Як підготувати дитину до відвідин стоматолога?

Перший візит до стоматолога дитини — важлива та хвилююча подія, від якої залежить її ставлення до власного здоров’я. Батьки можуть зробити цей візит приємним, якщо почнуть зі знайомства з лікарем, розкажуть казку про зуби і не будуть брехати щодо процедур.

Як підготувати дитину до походу до стоматолога?

Насамперед маленькій дитині (навіть якщо їй лише один рік) треба розповісти, хто такий стоматолог і навіщо до неї ходять. При цьому не варто використовувати медичну термінологію та страшні професійні слова. Найкраще розповісти, що бактерії — це лиходії, які можуть нашкодити зубам, тому з ними треба боротися. Перший візит може бути ознайомчим і складатися просто з огляду на ротову порожнину. Тоді у малюка не виникне неприємних асоціацій із кабінетом лікаря.

Можна також використовувати кілька простих порад, як підготувати дитину до стоматолога:

  • розповісти про здоров’я зубів;
  • запланувати розвагу або подарунок після огляду;
  • вибрати для візиту до лікаря зручний час.

Як підготувати дитину до відвідин стоматолога? - 1 | https://complex-dent.com.uaЯкщо доросла людина може сама налаштуватися на неприємні процедури, маленькому пацієнту потрібно допомагати. Насамперед — спокій та позитивний настрій батьків нададуть сили та заспокоять малюка. Стоматолог для дитини має стати приятелем, помічником, тому завжди обирайте найкращих фахівців, які працюють із дітьми. Добрі стосунки з боку лікаря – половина успіху.

Не ведіть дитину до лікаря під час денного сну або рано вранці. У цей період малюк може бути ще примхливим та сонним. Якщо ж дитині більше 6-7 років, то візит до клініки можна планувати вільно.

Що робити, якщо дитина боїться стоматолога?

Багато батьків мріють дізнатися, як подолати страх дитини перед стоматологом. Якщо малюк вже боїться лікувати зуби, то переконати його буде непросто, але все ж таки ситуацію можна змінити. Перш ніж записати до стоматолога дитини, розкажіть лікареві свій негативний досвід. Він зможе підібрати потрібний підхід та допомогти батькам упоратися з проблемою.
Навіть якщо дитина боїться стоматолога, завжди є спосіб уникнути повторного стресу. Для цього:

  • будьте доброзичливі;
  • не підвищуйте голос;
  • не використовуйте силу;
  • старайтеся відволікти дитину.

У складних ситуаціях, якщо малюка не вдається заспокоїти і вмовити на лікування, варто подумати про седацію. Якщо вік дитини підходящий, лікарі використовують метод лікування медикаментозному сні.

Як зводити дитину до стоматолога без криків?

Зробіть запис дитини до стоматолога на прийом та пообіцяйте йому винагороду за спокійне відвідування лікаря. Думки про подарунок відволікатимуть малюка і мотивуватимуть його. Завжди залишайтеся на боці дитини, не заперечуйте її страхів і не називайте їх безглуздими. Секрет того, як відвести дитину до стоматолога, полягає у підтримці батьків та професіоналізмі медика.