Пляшковий карієс: що робити?

Пляшковий карієс, від якого страждають діти до трьох років, найкраще лікувати на початковій стадії. Для цього можуть застосовуватися ремінералізуюча терапія, пломбування, озонотерапія, інфільтрація та інші методи.

Що таке пляшковий карієс?

Циркулярний або пляшковий карієс – це каріозне ураження молочного зуба. Захворювання характерне для дитинства, спостерігається у дітей від року до трьох років. Зовнішній шар коронки руйнується, у тканини потрапляють бактерії, які викликають запалення та турбують малюка. Як правило, пошкодження схильні передні зуби і різці, які стикаються з пляшечкою в процесі годування сумішшю. Звідси й назва – пляшковий карієс у дитини.

Причини пляшкового карієсу

Щоб вирішити, як зупинити карієс пляшки, потрібно з’ясувати причини його розвитку. Зазвичай виникнення патології пов’язане з кількома факторами:

  • неякісна гігієна ротової порожнини;
  • годування вночі;
  • низький імунітет;
  • порушення здорового харчування;
  • вроджені дефекти.

Пляшковий карієс: що робити? - 1 | https://complex-dent.com.uaБатьки повинні доглядати ротову порожнину малюка з моменту прорізування першого зуба. Потрібно видаляти залишки їжі, використовуючи як щітку силіконовий ковпачок. Нічні годування теж можуть спричинити каріозне ураження зубів. Справа в тому, що вночі слини виділяється менше, тому слизові залишаються беззахисними та бактерії активно поширюються. При зниженому імунітет поразка відбувається ще швидше.

Причиною руйнування емалі може стати неправильний раціон. Поширенню бактерій сприяє солодка та вуглеводна їжа. Патології можуть бути і вродженими, а в такому випадку тканини більше схильні до руйнування.

Як лікувати пляшковий карієс?

Лікування пляшкового карієсу молочних зубів найкраще здійснювати на самому початку хвороби. Якщо проблему виявити на початковій стадії, то дитячі зуби можна вилікувати без свердління та інших лякаючих процедур. Емаль зміцнюють спеціальним гелем або обробляють нітратом срібла, який добре впорається з бактеріями.

Застосовується також озонотерапія, за допомогою якої стерилізуються уражені тканини. Якщо ж ситуація серйозніша, то стоматолог запропонує пломбування чи найрадикальніший вид лікування – видалення
зуба.

Перш ніж вирішити, як усунути пляшковий карієс, лікар огляне маленького пацієнта і розповість батькам про варіанти лікування.