ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ:
Видалення кісти зуба-1 | https://complex-dent.com.ua

Видалення кісти зуба

Кіста зуба (резидуальна кіста) – це доброякісне новоутворення, яке є капсулою, що містить гній. Зовні воно нагадує щільний мішечок, розташований на корені зуба. Найчастіше це вроджена патологія, яка може тривалий час ніяк не проявляти себе. Стан пацієнта при цьому не змінюється, а такий симптом як біль на початковій стадії відсутній.

Але за наявності запального процесу у цій галузі внаслідок попадання бактерій відбувається нагноєння, мішечок наповнюється гноєм. Це вкрай болісний і небезпечний стан, особливо якщо кіста розташована на верхній щелепі. Є ризик, що запальний процес пошириться в гайморову пазуху, що може призвести до гаймориту та тяжкого операційного втручання.

Методи видалення кісти зубівВидалення кісти зуба - 1 | https://complex-dent.com.ua

Щоб уникнути подібної проблеми, доводиться вдаватися до видалення зуба з кістою. Таку операцію може провести лише досвідчений хірург-стоматолог за наявності якісного обладнання.

Ще 10 років тому патологія означала однозначне видалення кісти зубів. На сьогоднішній день можна врятувати патологічну зубну одиницю. Це можливо за своєчасного звернення до стоматолога. Давайте докладніше розберемо, коли допустиме терапевтичне лікування, а коли показано однозначне видалення зуба з кістою на корені.

Терапевтичне лікування

Консервативне лікування можливе за наявності кісти зуба невеликих розмірів – до 8 мм. Стоматологи особливо старанно намагаються проводити консервативну терапію, коли страждає на передній зуб. Це дозволяє уникнути подальшої імплантації та естетичного лікування.

Терапевтичне втручання полягає у перелікуванні зубних каналів. З цією метою в ураженій зубній одиниці просвердлюють та очищають кореневий канал. Його ретельно обробляють антисептичними та протимікробними засобами. Закінчується процедура пломбування зуба сучасними полімерами.

Щоб переконатися в ефективності маніпуляції, через час роблять контрольне рентгенологічне дослідження. Після цього потрібно перебувати під суворим наглядом стоматолога. Ефективність цієї методики становить близько 70 %. Імовірність повного лікування безпосередньо залежить від термінів звернення. Чим раніше ви відвідаєте стоматолога з цією проблемою, тим простіше буде позбутися кісти.

Оперативне лікування

Сучасні оперативні втручання, спрямовані на видалення зуба з кістою, є максимально щадними та зберігаючими. В арсеналі стоматологів є три основні методики хірургічного лікування кісти:

  • Цистектомія – дана методика є однією з найпрогресивніших і малоінвазивних. Вона спрямована на видалення новоутворення із повним збереженням здорових тканин зуба. Після знеболювання хірург під контролем спеціального мікроскопа визначає локалізацію кісти та оцінює її стан. Спеціальний мікроінструмент дозволяє розкрити новоутворення та видалити патологічний вміст із його просвіту. Після цього всередину міститься антисептичний розчин. Рана ушивається. Порожнина заростає самостійно при належному післяопераційному догляді.
  • Цистотомія показана для лікування новоутворень великого розміру. Проводиться часткове висічення (резекція) кісти. У такий спосіб вона поєднується зі здоровими тканинами ротової порожнини. Завдяки цьому новоутворення більше не набирається патологічним вмістом та не дає неприємної симптоматики, ускладнень. Варто зазначити, що реабілітація після такого хірургічного втручання потребує більше часу.
  • Гемісекція – це щадна операція спрямована на видалення частини кореня зуба разом із новоутворенням та незначною частиною коронки. Проведення подібного втручання можливе на багатокореневих зубах за умови, що патологічний процес торкнувся лише одного коріння. Видаляється запальне вогнище разом із новоутворенням, проте функція зуба при цьому повністю зберігається. Післяопераційна порожнина заповнюється спеціальним матеріалом, який не відкидається організмом. Такий зуб може надалі використовуватися як опора під коронку.

Вибір методики залежить від стану зубної одиниці, розмірів кісти та індивідуальних особливостей кожного конкретного пацієнта. Зазвичай видалення новоутворення здійснюється під місцевою анестезією. У деяких випадках операція може проводитись під загальним наркозом.

Як відбувається післяопераційний період після видалення кісти зубів?

Відразу після операції пацієнту видають міхур з льодом, щоб запобігти утворенню набряку в області оперативного втручання. Також перші кілька годин варто відмовитися від їжі та води, доки повністю не пройде дія анестетика.

Протягом тижня рекомендовано обмежити вживання грубої, гострої, гарячої їжі, спиртних напоїв. Необхідно відмовитись на цей час від гарячої ванни, душу або відвідування лазні, сауни. Використання зігрівальних компресів також посилить стан післяопераційний період.

Зазвичай після оперативного втручання хірурги прописує антибіотики, знеболювальні препарати та дають вказівки щодо гігієни ротової порожнини. У середньому відновлення займає близько місяця.

Видалення кісти зубів в Україні за вигідною ціною

Хірурги стоматологічної клініки Комплекс Дент (Київ) чекають на вас на прийом. Ми надаємо широкий спектр стоматологічних послуг за найдоступнішою вартістю.

Наша стоматологічна клініка знаходиться недалеко від станцій метро Дарниця та Лівобережна (Дніпровський район, масив Воскресенка), що дозволить комфортно дістатися до нас навіть громадським транспортом. Не відкладайте лікування кісти зуба. Запишіться на прийом до Complex Dent прямо зараз.

Ціни на видалення кісти зуба

Первинна консультація, оглядбезкоштовно
Цистектомія (видалення кісти)1200 грн.
*Ціни вказані без додаткових маніпуляцій, детальний прорахунок плану лікування ви зможете отримати на прийомі у стоматолога