ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ:
Діагностика карієсу зубів-1 | https://complex-dent.com.ua

Діагностика карієсу зубів

Каріозне ураження зуба — це руйнування твердих тканин внаслідок бактеріальної інфекції. Як і інші захворювання, карієс потребує діагностики та лікування. Чим раніше пацієнт звертається по допомогу до стоматолога, тим більше шансів зберегти здоров’я зуба.

Основні способи діагностики карієсу

Щоб виявити каріозний процес, використовується кілька основних способів діагностики:

  • огляд;
  • зондування;
  • перкусія.

Діагностика карієсу зубів - 1 | https://complex-dent.com.uaНасамперед лікар вислуховує скарги пацієнта та збирає анамнез. Важливо дізнатися про раніше проведене лікування, наявність хронічних захворювань та інших особливостей здоров’я. Потім стоматолог здійснює огляд, під час якого вивчає поверхню кожного зуба. І тому використовуються основні стоматологічні інструменти, зокрема дзеркало. Огляд дозволяє виявити область ураження та стадію захворювання.

Для подальшої діагностики використовують зонд. Він допомагає визначити стан тканин, глибину порожнини, що утворилася. Якщо зондування викликає болючі відчуття, то швидше за все пошкодження виявиться великим. У стоматологічній клініці Комплекс Дент працюють стоматологи, які швидко та точно визначають причини проблем та якісно їх усувають. На консультацію до наших спеціалістів приїжджають пацієнти з Києва та інших міст України.

Перкусія – це простукування зуба, яке також допомагає визначити складність ситуації. Якщо постукування викликає біль, потрібна додаткова апаратна діагностика.

Апаратні методи діагностики карієсу

У клініці Complex Dent застосовують різні способи діагностики за доступною ціною. Серед основних апаратних методів:

  • рентгенографія;
  • електроодонтометрія;
  • люмінесцентний метод.

Діагностика карієсу зубів - 2 | https://complex-dent.com.uaРентгенограма допомагає виявити приховані каріозні порожнини та дізнатися про їхні розміри, а також дослідити стан емалі контактних поверхонь. Сучасні рентгенапарати – це точна діагностика карієсу зубів, тому в Комплекс Дент використовуються тільки високоякісні апарати. Низька вартість процедури, її безпека, швидкість та точність цінуються і стоматологами, і пацієнтами. Пройти рентгенографію можна у нашій клініці у Дніпровському районі Києва, неподалік масиву Воскресенка.

Електроодонтометрія допомагає дізнатися про стан пульпи. Вона по-різному реагує на роздратування залежно від її стану. Люмінесцентний метод є ефективним для діагностики карієсу на ранніх стадіях. Його також використовують для пошуку вторинного карієсу, який може з’явитися у запломбованому зубі навколо пломби.

Клініка діагностики карієсу зубів також використовує метод вітального фарбування та термопроби. При вітальному фарбуванні зуб спочатку очищають від нальоту, потім наносять барвник. Здорові тканини залишаються незабарвленими, а область каріозного ураження реагує на барвник. Термопроба – це зрошення зуба холодною водою. За наявності карієсу від контакту з водою виникають болючі відчуття.

Що таке диференціальна діагностика карієсу зубів?

Диференціальна діагностика карієсу зубів – це дослідження, засноване на зіставленні симптомів та відсіювання тих проявів, які не збігаються. Такий підхід дозволяє точно визначити тип пошкодження та причину його появи. При прийомі у стоматолога необхідно з’ясувати глибину карієсу, тому використовуються різні методи діагностики. Так, глибокий карієс легко дізнатися з больової реакції на холодні та гарячі температури. Середній карієс може протікати без болючих реакцій.

При скаргах на карієс молочних зубів діагностика диференціальна не менш ефективна.

Куди поводитися з підозрою на карієс?

Якщо ви виявили симптоми карієсу, поспішайте записатися на прийом до клініки Комплекс Дент, яка знаходиться біля метро Дарниця та Лівобережна. Наші фахівці запропонують вам сучасні методи діагностики та лікування, пломбування та реставрацію зубів. Використовуючи нові досягнення пародонтології та терапії, у тому числі лазерні апарати, наші стоматологи гарантують вам гарну усмішку та здоров’я. Кожен пацієнт може безкоштовно пройти щорічний огляд стоматолога.

Обирайте професійних та досвідчених стоматологів Комплекс Дент заради здорової усмішки!