ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ:
Фторування зубів у дітей-1 | https://complex-dent.com.ua

Фторування зубів у дітей

Дитяча стоматологія активно розвивається і пропонує все більше процедур, спрямованих на збереження зубів із найменшого віку.
Фторування (ремінералізація) – це стоматологічна процедура, яка полягає у нанесенні на зубну поверхню розчинів, збагачених іонами фтору.

Багато хто вважає, що дана маніпуляція показана лише дорослим. Але така думка помилкова. Фторування зубів є вкрай важливим заходом профілактики, що дозволяє запобігти розвитку карієсу у маленьких пацієнтів.

Що таке глибоке фторування у дітей?

Фторування зубів у дітей - 1 | https://complex-dent.com.ua Карієс у дітей є актуальною та серйозною проблемою. Цей патологічний процес руйнує як постійні, так і молочні зуби, що призводить до дисгармонійного розвитку зубощелепного апарату та запальних ускладнень.

Глибоке фторування зубів у дітей полягає у послідовному нанесенні спеціальних складів та розчинів на поверхню емалі. Вони проникають у тканини та перешкоджають розвитку кислого середовища в ротовій порожнині, розмноженню бактерій. Все це зміцнює зубні тканини та запобігає появі карієсу, руйнування зуба.

Проведення даної маніпуляції показано пацієнтам віком 1,5-2 роки. Частота процедури залежить від стану зубної емалі у кожному даному випадку і зазвичай коливається від двох до п’яти разів на рік. Багато хто запитує, до скільки років необхідно проводити фторування. Відповідь проста: процедуру можна проводити все життя.

Згідно з дослідженням, дана процедура дозволяє знизити ризик розвитку карієсу у маленьких пацієнтів на 60% і підвищує міцність емалі в 10 разів, що продовжує термін служби зубних пломб.

Фторування молочних зубів у дітей є ефективною профілактичною процедурою, рівнозначною професійному чищенню. Однак це спосіб запобігти проблемі, але не вилікувати її. Регулярне фторування допоможе уникнути карієсу, але якщо патологія вже діагностована, необхідно провести лікування.

Користь та шкода фторування зубів

Батькам необхідно зважити всі «за» та «проти» перед ухваленням рішення про процедуру.
З плюсів фторування зубів у дітей слід зазначити:

  • значне збільшення міцності емалі, що дозволяє запобігти розвитку карієсу;
  • зменшення підвищеної стирання зубної емалі;
  • відсутність впливу на відтінок емалі;
  • зниження чутливості зубів до перепаду температур;
  • невелика частота процедур (достатньо 2-5 процедур на рік);
  • абсолютна безболісність;
  • можливість використання на занедбаних стадіях карієсу.

Фторування зубів у дітей - 2 | https://complex-dent.com.ua Процедура не завдає шкоди організму дитини. Надлишок фтору може негативно вплинути на стан пацієнта, але концентрація цього мінералу під час процедури невелика і не призводить до ускладнень.

Однак, як і будь-яка медична маніпуляція, фторування зубів у дітей має протипоказання:

  • алергічна реакція на компоненти ремінералізуючих препаратів;
  • повне руйнування зубної одиниці карієсом

Також складнощі можуть виникнути, якщо дитина негативно реагує на стоматологічне лікування, тому проводити процедуру неможливо.

Навіщо фторувати молочні зуби у дитини?

Стоматологи вважають, що фторування дуже важливе, особливо в період прорізування або зміни зубних одиниць. Щойно прорізаний зуб особливо вразливий для карієсу, оскільки в ньому недостатньо фтору та інших мінералів. Мінералізація та повне формування емалі тривають близько 2 років. Саме в цей час потрібний додатковий захист молочних зубів від карієсу.

У підлітковому періоді відбуваються гормональні зміни, що призводить до підвищення в’язкості слини. Це негативно позначається на стані ротової порожнини та зубної емалі. Також у цей час часто проводять установку брекет-систем. Вони негативно впливають стан емалі, через що потрібно фторування.

Що краще: срібло чи фторування?

Фторування зубів у дітей - 3 | https://complex-dent.com.ua Фторування та сріблення зубів проводяться з однією метою – зміцнення зубної емалі. Процедури схожі, але основна різниця полягає у складі препаратів, що наносяться. При срібленні використовується засіб із високим вмістом нітрату срібла. Це дозволяє запобігти утворенню зубного нальоту, каміння та допомагає боротися з патологічними мікроорганізмами.

Основна перевага сріблення – невелика тривалість процедури: вона займає лише 5 хвилин. За такий час маленький пацієнт не встигає втомитися і рознервуватися. Однак, срібло може призвести до зміни кольору емалі. Потемніння іноді негативно впливає на психологічний комфорт дитини, особливо під час активної соціалізації.

Вибираючи срібло чи фторування, необхідно проконсультуватися зі стоматологом, зважити всі плюси та мінуси процедур.
Фторування зубів у дітей за вигідною ціною

Дитячі лікарі стоматологічної клініки Сomplex Dent чекають мешканців Києва та гостей міста на прийом. Наші досвідчені фахівці з багаторічною практичною діяльністю знайдуть підхід до будь-якої дитини та нададуть послуги на найвищому рівні за доступною вартістю.

Потрапити на прийом до стоматолога не складе труднощів завдяки нашому зручному розташуванню. Стоматологічна клініка знаходиться недалеко від станцій метро Дарниця та Лівобережна, на лівому березі (масив Воскресенка, Дніпровський район). Запишіть маленького пацієнта на прийом у Complex Dent прямо зараз – подбайте про його здоров’я.

Ціни на Фторування зубів у дітей

Первинна консультація дитячого стоматолога, оглядбезкоштовно
Фторування зубів (верхня та нижня щелепа)600 грн.
*Ціни вказані без додаткових маніпуляцій, детальний прорахунок плану лікування ви зможете отримати на прийомі у стоматолога