ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ:
Лікування карієсу-1 | https://complex-dent.com.ua

Лікування карієсу

Карієс – це патологія зубів, яка виникає внаслідок потрапляння бактеріальної флори в товщу зуба. Розвитку цього захворювання сприяє вживання великої кількості солодкої, грубої їжі, шкідливих звичок, таких як куріння, і відсутність коректного гігієнічного догляду за порожниною рота.

Багато пацієнтів бояться ходити до стоматологів, асоціюючи їх зі страшним звуком бормашини та хворобливим лікуванням. Сьогодні лікування карієсу проходить безболісно та швидко. Найкраще звернутися до лікаря на початкових стадіях, коли ще немає явних симптомів захворювання. Тоді терапія проходить простіше і коштує дешевше.

Види карієсу та його лікування

Карієс проходить у своєму розвитку кілька послідовних стадій:

 1. Поверхневий карієс. Також цей етап називають стадією білої плями. Патологічний процес характеризується демінералізацією окремих ділянок емалі зуба. На початковій стадії пацієнт не відчуває жодних дискомфортних відчуттів. Багато пацієнтів сприймають цю проблему виключно як косметичну та рідко звертаються за допомогою. Однак такий підхід не коректний, оскільки саме на цьому етапі найпростіше і найшвидше провести терапію. Для діагностики цієї стадії карієсу стоматологи використовують спеціальну лампу та стоматологічне дзеркало. Для лікування на цьому етапі достатньо провести корекцію харчових звичок, усунути патологічні фактори, що руйнують емаль, та здійснити ремінералізацію ураженої зубної одиниці. З цією метою може проводитися лікування гелем, багатим фтором та кальцієм. При поверхневому карієсі можливе лікування без пломб.
 2. Середній карієс. Прогресуючи, хвороба починає вражати глибші тканини зуба. На цьому етапі стає видно темну пляму, що просвічується крізь тканини. Це означає, що патологічний процес захопив дентин. Такі пацієнти відчувають дискомфорт та хворобливі відчуття при вживанні солодкої чи кислої їжі. Лікування відбувається під місцевою анестезією. Каріозна порожнина очищається, обробляється антисептичним розчином і закривається пломбувальним матеріалом. Методи лікування середнього карієсу можуть бути різними залежно від типу матеріалу, яким закривають дефект. В даний час перевага надається фотополімерним матеріалам, оскільки вони надійніші та естетичніші.
 3. Глибокий карієс. Процес вражає глибокі шари дентину, що призводить до його розм’якшення та зміни кольору. Під час огляду візуалізується велика каріозна порожнина. Такий великий патологічний процес зазвичай супроводжується гострим болем при попаданні їжі. Лікування глибокого карієсу полягає в очищенні каріозної порожнини від уражених тканин та закритті отвору пломбувальними матеріалами. Якщо постраждав лише дентин, то можна пролікувати зуб без видалення нерва. При ураженні пульпи без препарування не обійтись. Стоматологам доводиться видаляти всі омертвілі тканини, щоб запобігти ускладненню карієсу.

Також розрізняють гострий карієс та хронічний. Перший відрізняється яскраво вираженим больовим синдромом та швидким прогресуванням процесу. У таких випадках зазвичай пацієнти швидко звертаються за медичною допомогою. Хронічний процес відрізняється млявою течією та відсутністю клінічної картини. Однак, незважаючи на відсутність сильного болю, хронічний карієс не менш небезпечний, ніж гострий, і також потребує своєчасного лікування.

Карієс розрізняють ще й по локалізації процесу:

 • Прикореневий карієс. Процес знаходиться в області шийки зуба. Часто розвивається у пацієнтів із пародонтозом або травмою зубо-ясеневого з’єднання. Ускладненням є розвиток циркулярного карієсу – коли вся шийка уражена каріозним процесом.
 • Фісурний карієс. Патологія захоплює фісури (поглиблення та кишені на поверхні зубів) молярів та премолярів.
 • Апроксимальний карієс. Процес розвивається у місці контакту двох сусідніх зубів. Є найскладнішим у діагностиці та терапії.

Від виду та стадії карієсу залежить схема терапії, яка має підбиратися строго індивідуально.

Методи лікування карієсу

Методи лікування, як було зазначено вище, багато в чому залежить від особливостей перебігу захворювання у кожного конкретного пацієнта. Однак варто виділити найважливіші етапи в лікуванні карієсу та найсучасніші методики терапії:

 1. Перед проведенням лікування будь-якого виду карієсу проводиться чищення ультразвуком. Він дозволяє звільнити зубний ряд від каменю та патологічного нальоту.
 2. Лікування відбувається із застосуванням сучасних анестетиків, що виключає дискомфорт під час процедури.
 3. Зуб ізолюється коффердамом, щоб запобігти попаданню матеріалів у ротову порожнину.
 4. Лікування карієсу без сверління. Наразі стоматологи намагаються відмовитися від бормашин, у деяких випадатках можливо замінити лазером або спеціальними препаратами.
 5. Обробка, очищення каріозної порожнини проводиться лазером або бормашиною в залежності від ураження карієсом. За потреби відкриття фісур проводиться повітряно-абразивним методом за допомогою спеціальних наконечників.
 6. Як пломбувальний матеріал використовуються фотополімери, які надійно закривають порожнину і дозволяють повноцінно імітувати природний колір емалі.

Таким чином, у наш час лікування карієсу відбувається швидко і абсолютно безболісно.

Профілактика

Простіше запобігти розвитку захворювання, ніж лікувати його в розпалі. Лікування карієсу вкрай важко і затратне для пацієнтів.
Щоб не допустити розвитку множинного карієсу, необхідно:

 • скоригувати режим харчування, вживання їжі багатої на цукор має бути мінімізовано;
 • відмовитись від шкідливих звичок, таких як паління;
 • проводити коректний догляд та гігієну порожнини рота;
 • регулярно відвідувати стоматолога для профілактичних оглядів та професійного догляду.

Особливо це питання важливе для пацієнтів з брекетами, оскільки необхідність лікувати карієс у таких хворих призводить до зняття брекет-системи та втрати результату ортодонтичного лікування.

Лікування карієсу без сверління в Україні за вигідною ціною

Лікарі клініки Complex Dent чекають на прийом мешканців Києва. Наші стоматологи з досвідом роботи понад 30 років беруться за будь-які випадки, у тому числі за лікування карієсу постійних зубів із несформованим коренем. У нашому розпорядженні — найкраща техніка та найсучасніші матеріали, що дозволяє проводити лікування карієсу без сверління.

Ми відрізняємося не тільки високою якістю стоматологічних послуг та відмінним сервісом. Complex Dent порадує вас доступною вартістю та зручним розташуванням. Наша стоматологічна клініка знаходиться неподалік станції метро «Дарниця» та «Лівобережна», на лівому березі, на масиві Воскресенка, Дніпровський район.

Не дайте карієсу перемогти – запишіться до нас на прийом прямо зараз!

Ціни на лікування карієсу

Первинна консультація, оглядбезкоштовно
Лікування карієсу фотополімерним матеріалом2080 грн.
Відновлення зуба коронкоювід 2800 до 8500 грн.
Реставрація зуба фотополімерним матеріалом із застосуванням мікроскопа2500 грн.
*Ціни вказані без додаткових маніпуляцій, детальний прорахунок плану лікування ви зможете отримати на прийомі у стоматолога