ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ:
Пластика вуздечки губи-1 | https://complex-dent.com.ua

Пластика вуздечки губи

Пластика вуздечки губи – все, що потрібно знати про цю операцію!

Пластика вуздечки губи - 2 | https://complex-dent.com.uaУ кожного з нас є перемичка на слизовій оболонці, що забезпечує прикріплення губи до щелепи. За відсутності відхилень вона абсолютно не завдає труднощів у процесі пережовування їжі або дискомфорту під час розмови. Але іноді існують патології розвитку вуздечки губи.

У таких випадках не просто стає важко приймати їжу та спілкуватися з оточуючими, а й порушується зовнішній вигляд посмішки. Для вирішення існуючої проблеми показано підрізання вуздечки. Проводити цю операцію слід як новонародженим малюкам, так і більш дорослим діткам, у яких було виявлено вищезазначену патологію. Найчастіше її виявляє лікар під час візуального огляду без необхідності додаткової складної діагностики.

Важливо своєчасно виконувати видалення вуздечки, оскільки інакше існує ризик появи цілого комплексу негативних факторів, серед яких варто виділити:

 • Виникнення розладів у процесі ссання у новонароджених;
 • Поява проблем із звучанням слів;
 • Ризик появи щілин між передніми зубами, а також усунення зубних рядів.
 • Порушення прикусу, що у свою чергу стає причиною поганого пережовування їжі та розладів у роботі органів травлення.
 • Підвищений ризик появи запалень ясен.
 • Формування нальоту лежить на поверхні зубів.

Лікарі стоматологічної клініки Комплекс Дент професійно виконують пластику вуздечки верхньої та нижньої губи. Завдяки накопиченому досвіду вибираємо оптимальну програму лікування, яка гарантує бездоганний результат.

Показання до процедури

Ця операція проводиться у разі:

 • Виникнення діастеми, тобто естетично непривабливого просвіту між двома передніми зубами. Крім візуальної проблеми, у разі відсутності своєчасного лікування, існує високий ризик пародонтиту через неправильне зростання зубів.
 • Виявлення пародонтиту. Занадто коротка вуздечка сприяє підняттю верхньої губи. В результаті відбувається відкриття шийки та коріння зубних одиниць. У просторі, що сформувалися, починає забиватися їжа, що призводить до руйнівних процесів і розмноження бактерій.
 • Виправлення прикусу. Перед встановленям брекетних систем обов’язково проводиться пластика вуздечки. Без цієї процедури ефективне лікування стає неможливим.
 • Логопедичних порушень, які здебільшого виявляються у неправильній вимові голосних.
 • Розладів ссання у малюків. Пластика вуздечки губи - 1 | https://complex-dent.com.ua

Звертаємо увагу, що вікових обмежень щодо пластики вуздечки губи немає. Найкраща процедура, що розглядається, проходить у дітей приблизно в п’ятирічному віці, оскільки в цей період зуби прорізаються вже на третину. Також підходящим є вік 7-8 років, оскільки у разі відбувається повне формування верхніх різців. Більше того, у разі розглянутих показань підрізання вуздечки проводиться підліткам і навіть дорослим.

Чи існують протипоказання?

Головним протипоказанням для виконання цієї операції є вроджені патології слизових. Крім цього варто утриматися від даної процедури або відкласти її виконання за наявності карієсу у складній формі, а також остеомієліту (захворювання кісткової тканини). Певні ризики існують і після опромінення зони голови та шиї.

Додатково серед загальних протипоказань варто виділити:

 • Психічні захворювання.
 • Хвороби крові.
 • Онкологічні захворювання.
 • Колагенози, а також схильність до появи келоїдних рубців.

Щоб визначити можливість проведення пластики вуздечки губи, запишіться безкоштовну первинну консультацію до досвідчених фахівців стоматології Complex Dent. Гарантуємо максимально відповідальний та індивідуальний підхід до лікування пацієнтів!

