Що таке дренаж ясна?

В першу чергу варто відзначити, що дренаж в ясна є хірургічною конструкцією, яка найчастіше виконана з гуми або латексу. Розріз ясен та дренаж використовуються для ефективного виведення гною, крові та серозної рідини з тканин пародонту. Переважно причинами появи нагноєння виступають флюс, періостит, абсцес зуба та подібні захворювання.

Навіщо потрібен і скільки має стояти дренаж у ясні

Конструкція, що розглядається, необхідна, щоб:

  • Запобігти передчасному загоєнню рани. Завдяки цьому забезпечується повне очищення місця маніпуляцій від продуктів запалення.
  • Без дискомфорту для пацієнта виводити з рани продукти запалення (гній, кров, сукровиця тощо).
  • У разі потреби безпосередньо в рану вводити ліки.

drenaj-v-desneУ разі правильної установки конструкція, що розглядається, не викликає дискомфорту. Конкретний термін її носіння залежить від тяжкості патології. Тому лише лікар може сказати коли потрібно зняти дренаж ясна. Наприклад, якщо вироблялося видалення зуба мудрості, то позбутися цієї конструкції можна вже наступного дня.

Як ставлять дренаж у ясна

Умовно цю процедуру можна розділити на п’ять етапів:

  1. Знеболення конкретної зони для маніпуляцій або відразу всієї щелепи.
  2. У місці нагноєння лікар робить надріз.
  3. Чистка від гною.
  4. Після цього виконується знезараження рани.
  5. На фінішному етапі здійснюється дренування.

Найчастіше дренаж встановлюється один раз і його не потрібно змінювати в процесі лікування. Винятком із цього правила виступають серйозний абсцес чи рецидив запалення. Щоб тканини зрослися швидше, у разі потреби стоматолог може скористатися спеціальними стоматологічними спайками чи нитками.

Чи можна знімати дренаж з ясна

Ця процедура викликає мінімальний дискомфорт без больових відчуттів у ротовій порожнині. Впевнені, що тепер Ви знаєте як виглядає дренаж у ясні і більше він не викликатиме почуття страху та тривоги!