ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ:
Елайнери (капи) для вирівнювання зубів-1 | https://complex-dent.com.ua

Елайнери (капи) для вирівнювання зубів

Що таке елайнери?

Елайнери — це дитячі та дорослі капи для вирівнювання зубів, які служать для корекції прикусу у дітей віком від 6 років. За допомогою цієї конструкції можна вирішити більшість ортодонтичних проблем і досягти гарної посмішки. Це непомітна та ефективна альтернатива брекет-системі, яка виглядає як прозорі ковпачки на зуби.

Види дитячих та дорослих кап

Елайнери (капи) для вирівнювання зубів - 1 | https://complex-dent.com.ua/Неправильний прикус не тільки псує посмішку, а й може стати причиною дискомфорту, захворювань скронево-нижньощелепного суглоба. Тому важливо стежити за станом зубів дитини та вчасно звернутися до ортодонту. Сьогодні в дитячій стоматології використовують технології, які дозволяють без дискомфорту та болю вирівняти зубний ряд та створити гарну усмішку. Один із таких методів – дитяча капа для вирівнювання зубів, яку також називають трейнером.

Трейнер є прозорим ковпаком, який поміщається на зуби і змінює їх положення. Для отримання необхідного ефекту капу рекомендують носити 16-20 годин на добу.

Конструкції можуть відрізнятися за декількома характеристиками:

 • спосіб виготовлення;
 • матеріал;
 • тривалість застосування;
 • розмір.

За способом виготовлення дитячі елайнери можуть бути індивідуальними та термопластичними. Щоб зробити індивідуальну конструкцію, необхідно створити 3D-макет щелепи та зробити ковпачки для конкретної людини. Це більш тривала та дорога процедура. Термопластична модель універсальна. Вона стає м’якою, коли її поміщаєш у гарячу воду. Тому достатньо нагріти капу і надіти на зуби – вона набуде потрібної форми і зафіксується. Однак у процесі використання краще уникати високих температур.

Елайнери (капи) для вирівнювання зубів - 2 | https://complex-dent.com.ua/Елайнери виготовляють із силікону чи медичного пластику. Обидва прозорі, схожі вони і за характеристиками. Вони не викликають алергії, відрізняються м’якістю, завдяки чому не травмують слизову оболонку. Такі конструкції носити зручно навіть дитині.

Деякі капи призначені для цілодобового використання. Також є моделі для використання лише у нічний час. Який варіант підходить вам, зможе визначити стоматолог після огляду. Курс лікування може становити від півроку до двох років.

За розміром капи діляться на дитячі та дорослі. Раніше вважалося, що вони ефективні лише для дорослих, але стоматологія розвивається та пропонує нові способи вирівнювання прикусу у дітей. Тепер навіть молодшокласники можуть носити трейнери — ортодонтичні конструкції, що знімаються.

Показання та протипоказання до використання елайнерів

Капа-елайнер необхідна дитині у таких випадках:

 • корекція прикусу;
 • кусунення проміжків між зубами;
 • квирівнювання зубного ряду.

За рахунок впливу конструкції зуби поступово зсуваються, що дозволяє повернути їх у правильне положення. Це ефективно як для однієї зубної одиниці, так і для кількох одразу. Іноді капа замінюється на нову, тому її вплив коригується. Щоразу, коли становище зубів трохи змінюється, потрібно відвідувати стоматолога чи самостійно змінювати конструкцію.

Елайнери роблять із гіпоалергенних матеріалів, хірургічного втручання вони не вимагають. У зв’язку з цим протипоказань практично немає. Перед установкою потрібно упорядкувати зуби і ясна — позбавити уражених карієсом тканин, зубного нальоту, зняти запалення слизової оболонки.

Переваги та недоліки дитячих елайнерів

Капа для вирівнювання зубів навіть на перший погляд має чимало переваг, порівняно з іншими способами виправлення прикусу.
Насамперед це:

 • просте встановлення;
 • комфортне використання;
 • м’якість та еластичність;
 • прозорість;
 • доступна ціна.