Як проводиться операція? Пластика вуздечки губи - 3 | https://complex-dent.com.ua

Насамперед варто відзначити, що кардинальних відмінностей між пластикою вуздечки верхньої чи нижньої губи немає. Операція проводиться традиційним методом із застосуванням хірургічного скальпеля або за допомогою лазера. Вибір методу проводиться в індивідуальному порядку. При цьому існують такі види підрізування:

 • Вузьку вуздечку, неприкріплену до краю альвеолярного відростка, розтинають. У цьому випадку розсічення проводиться упоперек, після чого здійснюється накладання швів уздовж.
 • Широку вуздечку січуть. Розрізання проводиться у зоні натягнутого гребеня. Висічення підлягають міжзубні сосочки, а також тканини в зоні кісткового проміжку безпосередньо між передніми зубними одиницями.

Плюс до всього операція може здійснюватися за допомогою френулопластики (пластика вуздечки), що передбачає переміщення точки прикріплення.

Як підготуватися та що робити після виконання процедури?

Пластика вуздечки губи - 4 | https://complex-dent.com.uaПравильна підготовка – це вже важливий ключ до успіху операції. Перед процедурою рекомендуємо проводити чистку зубів, а також комплексну дезінфекцію всієї ротової порожнини. Може знадобитися здавання аналізів крові та сечі, проходження коагулограми та флюорографії, щоб виключити наявність протипоказань. Перед маніпуляцією потрібно перекусити, що дозволить уникнути можливих проблем зі згортанням крові.

Після цієї процедури може спостерігатися певна болючість пошкодженої ділянки, але відновлення після операції в переважній більшості випадків не викликає будь-яких труднощів.

Особливо, якщо дотримуватися елементарних рекомендацій:

 • Ретельно чистити всю ротову порожнину, включаючи ясна і язик, двічі на день з використанням щітки, що має м’яку щетину.
 • Після їди користуватися спеціальними ополіскувачами рота.
 • Протягом двох діб після проведення операції утриматися від прийому гарячої чи холодної, а також твердої їжі.
 • Після кількох днів прийти до стоматолога на контрольний післяопераційний огляд.
 • Знеболювальні засоби варто використовувати лише за наявності яскраво вираженого больового синдрому.

Впевнені, що при дотриманні цих простих правил у Вас чи Вашої дитини гарантовано не буде жодних проблем та ускладнень. Адаптація до нового положення вуздечки займає найчастіше трохи більше 5 діб. Цей час потрібен для затягування рани та відновлення дикції у разі її порушення.

Гарантуємо безпеку та ефективність кожної операції!

У своїй роботі клініка Комплекс Дент використовує найсучасніші та передові стоматологічні технології. Завдяки наявності інноваційного обладнання та досвіду талановитих лікарів успішно виконуємо операції будь-якого рівня складності. Крім цього перевагами нашої клініки є:

 • Комплексний підхід. Виконуємо операції, надаємо консультації та при необхідності допомогу у післяопераційний період.
 • Приємна цінова політика. Вартість пластики вуздечки губи складає від 800 гривень. Це одна з найбільш приємних цін на процедуру, що розглядається в Україні. Звертаємо увагу, що до зазначеної цифри не входять можливі додаткові маніпуляції. Детальний прорахунок лікування провадиться тільки після первинного прийому у стоматолога.
 • Комфорт пацієнта. Робимо все можливе, щоб операція здійснювалася максимально безболісно. Для вирішення цього завдання використовуємо найефективніші та щадні методики.
 • Повна безпека. Стерильність гарантована. Дезінфекція та стерилізація інструментів проводиться під максимально ретельним контролем.

Серед додаткових переваг стоматології COMPLEX DENT варто виділити зручне розташування. Стоматологічна клініка знаходиться у Києві неподалік станції метро Дарниця та Лівобережна у Дніпровському районі на масиві Воскресенка.

Щоб назавжди позбавитися проблем із вуздечками верхньої та нижньої губи, просто запишіться на безкоштовний огляд. Зробіть впевнений крок до здоров’я своїх зубів та створення ідеальної посмішки!

Ціни на пластику вуздечки губи

Первинна консультація, оглядбезкоштовно
Пластика вуздечки губи800 грн.
*Ціни вказані без додаткових маніпуляцій, детальний прорахунок плану лікування ви зможете отримати на прийомі у стоматолога