Неправильний прикус – це часта патологія серед різних груп пацієнтів. Усього 15-20% людей у всьому світі можуть похвалитися ідеальною усмішкою. Така невтішна статистика здебільшого пов’язана з тим, що в дитячому віці зуби починають рости раніше, ніж збільшується в розмірах щелепа. Це призводить до зміщення та деформації зубного ряду.
Причини неправильного прикусу
Окрім основної причини, формуванню некоректного прикусу сприяють:
- тривале використання соски у дітей;
- недостатня кількість твердої їжі в раціоні харчування;
- травми зубощелепного апарату;
- зростання зубів мудрості в умовах дефіциту простору.
У деяких пацієнтів неправильний прикус та некоректне взаєморозташування зубів призводять виключно до косметичного дефекту та незадоволеності зовнішністю. У ряді випадків ця патологія може стати причиною порушення мови, нерівномірного стирання зубної емалі з розвитком серйозної стоматологічної патології, розладів у роботі дихальної системи та навіть нестачі кисню та порушення сну.
Багато пацієнтів цікавляться, чи можливе виправлення прикусу без брекетів. Спробуймо розібратися в цьому питанні.
Чи можна виправити прикус без брекетів?
Багато пацієнтів не бажають проводити лікування неправильного прикусу за допомогою брекет-систем. Деякі зупиняють необхідність ходити з брекетами кілька років, здійснювати специфічний догляд і постійно відвідувати стоматолога. Інших не влаштовує вартість такого лікування. Для таких пацієнтів існує кілька методик, які дозволять створити голлівудську посмішку без болісного тривалого носіння спеціальних конструкцій.
Переважніше проводити це лікування у пацієнтів молодших вікових груп, коли зубощелепна система тільки формується і є більш мобільною. Однак завдяки інноваційним ортодонтичним технологіям виправлення прикусу без брекетів у дорослих стало також можливим.
Які методи допомагають виправити прикус без застосування брекетів?
На сьогоднішній день існує ціла низка методик, які допоможуть покращити стан зубощелепного апарату.
Міотерапія
Ця технологія полягає в систематичному проведенні спеціальної гімнастики, що оптимізує розвиток щелепи та сприяє формуванню коректного прикусу. Застосування міотерапії є найбільш доцільним у дітей віком 3-4 років. У цей час молочні зуби ще не змінилися на постійні і гімнастика дозволить виправити прикус.
У дорослих міотерапія без використання допоміжних апаратних методик рідко дозволяє досягти позитивного терапевтичного ефекту і не може бути рекомендована пацієнтам як самостійний метод лікування.
Апаратні методи
Ця технологія передбачає створення та встановлення знімних ортодонтичних пристроїв. Сюди відносяться:
- Каппи – апарати нагадують зовні боксерські капи, але принцип роботи та призначення інші. Вони протягом тривалого часу сприяють вирівнюванню зубного ряду. Капи виготовляють із медичного силікону. Завдяки цьому пристрій абсолютно непомітний для оточуючих і не завдає дискомфорту пацієнту. Пристрій необхідно носити за схемою, складеною для пацієнта ортодонтом. Тільки дотримання цього графіка дозволить вирівняти прикус. Оскільки протягом лікування зубний ряд змінюється, доводиться переробляти форму капи, іноді до 20 разів за курс терапії.
- Вініри – відносяться до мікропротезування і є керамічні пластинки, які застосовуються для виправлення прикусу, особливо якщо дефект локалізований в області передніх зубів. Вони дозволяють приховати всі існуючі дефекти та створити справжню голлівудську усмішку. Раніше установка вінірів вимагала попереднього обточування зубів. Сучасні системи є щадними і встановлюються на спеціальний цемент, що містить фтор.
- Трейнери – своєрідні тренажери для щелеп. Нагадують дві капи, які рухомо з’єднані між собою. Трейнери допомагають скоригувати взаєморозташування зубних одиниць та розвинути м’язи зубощелепного апарату. Варто зазначити, що під час використання пристрою не можна спілкуватися.
- Пластинки – використовуються для корекції дефектів розвитку щелеп у пацієнтів віком до 12 років. Вибір даної технології у дорослих пацієнтів не дозволяє досягти бажаного ефекту. Після того, як ортодонт виготовляє та встановлює пластинку, маленький пацієнт зможе самостійно її знімати, щоб почистити зуби і трохи відпочити від пристосування. Проте батькам необхідно постійно контролювати та переконуватися, що дитина не порушує режим використання платівки.
Пристрій створюється індивідуально на підставі зліпків зубного ряду, встановлюється ортодонтом. Потім пацієнт самостійно зніматиме апарат і встановлюватиме його у вказаний спеціалістом час.
Хірургічне втручання
Ця методика є радикальною і застосовується лише за наявності серйозних дефектів прикусу, які супроводжуються порушенням мови, жування та дихання. Здійснюється за неможливості чи неспроможності інших методик.
Підбір технології має здійснюватися строго індивідуально, залежно від клінічної ситуації. Також необхідно акцентувати увагу пацієнта на тому, що подібні методики не дають 100% гарантії і в деяких випадках не вийде без встановлення брекет-систем.
Швидке виправлення зубів без брекетів в Україні за доступною ціною
Фахівці стоматологічної клініки Комплекс Дент у Києві пропонують ортодонтичні послуги. Наші кваліфіковані медики вже понад 30 років допомагають пацієнтам повернути красу та здоров’я посмішки. Нашими незаперечними перевагами є:
- застосування лише інноваційних та безпечних методик;
- доступна вартість;
- комфортна та сучасна клініка;
- відсутність черг.
Стоматологічна клініка знаходиться недалеко від станцій метро Дарниця та Лівобережна, на лівому березі (масив Воскресенка, Дніпровський район). Записатися на консультацію можна за телефоном, вказаним на сайті, або заповнивши просту та зручну форму. Ми підберемо найкомфортніший час прийому. Виправлення неправильного прикусу без брекетів тепер не мрія, а реальність завдяки фахівцям Complex Dent.
Ціни на виправлення прикусу без брекетів
Консультація ортодонта( аналіз рентген знімків, попередня постановка діагнозу.) 600 грн. *Ціни вказані без додаткових маніпуляцій, детальний прорахунок плану лікування ви зможете отримати на прийомі у стоматолога