ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ:
Лікування періодонтиту-1 | https://complex-dent.com.ua

Лікування періодонтиту

Періодонтит — це запалення навколокореневих тканин зуба, яке супроводжується ниючим болем. Помітити його неозброєним оком можна не завжди, тому за будь-яких підозр найкраще звернутися до лікаря. Лікування періодонтиту залежатиме від форми та стадії захворювання.

Причини виникнення періодонтиту

Лікування періодонтиту - 1 | https://complex-dent.com.uaПроблема може виникнути внаслідок занедбаного карієсу та несвоєчасного лікування пульпіту. Неправильне пломбування каналів, встановлення мостів та коронок теж іноді призводить до запалення оболонки зубного кореня. Іноді в періодонтит переходять пародонтит та пародонтоз. Запальний процес захоплює багато тканин, тому вони активно руйнуються. В результаті загострюються інші хронічні захворювання ротової порожнини і виникає ризик втрати зубів.

Види періодонтиту

Симптоми та прояви захворювання залежать від різновиду та стадії. Періодонтит може бути гострим та хронічним. Гострий періодонтит поділяється на:

 • серозний;
 • гнійний.

Лікування періодонтиту - 2 | https://complex-dent.com.uaСерозний – це перша стадія захворювання, при якій виникає ниючий біль від запалення слизової оболонки ясен. Больові відчуття зосереджуються у ураженому ділянці і виходять його межі. Потім хвороба перетворюється на гнійну форму. Біль стає пульсуючим і сильнішим, поширюється на всю щелепу. Можуть з’явитись гнійні виділення.

Все це призводить до підвищення температури тіла та загальної слабкості. Лімфовузли можуть збільшитися, зуб – почати хитатися. Крім того, гній – це загроза потрапляння інфекції в кров, тому потрібне термінове лікування.

Хронічний періодонтит буває кількох типів:

 • фіброзний;
 • гранулюючий;
 • гранульоматозний.

Симптоми фіброзного періодонтиту проявляються у зміні кольору зуба та появі глибокого карієсу. Починається відмирання пульпи, тому зуб втрачає чутливість. Це можна помітити при вживанні гарячої та холодної їжі.

Гранулюючий тип характеризується слабким болем при жуванні. У сполучній тканині можуть з’явитися абсцеси, ясна запалюється і стає дуже чутливою. При постукуванні по зубі виникає різкий біль. Лімфовузли на запаленому боці можуть бути збільшені.

Гранулематозний періодонтит – найскладніша та найнебезпечніша форма захворювання. Запальний процес знищує пульпу, вона розпадається. Зі уражених тканин можуть утворюватися гранульоми, які потрібно видаляти хірургічним шляхом. Ясна та зуб змінюють колір, часто біль відсутній через зруйновану пульпу, у каналах утворюються корозійні порожнини. У такому разі огляд стоматолога просто потрібний.

За походженням апікальний періодонтит може бути:

 • інфекційним,
 • медикаментозним
 • травматичним.

Лечение периодонтита зубов в Комплекс Дент

Лікування періодонтиту - 3 | https://complex-dent.com.uaЗапалення навколокореневих тканин зуба виникає і внаслідок неправильного лікування, алергічних реакцій на медикаменти. Миш’яковистий періодонтит стає наслідком тривалого впливу миш’яку на зубні тканини. Маргінальний періодонтит утворюється на тлі пародонтиту. Інфекція потрапляє в пародонтальну кишеню та вражає ділянку кореня. Гангренозний періодонтит часто перетворюється на хронічний.

Травматичний періодонтит виникає через отримані травми при сильному ударі, що призводить до перелому або сколу зуба. Якщо пошкоджено корінь і судинно-нервовий пучок, без запалення не обійдеться. При травмах процес зазвичай проходить гостро та інтенсивно, супроводжується болем.

Лікування періодонтиту зубів в Комплекс Дент

Запалення навколокореневих тканин зуба потребує ретельного лікування, яке починається з діагностики. Фахівець оглядає уражену ділянку, робить рентген чи комп’ютерну томографію. Знімок допомагає з’ясувати причину розвитку захворювання та вибрати метод лікування. Спочатку відбувається механічне очищення зуба, розтин коронки та розширення каналів. Виводяться гній та рідина, видаляються пошкоджені некрозом тканини. Загальний стан пацієнта нормалізується, йде больовий синдром.

Потім відбувається антисептична обробка. Канали дезінфікуються та готуються до подальшого лікування. Як правило, цю процедуру проводять під місцевою анестезією. Після цього починається пломбування каналів, від якого і залежить результат. Якщо всі уражені тканини видалені разом із шкідливими мікроорганізмами, залишається лише якісно запломбувати канал, а потім поставити тимчасову пломбу. Через певний період її замінюють на постійну, а значить, відвідати стоматолога доведеться двічі.
Лікування періодонтиту - 4 | https://complex-dent.com.uaННаявність гранульом може ускладнити процес лікування. Якщо гранульоми ушкоджують корінь зуба, іноді доводиться видаляти його. Професійні стоматологи намагаються уникнути цього, вдаючись до резекції кореня.

Після пломбування лікар призначає лікування антибіотиками, полоскання. Від виконання цих рекомендацій залежить час відновлення. Фахівці нагадують, що завжди краще пам’ятати про профілактику. Для цього необхідно не тільки двічі на день чистити зуби, а й полоскати рот антисептичними розчинами. Це допоможе уникнути скупчення мікробів, розвитку карієсу та інших захворювань. Також важливо періодично очищати зубний камінь та проходити профілактичний огляд двічі на рік. Ваш лікар підкаже, які засоби краще використовувати для гігієни.

Стоматологічна клініка Complex Dent: головні переваги

Комплекс Дент — сучасна стоматологічна клініка (знаходиться неподалік станцій метро Дарниця та Лівобережна, поблизу Дніпровського району та масиву Воскресенка).

Окрім зручного розташування, наші клієнти з усієї України цінують такі переваги:

 • широкий спектр послуг;
 • нове обладнання;
 • доступну ціну;
 • кваліфікованих спеціалістів;
 • чистоту та безпеку;
 • роботу із страховими компаніями.

Усі процедури проводять справжні професіонали. Використовуються сучасне обладнання, новітні технології, якісні матеріали. Вартість лікування залежить від складності випадку та обсягу роботи. Подробиці можна дізнатися на консультації, на яку просто записатися онлайн або по телефону. Наші лікарі дають гарантію на роботу та запрошують на безкоштовний щорічний огляд. На клієнтів також чекають акції, знижки та спеціальні пропозиції щодо лікування, протезування, дитячої стоматології.

Записуйтесь до нас на прийом у будь-який зручний час.