ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ:
Кюретаж пародонтальних кишень-1 | https://complex-dent.com.ua

Кюретаж пародонтальних кишень

Кюретаж пародонтальних кишень – це процедура очищення пародонтальної кишені від зубного каміння, відмерлих тканин, бактерій. Найчастіше проводиться перед початком лікування ясен та протезуванням.

Що таке кюретаж і кому він потрібний?

Місце, де ясна прилягає до зуба, називається пародонтальним простором. У здоровому стані відстань між слизовою і зубом мінімальна і є невеликою щілиною. При порушеннях порожнина розсмоктується та утворюється кишеня.

Причиною цього стає руйнування ясенної зв’язки, запалення та дистрофічні процеси в яснах. У таку кишеню потрапляють залишки їжі, у ньому розмножуються мікроорганізми, виникає зубний камінь.

З цих причин можуть розвиватися такі захворювання:

  • гінгівіт;
  • пародонтоз;
  • пародонтит.

Кюретаж пародонтальних кишень - 1 | https://complex-dent.com.uaЯкщо вчасно не розпочати лікування, все це може призвести до руйнування кісткової тканини та втрати зубів. Щоб уникнути такого результату, у стоматології проводиться кюретаж пародонтальних кишень. Під час процедури вишкрібають все, що накопичилося в порожнині між яснами та зубом. Видаляються тверді відкладення, тканини, що розклалися, а разом з тим і мікроорганізми, яким там не місце.

Очищення кишені дозволяє приступити до лікування зубів, інфекційних та запальних захворювань ясен. Здійснюється вона декількома способами залежно стану порожнини рота.

Як проводять кюретаж зубних кишень?

Кюретаж можна проводити кількома способами:

  • закритим;
  • відкритим;
  • лазерним.

Кюретаж пародонтальних кишень - 2 | https://complex-dent.com.ua Вибір способу залежить від відстані між яснами та зубом. Якщо кишеня менша за 5 мм, процедура не потрібна, якщо ж більше, роблять закритий кюретаж. Це передбачає чистку без розрізу ясен за допомогою традиційних інструментів.

Спочатку стоматолог здійснює діагностику та вибирає ділянки, які підлягають чищенню. Потім ці ділянки знеболюються. Немає необхідності знеболювати всю щелепу, достатньо ввести анестезію тільки в області, де буде проведена робота. Після цього лікар розширює кишеню і вишкрібає весь її вміст.
Відкритий кюретаж є хірургічною операцією з розрізом ясен. Її проводять у тому випадку, якщо кишені дуже великі та за допомогою інструментів їх вичистити не можна. Тоді після діагностики роблять анестезію, потім розрізають слизову оболонку біля основи кишені, вичищають її та накладають шви. Ця операція потребує досвіду та таланту хірурга.

Якщо в гінекології використовується цервікальний кюретаж для діагностики захворювань слизової оболонки, то в стоматології — кюретаж для чищення перед лікуванням. Стоматологічна клініка Комплекс Дент надає весь комплекс послуг від діагностики до естетики. Лазерний кюретаж, який проводять наші фахівці, дозволяє уникнути кровотеч, одразу ж дезінфікує та сприяє якнайшвидшому загоєнню. Випромінювання допомагає слизовій оболонці краще і швидше зростатися з кістковою тканиною.

Чого чекати від кюретажу пародонтальних кишень

Якщо операцію проведено правильно, то про запальні процеси та кровоточивість ясен можна буде забути. Чистота м’яких тканин гарантує відсутність неприємного запаху з рота. Крім того, хвороботворні бактерії не потраплять у ШКТ, що теж великий плюс для здоров’я всього організму. Здорові ясна покращують вигляд посмішки і не завдають незручностей. Зникає ризик розвитку пародонтиту та гінгівіту, втрати зубів внаслідок цих захворювань.

Переваги кюретажу в клініці Complex Dent

У нашій клініці усі процедури проводять кваліфіковані спеціалісти. Використовуються сучасне обладнання та інструменти, які регулярно дезінфікуються. Ми дбаємо про комфорт та безпеку клієнтів, тому сервіс та чистота в клініці завжди на висоті. Вартість та якість послуг однозначно порадують, а ціна кюретажу залежить від складності процедури та методики її проведення.

Стоматологічна клініка знаходиться недалеко від станцій метро Дарниця та Лівобережна. Зручна розв’язка дозволяє швидко дістатися Дніпровського району (масив Воскресенка), а також на правий берег. До нас звертаються пацієнти не лише з Києва, а й з усієї України. Результати роботи можна побачити на веб-сайті. Записуйтесь в Комплекс Дент і радійте красивій та здоровій посмішці щодня.