Чи не прижився зубний імплант: що робити?

Сучасні технології в стоматології дають дуже високі показники по приживаності імплантів, і лише у 1-2% пацієнтів штучні зуби не приживаються. Що робити, якщо зубний імплант не прижився? Насамперед з’ясувати причини проблем та усунути їх.

Причини відторгнення імпланту

Основні причини, через які не прижився зубний імплант, можуть бути такими:

  • невідповідна структура кістки;
  • запалення тканин навколо;
  • порушення процесу остеоінтеграції.
  • супутні захворювання(цукровий діабет, проблеми зі щитовидкою, онкозахворювання)

Чи не прижився зубний імплант: що робити? | https://complex-dent.com.uaЯкщо зубний імплант не прижився, це може бути пов’язане з індивідуальними особливостями будови кістки. Коли кістка пориста, вона зможе довго тримати імплант. У такому разі її необхідно зміцнити спеціальним матеріалом.

Причиною проблеми може стати запалення ясен навколо кореня. Це ускладнення виникає внаслідок пародонтозу, карієсу, неправильної підготовки до операції. Запалення часто стає результатом порушення рекомендацій лікаря про гігієну, а також куріння.

Зубний протез-імплант іноді не приживається через порушення процесу загоєння. Це може бути пов’язане з розростанням рубцевої, а не кісткової тканини, із протипоказаннями або застосуванням деяких медичних препаратів.

Як зрозуміти, що зубний імплант не прижився?

Якщо зубний імплант не прижився, симптоми можна побачити неозброєним поглядом. Пацієнт відчуває дискомфорт після лікування, який не минає тривалий час. До явних ознак порушення належать:

  • гострий біль;
  • кровотеча;
  • набряк;
  • гній;
  • рухливість конструкції.

Коли зубний імплант не прижився, ознаки проблеми не залишаться непоміченими. Пацієнт помітить набряк, який посилюється та може переходити на інші області. Тривожними ознаками стануть кровотеча, виділення сукровиці та гною. Початок процесу гниття потребує термінового втручання стоматолога. Якщо коронка рухається, також варто звернутися до лікаря.

Незначний біль вважається нормальним протягом 1-3 днів, як і набряк. Сукровиця може виділятись 5-7 днів. Якщо це триває довше, обов’язково потрібна консультація з лікарем.

Як запобігти випаданню імплантів?

Якщо ви плануєте поставити зубний імплант, вибирайте надійну клініку та досвідченого стоматолога. Підготовка до встановлення – це ключовий етап, від якого залежить результат процедури. Лікар повинен провести обстеження порожнини рота, оглянути зуби та щелепу, зробити знімок. Потрібно переконатися, що проблем зі здоров’ям ротової порожнини немає, і вибрати метод протезування.

Коли ставиться зубний імплант, установка має бути виконана за протоколом, але з увагою до індивідуальних особливостей пацієнта. Гіпоалергенні матеріали, облік протипоказань, сучасне обладнання та відповідний спосіб протезування – все це дозволить уникнути проблем після лікування.

Якщо зубний імплант не прижився за дотримання правил встановлення, при повторному огляді стоматолог знайде причину проблеми та запропонує доступний шлях вирішення.