Зубний міст чи імплант: що вибрати?

За відсутності одного чи кількох зубів пацієнтам ставлять зубний міст чи імплант. Перший варіант зачіпає як мінімум два сусідні зуби, а при імплантації можна обійтися без обточування інших зубів.

Зубний міст або імплант: у чому відмінності?

Мостоподібний протез відрізняється від імпланта декількома характеристиками:

  • конструкція;
  • метод встановлення;
  • кількість відновлених зубів;
  • розподіл навантаження;
  • термін служби.

Зубний міст чи імплант: що вибрати? - 1 |  https://complex-dent.com.uaМіст служить для відновлення 2-4 зубів, що знаходяться поряд. За допомогою імплантів можна відновити один зуб, так і цілу щелепу, весь зубний ряд. Від кількості прогалин в основному і залежить, чи допоможе пацієнтові мостоподібний протез або імплантація.

Ці конструкції встановлюються по-різному. Для встановлення моста сусідні зуби, між якими буде зроблено протез, обточують. Тому за допомогою нього можна відновити ті прогалини, які знаходяться між іншими зубами. Імпланти дозволяють поставити і передні, і жувальні зуби.

Імплант або мостоподібний протез: переваги та недоліки

Мости бувають кількох конструкцій, а імплант завжди можна підібрати індивідуально. Завдяки цьому другий варіант часто виявляється більш прийнятним та надійним.

Імплант складається зі штифта, який фіксується в щелепі, абатменті та коронці. Така структура та спосіб установки дозволяють уберегти кісткову тканину від подальшого руйнування, а при мостоподібних протезах процеси атрофії можуть продовжуватися. Стоматолог після огляду підкаже, що краще: зубний імплант чи міст.

Штучний зуб спирається на штифт, який замінює корінь, а опорою для мостоподібного протезу стають сусідні зуби. Вони отримують більш високе навантаження та швидше зношуються. Вибираючи зубний імплант або міст, врахуйте, що перший служитиме до 20 років, а другий — до 10 років.

Консультацію з питань імплантації чи мосту завжди можна отримати у стоматологів клініки Комплекс Дент.