Скільки триває біль після видалення зуба?

Біль у ясні після видалення зуба вважається нормальним перші 3-5 днів після хірургічної операції. Лунка може затягуватися близько двох тижнів, а на повне загоєння можна чекати через три тижні. В іншому випадку краще звернутися до стоматолога.

Від чого залежить, скільки болить після видалення зуба?

Як довго болить місце після видалення зуба, залежить від кількох факторів:

  • складність випадку;
  • клінічна ситуація;
  • тип зуба;
  • індивідуальна чутливість.

Скільки триває біль після видалення зуба? - 1 | https://complex-dent.com.uaЯкщо пацієнт звернувся до лікаря в екстреному порядку зі складним запаленням або травмою, видалення зуба може виявитися досить хворобливою процедурою. А значить і після хірургічного втручання щелепа може хворіти і скиглити.

Якщо ж йдеться про планову операцію під місцевою анестезією, то болючі відчуття будуть менш інтенсивними. Біль після видалення зуба може відчуватися сильніше, якщо пацієнт відрізняється індивідуальною чутливістю.
Крім того, процес загоєння залежить від виду зуба, який видалили. Після молярів залишаються глибші рани, які довго гояться і даються взнаки. Якщо ж видаляють премоляри, різці або ікла, м’які тканини ушкоджуються менше.

Болить рана після видалення зуба: ускладнення

Біль після видалення зуба може стати тривожним симптомом та свідчити про ускладнення. Якщо через 3-5 днів не проходить кровотеча та болючі відчуття, німіє ділянку ясен, то не варто втрачати час. Краще одразу звернутися до стоматолога та знайти причину проблеми.

Серед поширених ускладнень — запалення кісткової лунки, абсцес і навіть остеомієліт. Процес загоєння може бути уповільнений, якщо в рані залишити уламки. Їх обов’язково потрібно видалити, доки лунка не затягнулася. Спостерігаючи за станом ясен, ви зможете вчасно помітити відхилення від норми та вберегти себе від ускладнень.