ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ:
Лікування гіперчутливості зубів-1 | https://complex-dent.com.ua

Лікування гіперчутливості зубів

Гіперестезія зубів – це підвищена чутливість зубних одиниць, яка виникає у відповідь на зовнішні подразники (перепад температури, хімічні речовини та тактильна дія). Це не гострий біль, а скоріше дискомфорт.

З подібною проблемою стикається безліч пацієнтів, особливо старше 25 років. Сильна чутливість зубів значно знижує якість життя пацієнтів, заважає насолоджуватися улюбленою їжею, ускладнює проведення гігієнічних процедур, спрямованих на догляд здоров’я ротової порожнини. Спроби провести самолікування рідко бувають успішними. Лікування гіперчутливості зубів має відбуватися у стінах спеціалізованої клініки і лише кваліфікованим фахівцем.

Чому виникає гіперчутливість зубів?

На сьогоднішній день виявлено цілу низку причин розвитку даної патології:

 • результат після обточування зубної одиниці лікарем-ортопедом;
 • клиноподібні дефекти зубів;
 • каріозні ураження зубів (локалізовані та поширені);
 • ерозивні процеси в емалі;
 • опускання тканин ясен внаслідок відсутності терапії (пародонтиту та пародонтозу);
 • оголення шийок та коренів на тлі патологій пародонту;
 • неврози;
 • хронічні захворювання ендокринної системи;
 • розлади та хронічні захворювання органів шлунково-кишкового тракту.

Також не варто нехтувати дуже поширеною причиною – некоректне лікування попередньої гіперестезії зубів захворювань ротової порожнини. Найбільш частими стоматологічними маніпуляціями, що призводять до підвищення чутливості зубів після лікування, є відбілювання емалі, некоректно проведене ультразвукове чищення та порушення методики встановлення пломбувального матеріалу.

Профілактика гіперчутливості зубів

Стоматологи рекомендують проводити профілактику розвитку підвищеної чутливості зубів. Для цього варто слідувати простим, але дієвим рекомендаціям фахівців:

 • нормалізувати харчування, виключивши із раціону кислі страви, газовані напої;
 • збагатити меню продуктами, багатими на фосфор і кальцій;
 • після прийому їжі полоскати рот теплою водою та спеціальними очищаючими ополіскувачами;
 • за наявності захворювань ШКТ із підвищеною кислотністю провести терапію основного захворювання.

Однак однією з найважливіших рекомендацій є регулярне відвідування стоматолога (2-3 рази на рік) для контролю стану зубощелепного апарату та своєчасного лікування.

Методи лікування чутливості зубів

Лікування чутливості зубів має бути комплексним, передбачати не лише процедури у стінах клініки, а й активний домашній догляд.

Перше, що необхідно зробити – виявити причину гіперестезії зубів та усунути її. Стоматологи усувають кровотечу ясен (пародонтит або пародонтоз), замінюють неякісні брекет-системи та пломби, проводять терапію карієсу та патологічної стирання емалі. Якщо є патологія шлунково-кишкового тракту, тоді пацієнт вирушає на лікування до гастроентеролога і лише після цього повертається до стоматолога для усунення підвищеної чутливості зубів.

Щоб позбавити пацієнта гіперестезії зубних одиниць, стоматологи активно застосовують ремінералізацію. Основне завдання цього методу терапії – закрити найдрібніші дефекти емалі та відновити мінералізацію тканин зуба.

З цією метою може застосовуватися ціла низка препаратів:

 • глюконат кальцію;
 • фториди;
 • фторовані лаки;
 • ремінералізуючі пасти;
 • десенситайзери;
 • оксалати.

Для досягнення позитивного терапевтичного ефекту необхідно пройти повний курс лікування, який включає щоденне нанесення даних препаратів протягом досить тривалого часу (від 1 місяця і більше). Препарати підбираються індивідуально для кожного пацієнта.

Також можливе використання електрофорезу. Цей фізіотерапевтичний метод дозволяє вводити іони корисних речовин у глибину тканин зуба та посилює їхній ефект. Зазвичай тривалість курсу становить 10-17 днів.

Лікування гіперчутливості зубів в Україні за вигідною ціною

Якщо вам дискомфортно їсти улюблене морозиво або пити чай, вам потрібна кваліфікована стоматологічна допомога. Ви зможете знайти її у стінах клініки Сomplex Dent .Наші лікарі з досвідом роботи більше 30 років з’ясують причину вашої недуги та підберуть індивідуальний план лікування, який підійде саме вам. У нашому арсеналі — лише прогресивні та ефективні методики діагностики та терапії гіперестезії зубів.

Наші послуги відрізняються не лише високою якістю, а й доступною вартістю. Акції, знижки та пільги, співпраця зі страховими компаніями дозволяють нам надавати стоматологічну допомогу всім мешканцям та гостям столиці.

Наша стоматологічна клініка знаходиться неподалік станції метро «Дарниця» та «Лівобережна», на лівому березі, на масиві Воскресенка, Дніпровський район.

Не терпіть біль у чергах – запишіться на прийом до клініки Complex Dent у будь-який зручний для вас час.

Ціни на лікування гіперчутливості зубів

Первинна консультація, оглядбезкоштовно
Фторування зуба150 грн.
Герметизація фісур (1 зуб)300 грн.
*Ціни вказані без додаткових маніпуляцій, детальний прорахунок плану лікування ви зможете отримати на прийомі у стоматолога