ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ:
Пластика вуздечки язика-1 | https://complex-dent.com.ua

Пластика вуздечки язика

Пластика вуздечки язика – все, що потрібно знати про процедуру!

Вуздечка мови бере участь у величезному спектрі процесів від вимови слів та формування прикусу до правильної роботи м’язів обличчя, а також слизових оболонок. При правильному її прикріпленні відсутній будь-який дискомфорт та проблеми у розвитку дитини. У свою чергу аномалії в розмірах та розташування вуздечки можуть стати причиною формування цілого ряду негативних факторів, серед яких варто виділити:

 • Проблеми при грудному вигодовуванні. Маля з укороченою вуздечкою найчастіше не має можливості повноцінно всмоктувати материнське молоко, що негативно позначається на його розвитку.
 • Утруднене дихання.
 • Порушення мови. Укорочена вуздечка часто є причиною виникнення проблем із дикцією, особливо це проявляється при швидкій мові.
 • Естетичні проблеми. У разі вкороченої вуздечки з часом у процесі зростання дитини мова може набувати роздвоєної, квадратної, потовщеної та іншої небажаної форми. Нерідко це може стати причиною низької самооцінки дитини та появи невпевненості у собі.

Одним з найбільш ефективних, безпечних і безболісних способів вирішення проблеми є лазерне підрізання вуздечки мови, яке професійно виконують лікарі клініки Комплекс Дент.

Як визначити патологію вуздечки язика?

Найбільш поширеними симптомами даної хвороби є:

 • сильна обмеженість рухливості мови;
 • вуздечка виглядає як просто прозора плівка без судин (зауважимо, що з віком судини все ж таки в ній з’являються, і вона ущільнюється);
 • якщо язик скласти у форму «трубочки», то з’являється особливе клацання.

Пластика вуздечки мови - 1 | https://complex-dent.com.ua

Найчастіше патологія вуздечки мови помітна в дітей віком у перші дні життя. У більш дорослому віці визначити проблему дуже просто. Досить попросити дитину доторкнутися язиком до піднебіння. У разі наявності дискомфорту або больових відчуттів з дуже високою ймовірністю Вам знадобиться корекція вуздечки.

Показання до пластики вуздечки язика

Крім порушення ссання молока, у новонароджених варто виділити широкий комплекс інших показань до виконання аналізованої операції, в т.ч. у дорослих людей:

 • Порушення мови. Через коротку вуздечку рухливість мови серйозно обмежена. Відповідно, дитина чи доросла людина немає фізичної можливості правильно вимовляти звуки. В результаті виникає шепелявість, неправильна вимова голосних та інші дефекти мови.
 • Порушення прикусу. У разі існує високий ризик уповільнення зростання нижньої щелепи, і навіть зміщення передньої групи зубів назад.
 • Встановлює знімні протези. Аномальна вуздечка може стати причиною проблем у процесі протезування у дорослих та літніх пацієнтів.
 • Утрудненості при ковтанні та пережовуванні їжі.
 • Викривлення посмішки та порушення пропорцій особи.

А чи існують протипоказання?

Лікарі стоматологічної клініки в Києві Complex Dent рекомендують утриматися від цієї операції у разі наявності інфекційних хвороб, що знаходяться в гострій фазі, проблем зі згортанням крові, онкозахворювань, остеомієліту, а також психічних розладів. Крім цього серед факультативних протипоказань варто виділити наявність карієсу в занедбаній формі, пульпіту та неякісно виконану санацію ротової порожнини.

Як підготуватися до операції та у якому віці її краще виконувати?

Пластика вуздечки мови - 2 | https://complex-dent.com.uaОбрізання вуздечки є досить простою маніпуляцією, тому не вимагає будь-якої складної підготовки. Найчастіше досить просто поїсти перед хірургічним втручанням і за необхідності провести санацію ротової порожнини.

Пластика вуздечки мови не має будь-яких вікових обмежень. Однак оптимальним віком проведення цієї операції вважається 4-5 років, оскільки в цьому віці у дитини успішно прорізалися центральні різці.

Як відбувається операція?

Пластика вуздечки мови - 3 | https://complex-dent.com.uaКорекція вуздечки проводиться традиційно за допомогою скальпеля або ж із застосуванням лазера. Другий метод прийнято вважати більш ефективним завдяки відсутності необхідності накладання швів та кровотечі після маніпуляції. Крім цього лазерна пластика вуздечки язика є більш комфортною та менш болісною для пацієнта.

Умовно розглянуту операцію можна розділити на кілька основних етапів:

 1. Подъязычная область обробляється анестетиком з допомогою спрею чи ватного тампона.
 2. Виконується інфільтраційна анестезія, яка передбачає введення знеболювального препарату безпосередньо в глиб тканин.
 3. За допомогою лазера або скальпеля проводиться відсікання зайвого клаптя вуздечки, після чого встановлюється анатомічно правильне її розташування в порожнині рота.

Після проведення операцій у дітей у перші дні після народження через кілька годин їх без обмежень можна прикладати до грудей матері. Старшим діткам, підліткам і дорослим рекомендується протягом 3-4 годин утриматися від їди, а також уникати гарячого пиття протягом доби після завершення хірургічного втручання. Крім цього, протягом наступних 3-4 днів слід не приймати надто тверду, солону, кислу або гостру пишу. У деяких випадках може знадобитися полоскання ротової порожнини антисептиками та використання спеціальних засобів для загоєння для прискорення відновлення після операції.

Сучасні технології, найкращі лікарі України, доступна ціна, і це далеко не все!

Стоматологічна клініка Complex Dent має в своєму розпорядженні передову матеріально-технічну базу, а також досвідчених і талановитих фахівців. Усі операції проводяться із суворим дотриманням усіх існуючих національних та міжнародних стандартів. При цьому ми максимально відкриті до клієнтів. Орієнтовну вартість виконання операції Ви завжди зможете дізнатись вже на етапі первинної консультації.

Серед додаткових переваг стоматології COMPLEX DENT варто виділити зручне розташування. Стоматологічна клініка знаходиться у Києві неподалік станції метро Дарниця та Лівобережна у Дніпровському районі на масиві Воскресенка.

Запишіться на безкоштовний професійний огляд, а ми зробимо все можливе для забезпечення бездоганного здоров’я Вашої ротової порожнини та створення привабливої ​​та чарівної посмішки!

Ціни на пластику вуздечки язика

Первинна консультація, оглядбезкоштовно
Пластика вуздечки язика900 грн.
*Ціни вказані без додаткових маніпуляцій, детальний прорахунок плану лікування ви зможете отримати на прийомі у стоматолога