Коронка чи імплант: що краще вибрати?

Вибір залежить від ступеня руйнування зуба. При здоровому корені та наявності 40% тканин можна встановити коронку, а за відсутності кореня знадобиться імплант.

Зубний імплант або коронка: показання для встановлення

Коронка или имплант: що краще вибрати? - 1 | https://complex-dent.com.uaПротези показані для встановлення у разі відсутності чи пошкодження зуба. Імплант складається зі штифта, який монтується в щелепу, та абатменту. Штифт – це штучне коріння, на нього спирається вся конструкція. У такий спосіб можна зробити один або кілька відсутніх зубів, у тому числі жувальних. Це сучасний метод протезування, який дозволяє повністю відновити зубний ряд, уникнути атрофії кістки.

Коронка може бути поставлена ​​тільки в тому випадку, якщо зберігся корінь зуба та не менше 40% тканин. Для її встановлення потрібна основа та опора. Такий протез допомагає приховати відколи і тріщини, зберегти частину, що залишилася, правильно розподіливши навантаження, а не руйнувати її.

Що краще поставити коронку чи імплант?

Якщо терапевтичне лікування не допомагає, знадобиться імплант зуба чи коронка. Кожен різновид протезу має свої переваги. Установка коронки гарантує такі плюси:

  • відновлення зруйнованого зуба;
  • збереження кореня;
  • розподіл жувального навантаження;
  • доступність.

Протез виготовляють із різних матеріалів, є можливість заміни при поломці чи зносі. Завдяки цьому конструкція коштує дешевше.

Замислюючись, краще коронка чи імплант, варто врахувати і переваги установки другого виду протеза. Це надійна та стійка конструкція, що витримує великі навантаження. За нею легко доглядати, а служить вона дуже довго. Підходить для відновлення будь-якого зуба.

Пацієнт може вирішити сам, що йому краще, але завжди надійніше зробити вибір після консультації досвідченого стоматолога.