика кісти зуба в Україні

Якісна діагностика кісти, гранульоми та інших захворювань доступна у стоматологічній клініці Комплекс Дент. Сучасне обладнання, досвідчені лікарі та доступна вартість послуг залучають пацієнтів із різних міст України. Клініка знаходиться у Дніпровському районі Києва, біля метро Лівобережна та Дарниця, неподалік масив Воскресенка. Сюди зручно добиратися з будь-якої частини міста.

Ми дбаємо про безпеку пацієнтів та лікарів, регулярно проводимо дезінфекцію приміщень та обладнання, стерилізацію інструментів. Стоматологи дають гарантію на свої роботи та запрошують на безкоштовний огляд щороку. Complex Dent співпрацює зі страховими компаніями. Вибирайте професіоналів та цінуйте своє здоров’я!