Як зрозуміти, що росте зуб мудрості?

Ознаки, що росте зуб мудрості, помітні неозброєним поглядом. Насамперед це біль у щелепі, набряклість і почервоніння слизової оболонки, зміна поверхні ясен. Прорізування зазвичай відбувається у віці від 15 до 25 років і може супроводжуватись підвищенням температури тіла.

Як зрозуміти, що лізе зуб мудрості?

Насамперед потрібно знати, де росте зуб мудрості. Він з’являється останнім у зубному ряду. Усього їх може зрости чотири, але в деяких випадках з’являються не всі. Зростання зубів мудрості супроводжується такими симптомами:

  • больові відчуття;
  • набряк;
  • свербіж;
  • висока температура.

Як зрозуміти, що росте зуб мудрості? - 1 | https://complex-dent.com.uaБіль може відчуватися не тільки в щелепі, а й у шиї, голові. Все це супроводжується набряком ясен, запаленням, що може призвести до підвищення температури. На питання, як довго росте зуб мудрості, стоматологи відповідають, що його поява зазвичай займає кілька місяців, проте процес може розтягнутися і на 2-3 роки.

Прискорити зростання останнього моляра неможливо, але можна зменшити болючі відчуття. Для цього рекомендується не допускати нагрівання, подразнення ясен та щоки, оскільки це може призвести до розмноження бактерій. Якщо вам цікаво, скільки років росте зуб мудрості, то відбувається це, як правило, до 27 років.

Якщо ви сумніваєтеся, чи може бути температура, коли зростає зуб мудрості, згадайте прорізування зубів у малюків. Пошкодження слизової оболонки призводить до подразнення та запалення, а отже організм може підвищити температуру для захисту від загрози.

Зростання зуба мудрості та його видалення

Треті моляри з’являються у дорослої людини, у якої вже сформовано зубний ряд. Тому вісімка часто росте неправильно, намагаючись звільнити для себе більше місця.

Найчастіше такі зуби видаляють. Це пов’язано з проблемним розташуванням та ризиком ускладнень. Часто корінь починає рости під кутом, упирається в сусідній моляр або тисне на кістку. Неправильне піддесневе положення восьмого зуба називається ретенцією та загрожує ускладненнями. Щоб уникнути проблем, під час зростання моляра потрібно зробити рентген. За знімком стоматолог зможе вчасно зробити висновок, як вчинити у конкретній ситуації.

Правильно сформований моляр може зростати болісно, ​​але потім не уявляти проблеми. Його не видаляють. Знаючи, у скільки років зростає зуб мудрості та які особливості процесу, ви зможете убезпечити себе від ускладнень та у потрібний час сходити на консультацію до стоматолога.