Що робити, якщо відколовся шматок зуба?

Що робити, якщо відколовся шматок зуба? | https://complex-dent.com.ua Пошкодження щелепи чи ясна – Неприємна подія. Відколовся шматочок зуба? Все не таке страшно! Важливо не панікувати і при першій же нагоді записатися на прийом до стоматолога. Це допоможе оперативно усунути проблему та попередити ризик розвитку патології. Нехтуючи зазначеною рекомендацією, висока ймовірність поступового руйнування зубної одиниці до повної втрати можливості її відновлення.

Відколовся шматок зуба — яка причина?

Що робити, якщо відколовся шматок зуба вже розібралися, тому перейдемо до розгляду причин, які призводять до появи проблеми:

  1. Травма. Випадкове падіння, бійка, спроба відкриття улюбленого напою за допомогою власної щелепи — подібні дії несуть високу небезпеку для здоров’я ротової порожнини як дорослої, так і дитини.
  2. Наявність загальних захворювань організму. Цукровий діабет, ендокринні та інші хвороби призводять до погіршення імунітету та стають серйозною причиною проблем із зубними одиницями.
  3. Шкідливі небажані згубні звички. Куріння, алкоголізм стають причиною витончення шару емалі.
  4. Розвиток карієсу. Сколи нерідко відбуваються навіть при жуванні без будь-яких наднавантажень на щелепу.
  5. Недостатньо якісна установка ортодонтичних конструкцій. Ще однією поширеною проблемою є пошкодження пломбувального матеріалу.
  6. Демінералізація та дефіцит в організмі фосфору, магнію, кальцію та інших корисних речовин.

Відколовся шматочок емалі зуба – способи лікування

Незалежно від того відколовся шматочок переднього зуба або відколовся шматок жувального зуба лікарю важливо підібрати підходящий варіант усунення проблеми, який допоможе не тільки позбутися болю, але й збереже естетичність посмішки. Так, наприклад, якщо відкололася емаль зуба, можуть проводитися:

  • Художня реставрація. Втрачені тканини відновлюються за допомогою композитних матеріалів, що підбираються під колір зубного ряду.
  • Вініри та люмініри. Накладки або платівки тонкого шару, які виготовлені з кераміки або композитних матеріалів і дозволяють досягти людині «голлівудської посмішки».
  • Вкладки. Це рішення використовується, якщо у пацієнта відколовся зуб мудрості, жувальний зуб у межах частини дентину. Зазначена конструкція є мікропротезом у роті, що зберігає функціональність, цілісність і естетичність пошкодженої зубної одиниці.
  • Коронка. Така методика застосовується, коли постраждала більша половинка зубика, але збережений корінь.

Тепер Ви точно знаєте що робити, якщо відколовся зуб!