Елайнери (капи) для вирівнювання зубів - 3 | https://complex-dent.com.ua/Примітно, що елайнери встановлюють без хірургічних процедур. Досить просто одягнути пластикові ковпачок на зуби – і конструкція починає працювати. Це знижує рівень стресу та дозволяє безболісно пройти етап установки.

Капа виготовлена ​​з еластичного матеріалу, тому в роті вона не заважає, не тисне і не третить. Десни не будуть травмовані, а носити елайнер буде комфортно. Він не заважає розмовляти та не псує дикцію. Через час дитина може взагалі забути про те, що вона рівняє зуби. Прозорість матеріалу робить конструкцію непомітною, а отже сторонні люди можуть зовсім не звернути на неї уваги.

Важливо те, що елайнери для дітей можна замовити за розумною ціною. Зважаючи на те, що капу доведеться час від часу міняти на нову, це має неабияке значення.

Незважаючи на всі переваги, деякі характеристики конструкції можна зарахувати до мінусів. Насамперед знімність капи може виявитися незручною для дитини. Він може зняти її і забути надіти, а то й зовсім втратити. Однак це недолік легко виправити. Дитину можна заохочувати за використання елайнера, домовитися з ним або подбати про строгу дисципліну.

Ще один недолік – необхідність міняти ковпачки за графіком. Щоб отримати потрібний ефект, важливо вчасно змінювати конструкцію. Кожен пацієнт одразу отримує пакет зі змінними капами та має самостійно стежити за терміном їх використання.

Технологія лікування за допомогою елайнера

Елайнери (капи) для вирівнювання зубів - 4 | https://complex-dent.com.ua/ Лікування за допомогою дитячої капи проходить поступово. Якщо брекет-системи коригують раз на 2 місяці, то елайнери замінюють на нові. Через півтора-два місяці після встановлення першої конструкції потрібно відвідати стоматолога. Він повинен проаналізувати перебіг лікування та зрозуміти, наскільки ефективно система впливає на зубний ряд. Потім визначити графік заміни капи наступні кілька місяців.

Лікування триває щонайменше півроку. За цей час пластикові ковпачки встигають впливати на зуби, які ростуть нерівно, та зрушити їх у потрібному напрямку. Технологія лікування полягає в тому, щоб правильно впливати на зуби ззовні та поставити їх у рівний зубний ряд. Дитина може бачити ефект на кожному етапі лікування, а це мотивує носити елайнери до виправлення прикусу.

Дитячі моделі кап

Серед дитячих моделей елайнерів виділяють такі види:

 • Т4К;
 • Т4А;
 • Т4В .

Ці ортодонтичні конструкції відрізняються за призначенням та функціями. Т4К використовується для виправлення молочного прикусу та при зміні зубів. Т4А призначають старшим дітям та підліткам. Модель відрізняється більшою жорсткістю. Цей трейнер допомагає зняти напругу з м’язів щелепи та правильно розподілити навантаження по всьому зубному ряду. Т4В призначають закріплення результату після носіння брекетів.

Догляд за дитячою капою

Доглядати дитячого трейнера легко. Достатньо дотримуватися кількох простих правил:

 • знімати під час їжі;
 • одягати на чисті зуби;
 • регулярно мити капу;
 • зберігати у контейнері.

Ці правила допоможуть зберегти чистоту та гігієнічність конструкції.

Скільки коштує замовити дитячий елайнер в Україні?

Стоматологічна клініка Комплекс Дент пропонує дитячі трейнери за доступною ціною. Точну вартість можна дізнатись під час першої консультації. Наші стоматологи завжди порозуміються з дитиною і допоможуть підібрати потрібну конструкцію. Вас приємно здивує затишна атмосфера клініки Complex Dent та кваліфікований персонал.

Наша клініка знаходиться у Дніпровському районі Києва, біля метро Лівобережна та Дарниця. Поруч розташований масив Воскресенка. Подбайте про здорову та красиву посмішку своєї дитини – запишіться до нас на консультацію!