Що таке абатмент зубного імпланту?

Абатмент це частина зубного протезу, яка розміщується між штучним коренем та коронкою. Він знаходиться всередині ясен і виконує важливу роль перехідника. Встановлення цієї частини відбувається після приготування кореня.

Що таке абатмент і яким він буває?

Абатмент у стоматології — це проміжна ланка між штифтом та коронкою імпланту. Штифт знаходиться в кістці та замінює корінь зуба, служить опорою для всієї конструкції протеза, а зубний абатмент є перехідним елементом. Він кріпиться на штифт, а зверху на нього встановлюється коронка.

Конструкція може відрізнятися за формою, матеріалом, розміром. За формою може бути:

  • прямий;
  • кутовий;
  • кулястий;
  • суцільний.

Що таке абатмент зубного імпланту? - 1 | https://complex-dent.com.uaПрямі використовуються у стандартних ситуаціях та для передніх зубів. Кутові забезпечують плавне з’єднання з коронкою, якщо встановлений імплант під кутом. Кулясті застосовуються для фіксації інших ортопедичних конструкцій на штифті. Цілісні також служать для з’єднання штучного кореня з окістя коронки. Їх виготовлення потребує більше часу та ресурсів, тому обходиться дорожче, але забезпечує додаткову міцність системи.

Абатмент для імплантату може бути стандартним та індивідуальним. Стандартні випускають промисловим способом, тому вони мають доступність, але дещо програють в естетичному плані.

Індивідуальний абатмент – це конструкція, яка виготовляється за мірками конкретного пацієнта. У ній повністю враховуються особливості розташування зубів, товщина кісткової тканини. Виріб роблять з урахуванням будови щелепи, він ідеально прилягає до ясна і забезпечує комфорт. Цей вид протезування надійніший, але дорожчий і вимагає більше часу на виготовлення.

Поцікавившись у свого стоматолога, скільки коштує абатмент, ви зможете самостійно вибрати між стандартним та індивідуальним варіантами.

З чого роблять абатмент імплантату?

Абатмент на імплант виготовляють із таких матеріалів:

  • титан;
  • кераміка;
  • цирконій;
  • сплав титану та цирконію.

Титанові конструкції вважаються найдоступнішими. Вони використовуються для жувальних зубів, оскільки титан просвічується крізь коронку. Керамічні протези дещо дорожчі і вимагають дбайливішого відношення, ніж метал. Вони ідеально підходять для створення гарної посмішки.
Цирконій, а також сплав цирконію з титаном вважається універсальним матеріалом для передніх та жувальних зубів.