ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ:
Видалення нерва зуба-1 | https://complex-dent.com.ua

Видалення нерва зуба

Пульпіт – це важке захворювання, що супроводжується сильним пульсуючим болем, який пацієнт не в змозі терпіти. Спочатку лікарі намагаються провести консервативне лікування, але в занедбаних випадках, щоб уникнути негативних наслідків та ускладнень, доводиться вдаватися до оперативного лікування.

Видалення нерва зуба – це стоматологічна операція, при якій видаляється пульпа, що містить нерв, що іннервує патологічний зуб. Найчастіше причинами пульпіту та необхідності видаляти нерв стають травматизація тканин, запущений карієс, захворювання ясен. Нерв розташовується в каналі, який часто має неправильну форму та вигини, що робить процедуру досить складною.

Як відбувається процедура видалення нерва зуба?

Сучасні інструменти, що використовуються при видаленні нерва зубної одиниці, дозволили зробити процедуру більш простою та менш дискомфортною для пацієнта.

Маніпуляція є абсолютно безболісною, оскільки проводиться під місцевою анестезією із застосуванням якісних, ефективних та сучасних анестетиків. Зазвичай стоматологи вдаються до місцевого інфільтраційного знеболювання, тобто укол препарату в місце оперативного втручання. Пацієнтам молодших вікових груп рекомендовано виконувати операцію під загальним наркозом.

Перед процедурою стоматолог проводить низку досліджень, пов’язаних із вивченням стану та конфігурації каналу, щоб вибрати методику проведення операції.

В наш час застосовуються два основні варіанти, спрямовані на депульпацію:

  • Вітальний – під анестезією, патологічний зуб розкривають, прочищають канал та видаляється пульпа. Після цього порожнина промивається антисептичним розчином і зуб пломбується полімерним матеріалом, що за кольором максимально підходить до натурального кольору емалі. Спочатку стоматолог ставить тимчасову пломбу та спостерігає за пацієнтом. Якщо скарг щодо цього зуба немає, пломбу замінюють на постійну.
  • Девітальний – ця маніпуляція проходить у два послідовні етапи. Спочатку на уражену пульпу наносять спеціальний склад, який зупиняє її життєдіяльність. Це триває кілька днів. В даний період зуб закритий тимчасовою пломбою, далі його знову відкривають, мертві тканини видаляються, канал чиститься і пломбується також полімерним матеріалом. Як і в попередній методиці, спочатку ставиться тимчасова пломба, яка згодом замінюється на постійну.

Вибір варіанта видалення нерва зуба відбувається індивідуально після ретельного обстеження пацієнта.

Чому після видалення нерва зуба залишається біль?

Деякі пацієнти відзначають збереження больового синдрому після видалення нерва. Багатьох це дивує, оскільки здається, що нерва немає і зуб хворіти не повинен.

Перші кілька днів вважається нормою, якщо пацієнт відчуває так звані постпломбувальні болі. На цей термін лікар має призначити знеболювальні препарати. Інша річ, якщо неприємні відчуття не минають тривалий час, посилюються, віддають у вухо, шию або якщо ви відзначили потемніння зуба. Це може говорити про те, що не всі патологічні тканини були видалені, запальний процес продовжується.

Іррадіація болю часто свідчить про неврит трійчастого нерва. У разі необхідно терміново звернутися до лікаря для корекції цього стану. Тривала відсутність стоматологічної допомоги в такому випадку може призвести до ряду серйозних ускладнень і вимагати тривалішого лікування.

Чи потрібно видаляти нерв у молочному зубі?

Довгий час вважалося, що пульпіт у дітей не зустрічається, оскільки у молочних зубах немає нервів. На сьогоднішній день доведено, що це не так. У дітей також можуть розвиватися пульпіт, глибокий карієс та травми, що потребує видалення нерва молочного зуба. Така проблема серед маленьких пацієнтів зустрічається набагато рідше, оскільки молочні зуби досить швидко руйнуються і больовий синдром не встигає розвинутися. Дана процедура у дітей відбувається так само, як у дорослих пацієнтів.

Єдиною суттєвою різницею може стати анестезія. Дітям переважно депульпацію зубів проводять під девітальним методом чи під загальним наркозом. Депульпування молочних зубів здійснюється вкрай обережно, щоб не зачепити і травмувати зачаток корінного зуба.

Видалення нерва із зуба в Україні за вигідною ціною

Стоматологічна клініка Complex Dent запрошує мешканців Києва на прийом до наших висококваліфікованих лікарів. Досвід роботи фахівців понад 30 років, та інноваційні методики лікування дозволяють провести видалення нерва зуба швидко, безболісно та без ускладнень.

Ми приємно здивуємо не тільки високою якістю наданих стоматологічних послуг, відмінним сервісом, а й доступною вартістю. Наша стоматологічна клініка знаходиться недалеко від станцій метро Дарниця та Лівобережна, на лівому березі (Дніпровський район, масив Воскресенка). Зверніться до Комплекс Дент — довірте здоров’я та красу найкращим.

Ціни на видалення нерва зуба

Первинна консультація, оглядбезкоштовно
Лікування 1 кореневого каналу (під мікроскопом)2000 грн.
*Ціни вказані без додаткових маніпуляцій, детальний прорахунок плану лікування ви зможете отримати на прийомі у стоматолога