Протезування зубів є одним із найактуальніших питань стоматології вже багато років. Відсутність зубних одиниць призводить до ряду важких наслідків та ускладнень, які потребують швидкої та ефективної корекції. Зміна конфігурації обличчя та явний косметичний дефект, відсутність можливості нормально приймати їжу, негативний вплив на психологічний стан вимагають від стоматологів пошуку нових рішень.
Популярні методики протезування зубів
На сьогоднішній день є ціла низка різних методик протезування. Кожна з них дозволяє підібрати найбільш оптимальний варіант для пацієнта за співвідношенням вартості та якості , зробити лікування максимально персоналізованим. Сьогодні доступні різні типи знімних та незнімних протезів, а також імплантація.
Залежно від типу протезування може знадобитися лікар-стоматолог певної спеціальності. Так, стоматологи-хірурги займаються імплантацією та встановленням незнімних протезів на штифтах. Стоматологи-ортопеди допоможуть у відновленні зубного ряду за допомогою незнімних протезів, а протезисти створять ідеальну знімну конструкцію, яку неможливо відрізнити від натуральних зубів.
Усі методики протезування можна розділити за типом конструкцій. Вони бувають знімними та незнімними.
Знімні зубні протези
Такі моделі відрізняються доступною вартістю та простотою у догляді. Вони виконуються з легких гіпоалергенних матеріалів, що робить їх використання необтяжливим для пацієнтів похилого віку.
Сюди відносять:
- Пластинкові протези можуть бути акриловими, вініловими (нейлоновими) і силіконовими. Ці матеріали стійкі до кислотності ротової порожнини, легко миються та довго служать. Протези надійно кріпляться і застосовуються як при повній відсутності зубного ряду, так і при його частковій втраті.
- Бюгельні системи – виготовляються за допомогою тонкого лиття, що робить їх більш ергономічним і комфортним для пацієнта. Вони кріпляться до зубів або коронок, що залишилися, що виключає використання при абсолютній відсутності зубів.
Виготовлення протезів проводиться строго індивідуально під розмір щелеп пацієнта та особливості конфігурації його зубного ряду
Незнімні зубні протези
Подібні конструкції мають на увазі встановлення постійних протезів, які пацієнт не зніматиме. Вважається, що догляд за ними простіше, але й вартість вища, ніж у знімних.
Повні знімні пластинчасті протези – це протези, які являють собою пластмасову або нейлонову основу, що повторює контур ясен, в який зафіксовані штучні зуби (коронки). Протези можуть відрізнятися за кольором, формою та розміром зубів. Альтернативою повному знімному протезу може бути протезування на імплантах.
Найбільш популярними незнімними протезами є:
- вкладки – мікропротези, які заповнюють дефект коронки та повністю повторюють її анатомічні особливості;
- вініри — тонкі накладки з кераміки або композиту, що дозволяють відновити форму зубів і не відрізняються від натуральних зубних одиниць;
- коронки – керамічні мікропротези, які повністю покривають уражений зуб і запобігають його подальшому руйнуванню;
- мостоподібні протези – конструкції з різних матеріалів (кераміки, пластику, металу), що встановлюються на зубні одиниці, що залишилися, і показані при втраті одного або декількох зубів;
- штифти – застосовуються при масивному руйнуванні зуба з обов’язковим збереженням кореня і є надійною опорою для коронки.
Нове покоління протезів – це імплантація. Дана методика є найбільш сучасною та надійною за повної відсутності зубного ряду.
Кому показано процедуру протезування?
Процедура протезування показана пацієнтам із частковою або повною втратою зубного ряду для відновлення його функціональності.
Як доглядати за зубними протезами?
Догляд за зубними протезами залежить від їхнього типу. Так, знімні конструкції необхідно знімати щодня для очищення від залишків їжі. Вночі протези залишають у спеціальному розчині чи чистій воді.
Особливого догляду за незнімними протезами не потрібно. Достатньо дотримуватись правил адекватної гігієни порожнини рота та обмежити навантаження на конструкцію. Занадто тверда, груба їжа може пошкодити штучні елементи, тоді пацієнту буде потрібно їх заміну. Також варто регулярно відвідувати стоматолога для контролю стану протеза і зубних одиниць, що залишилися.
Зубні протези в Україні за вигідною ціною
У штаті стоматологічної клініки Комплекс Дент є як досвідчені ортодонти, ортопеди, так і стоматологи-хірурги. Наша професійна команда допоможе підібрати оптимальний метод протезування, що підійде саме вам. У своїй практичній діяльності ми використовуємо лише якісні матеріали від надійних постачальників, що дозволяє давати гарантію на виконану роботу.
Ми приємно здивуємо вас не тільки якістю послуг, привітною та комфортною атмосферою, але й доступними цінами на стоматологічні втручання. Наша стоматологічна клініка знаходиться недалеко від станцій метро Дарниця та Лівобережна, на лівому березі (Дніпровський район, масив Воскресенка). Записатися на прийом до стоматолога в Complex Dent можна телефоном або заповнивши форму на сайті.
Ціни на всі види протезування
Первинна консультація, огляд безкоштовно Металокерамічна коронка 6000 грн. Цільно-керамічна коронка (E-Max) 12600 грн (ціна залежить від лабораторії) Коронка з діоксиду цирконію 12600 грн. Ультратонкі вініри 25000 грн. (ціна залежить від лабораторії) Бюгельний протез 25000 грн. *Ціни вказані без додаткових маніпуляцій, детальний прорахунок плану лікування ви зможете отримати на прийомі у стоматолога