Чому болить зуб після пломбування?

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...
Лікування та професійний догляд
 • 1
 • 0
Структура

Гарний стан зубів – це не лише запорука гарної посмішки, а й важливий фактор, що впливає на якість життя людини. Адже карієс може спричинити значний біль, а надалі (за відсутності лікування) можливе виникнення потреби видаляти зуб. Саме тому рекомендовано своєчасно лікувати карієс та інші захворювання ротової порожнини, щоб уникнути дискомфорту.

Лікування карієсу здебільшого полягає у встановленні пломби – спеціального матеріалу, за допомогою якого заповнюються порожнечі в зубній основі. Також пломба може використовуватися для реставрації після травми. Але в деяких випадках люди стикаються з проблемою, коли у них болить зуб після пломби. Пропонуємо розібратися, з яких причин виникає біль після встановлення пломби, як довго зуб може боліти і що робити, якщо ви також зіткнулися з цією проблемою.

Чи нормально, якщо болить зуб після пломбування?

Постпломбувальний біль – це нормальний стан після встановлення пломби, адже чутлива тканина так реагує на лікарське втручання. Під час лікування карієсу (особливо, якщо він глибокий), чищення та безпосередньо пломбування нерв і прикореневі тканини піддаються численним впливам. Саме тому, після того, як анестезія перестає діяти, у пацієнта може почати боліти зуб. Але зазвичай через деякий час він перестає боліти – не більше, ніж через 2 дні. Існує кілька ознак, які вказують, що біль не є відхиленням від норми:

 • якщо больові відчуття незначні, супроводжуються дискомфортом і несильним болем ниючого типу;
 • якщо під час натискання, вживання твердої їжі запломбована ділянка не починає боліти сильніше;
 • якщо біль поступово стихає і повністю минає в період від кількох годин до 2 днів.

Але якщо у вас болить зуб через місяць після пломбування, ці відчуття згодом тільки збільшуються або стають надто сильними, гострими, а біля пломби виникають почервоніння ясен/набряк – слід негайно звернутися до лікаря. Усі ці ознаки свідчать про те, що причина може бути серйозною і вимагати додаткового лікування.

Чому може боліти зуб після встановлення пломби?

Якщо пацієнт тривалий час скаржиться на те, що в нього болить зуб із пломбою, то насамперед лікар має дізнатися, в чому полягає причина цієї проблеми. Найпоширенішими причинами є такі:

 1. Опік ротової порожнини. Якщо кореневий канал зуба лікували з використанням світлополімеризуючого або хімічного впливу, то можливе виникнення опіку ясен, який і може викликати дискомфорт.
 2. Недостатнє очищення кореневих каналів зуба під час встановлення пломби. Якщо лікар недостатньо зачистив уражену захворюванням область, то може знадобитися заміна пломбувального матеріалу.
 3. Усадка пломби. Іноді пломба може почати тиснути на зубну основу зсередини, що і стає причиною дискомфорту.
 4. Високе встановлення пломби. Якщо після пломби болить зуб під час накусування, то можливо виконати її корекцію під прикус пацієнта. Також дискомфорт може зникнути через кілька днів, коли мине період адаптації.
 5. Алергія. У деяких людей зустрічається алергічна реакція на пломбувальний матеріал, через що біль може виникнути через кілька днів після процедури.

У деяких випадках причиною може бути неправильно поставлений діагноз. Наприклад, пульпіт має практично ідентичні з карієсом симптоми, через що лікар може помилково встановити пломбу. У цьому разі зуб продовжує запалюватися і боліти ще сильніше. Щоб правильно встановити діагноз, перед лікуванням обов’язково призначається рентген-діагностика.

Як довго може боліти зуб після пломби?

Зазвичай зуб ниє після пломбування не більше, ніж кілька днів. Дискомфорт у більшості випадків минає вже за 2-4 години після встановлення пломби. Але якщо у вас продовжує боліти запломбований зуб протягом тривалого часу – потрібно записатися на прийом до лікаря.

Що робити в разі зубного болю після пломбування?

Зубний біль у перші 2 дні після пломбування є нормальним, тому не варто одразу панікувати. Зменшити симптоматику допоможе дотримання простих правил:

 • відмовитися від занадто гарячих/холодних продуктів;
 • намагатися жувати дуже тверду їжу на протилежний бік ротової порожнини;
 • їсти подрібнену або м’яку їжу, а також виключити (за можливості) такі продукти, як горіхи, морква тощо.

Якщо у вас тривалий час болить зуб після пломбування, хоча нерв не видаляли, то рекомендуємо негайно звернутися до лікаря. Також на потребу повторного прийому вказують такі чинники:

 • біль у вухах, очах або носі;
 • підвищення температури;
 • запалення ясен і поява свіжої крові;
 • неприємний запах із рота;
 • зміна прикусу (якщо пломбу встановлено високо);
 • порушення цілісності пломбувального матеріалу;
 • сильний біль і надмірна реакція на гарячу, холодну, солодку їжу.

Усі ці ознаки вказують на те, що могли виникнути додаткові проблеми із зубами і потрібне втручання фахівця.

Висновки, рекомендації та поради

Біль зуба після встановлення пломби може зберігатися деякий час, але якщо проліковане місце продовжує боліти дуже довго – потрібно записатися на повторний прийом. Скористайтеся нашими рекомендаціями, щоб лікування зубів було для вас максимально комфортним:

 1. Враховуйте, що якщо після пломбування під час накушування твердої їжі болить зуб у перші 2 дні – це норма. Потрібно виключити з раціону тверді продукти.
 2. Якщо біль зуба після встановлення пломби зберігається більше 2-3 днів – негайно звертайтеся до лікаря.
 3. Щоб виключити ризик того, що зуб болітиме через неякісну роботу лікаря, звертайтеся тільки до надійних фахівців.

Не варто боятися встановлення пломби на зуб, адже це важлива і досить популярна процедура. Відвідуючи надійні клініки, ви зводите ризик виникнення ускладнень практично до нуля.