З рухливістю зубів стикаються дуже багато людей незалежно від віку. Це поширена патологія, яка може бути спричинена низкою причин. Що робити, якщо хитаються зуби і як уникнути серйозних ускладнень?
Причини розхитування зубів
Хитання зубів може бути спричинене і травмами, і захворюваннями, і багатьма іншими причинами. Щоб вибрати правильне лікування та зрозуміти, чи можна врятувати зуб, якщо він хитається, причину потрібно встановити точно. Це може бути:
- порушення прикусу;
- великі каріозні зони;
- зубний камінь;
- травми;
- пародонтит;
- бруксизм;
- загальні захворювання.
Часто до рухливості наводить неправильний прикус. У такому разі одному або кільком зубам дістається непосильне навантаження і вони починають хитатися. Що робити, якщо хитається корінний зуб? В такому випадку потрібно звернутися до ортодонту, підібрати правильний спосіб виправлення прикусу і повернути зубний ряд у потрібне положення.
Рухливість може виникати внаслідок великого ураження карієсом, рясного нальоту та пародонтиту. Кожен із цих випадків вимагає лікування у стоматолога, інакше можна позбутися зубів. Не замислюйтесь, що робити, якщо зуб хитається і болить – одразу вирушайте до лікаря, оскільки біль говорить про серйозне порушення. Чим раніше пацієнт звернеться по діагностику, тим більше шансів зберегти зубний ряд.
До порушень може призводити бруксизм, а також проблеми із щитовидною залозою, наслідки цукрового діабету. Ризик патології підвищують шкідливі звички та погана гігієна.
Що робити, якщо постійний зуб хитається?
Якщо зуби розхиталися, що робити? Не сумнівайтеся і одразу звертайтеся до стоматолога. Травми, захворювання, наліт – все це потребує лікування. Серед поширених методів терапії:
- чистка каменю;
- зняття запалення;
- чистка пародонтальних кишень;
- лікування карієсу;
- шинування.
У випадках коли зуб врятувати неможливо, його видаляють і роблять імплантацію. Тому фахівці
сходяться на думці, що якщо корінний зуб хитається, його потрібно якомога раніше показати лікарю.