ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ:
 Телерентгенограма (ТРГ)-1 | https://complex-dent.com.ua

 Телерентгенограма (ТРГ)

Телерентгенограма — це рентгенологічне дослідження лицьової частини голови. У стоматології ТРГ використовується визначення положення зубів, оцінки стану нижньої і верхньої щелепи, щелепного суглоба, стану околозубных тканин. Використовується у складних випадках для діагностики дисфункції СНЩС та інших патологій.

Що свідчить ТРГ?

Знімок рентгенограми відображає людський череп у бічній проекції. Це важливий метод діагностики в ортодонтії та травматології, необхідний перед початком процедур щелепно-лицьової хірургії. За допомогою ТРГ можна побачити:

  • становище зубів;
  • співвідношення кісткових та м’яких тканин;
  • запалення;
  • стан прикусу;
  • дефекти кісток.

На знімку добре видно, як розташовані зуби, ступінь їх зміщення та нахилу. Це допомагає зробити висновки про необхідність корекції їхнього положення, у тому числі про встановлення брекет-систем. Також можна проаналізувати порушення прикусу та знайти причини цих порушень. Телерентгенограма у бічній проекції дозволяє побачити асиметрію обличчя та аномалії розвитку зубощелепного апарату. Структуру кісток, і її дефекти добре помітні на знімку.

ТРГ дозволяє проаналізувати стан як кісткових, так і м’яких тканин. Це дає можливість виявити запалення пародонту та пародонтальних пазух. Видно також і запалення щелепного суглоба, що важливо при діагностиці дисфункції СНЩС. В ортодонтії цей метод використовується майже так само часто, як і ортопантомограма. Стоматологічна клініка Комплекс Дент пропонує обидва методи діагностики.

Як проводиться ТРГ?

Сучасні цифрові апарати дозволяють зробити рентгенограму швидко та безпечно – доза опромінення знижена у кілька разів. Обстеження займає менше хвилини та не потребує спеціальної підготовки.
Порядок дій такий:

  • пацієнт знімає металеві прикраси та протези;
  • надягає свинцевий фартух для захисту;
  • сідає чи встає біля апарату;
  • голова фіксується за допомогою цефалостату;
  • датчики обертаються навколо голови пацієнта.

Перед процедурою слід зняти металеві протези та прикраси, оскільки вони можуть вплинути на результат дослідження. Потім потрібно надіти фартух зі свинцевим прошарком, щоб захистити організм від впливу опромінення. Коли голова зафіксована, датчики починають обертатися і за кілька секунд роблять низку знімків. Зображення передається на екран комп’ютера де стоматолог може побачити все необхідне. Знімок також можна роздрукувати та взяти з собою на прийом до фахівця.

Серед переваг ТРГ – оглядове обстеження, миттєвий результат та простота процедури. Для її проведення не потрібне хірургічне втручання, наркоз та інші допоміжні засоби.

Як часто можна робити ТРГ?

Телерентгенограма (ТРГ) - 1 | https://complex-dent.com.ua Телерентгенограму можна проводити кілька разів на рік, оскільки доза опромінення при цій процедурі мінімальна – 20 мк3в. При флюорографії людина отримує опромінення у 5-6 разів більше – 100-120 мк3в. ТРГ можна проводити практично всім, але вагітним і жінкам, що годують, варто почекати з процедурою.

Рентген призначає лікар, який повинен враховувати кількість опромінення за рік. Радіація має властивість накопичуватися, тому протягом року максимальна доза має перевищувати 1000 мк3в. При підрахунку враховуються всі рентгенографічні дослідження, флюорографія, комп’ютерна томографія.

Де зробити ТРН в Україні?

Сучасні методи діагностики використовують лікарі клініки Complex Dent у Києві. Досвідчені фахівці проводять обстеження та визначають причини проблем, пропонують ефективне лікування за доступною ціною. Наші лікарі дають гарантію на свою роботу, тому можна не перейматися якістю пломб і протезів. Рання діагностика дозволяє уникнути ускладнень, тому не відкладайте огляду. Наші пацієнти отримують право на безкоштовний профогляд щороку.

Клініка розташована у Дніпровському районі, біля станцій метро Дарниця та Лівобережна, поряд із масивом Воскресенка. Звідси зручно добиратися і до центру міста, і до передмістя. Вартість стоматологічних послуг можна побачити на сайті. Бережіть своє здоров’я та звертайтесь до досвідчених фахівців у сфері стоматології!