Дискомфорт після протезування зубів

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...
Лікування та професійний догляд
  • 127
  • 0
Зміст

Протезування зубів – це ефективний спосіб відновлення зубного ряду, який підходить більшості пацієнтів. Відчуття після протезування зубів можуть бути різними. Дискомфорт після процедури зазвичай проходить за кілька днів, але є випадки, коли потрібно звернутися до лікаря.

Що таке протезування?

Установка протезів дозволяє відновити зубний ряд за відсутності зубів та сильного їх ушкодження. Залежно від проблеми стоматолог пропонує один із видів протезування:

  • знімне;
  • незнімне;
  • із опорою на імпланти

Дискомфорт після протезування зубів - 1 | https://complex-dent.com.ua/Знімне протезування показано за повної відсутності зубів або більшості зубів. Пластинкові та бюгельні протези – це стійкі конструкції з гіпоалергенних матеріалів, за допомогою яких відновлюється зубний ряд. Пластинкові роблять з акрилу, а для бюгельних використовується тонке лиття, яке дозволяє створити зручні кріплення. Бюгельні протези кріпляться до коронок або зубів, що вціліли. Незнімне протезування використовується відновлення зуба. Вініри, вкладки, коронки та мости підходять за відсутності одного або декількох зубів, а також відновлення пошкодженого, травмованого зуба.

Протези з опорою на імпланти теж використовують у разі повної відсутності зубів чи його значної частини. Спочатку впроваджують імпланти, а потім виготовляється конструкція, що тримається на них. Це дозволяє відновити не лише функціональність, а й гарну посмішку. Усі види протезування ефективні, але має свої особливості.

Причини дискомфорту після протезування

Дискомфорт після протезування зубів може проявлятись по-різному. Проблеми після протезування зубів можуть бути пов’язані з алергією, неправильною установкою або доглядом протеза, використанням несумісних матеріалів та іншими причинами. Найбільш поширені з них:

  • індивідуальна нестерпність матеріалів;
  • гальванічний синдром;
  • неточне припасування протезу;
  • дисфункція СНЩС;
  • неправильний догляд.

Дискомфорт після протезування зубів - 2 | https://complex-dent.com.ua/Перед процедурою необхідно обов’язково повідомити лікаря про алергію на медичні препарати та матеріали. Якщо про алергію ви не знаєте, краще провести алергопроби, адже протез – довгострокова конструкція, він повинен підходити вам ідеально. Часто ускладнення після протезування зубів пов’язані саме з індивідуальною чутливістю до матеріалів та препаратів. Так, запалення ясен під зубним протезом може бути наслідком алергії. Металевий присмак у роті, кислота, печіння, сухість може бути проявами гальванічного синдрому.

Якщо у виробництві протеза використовуються різні метали, то при зіткненні зі слиною це може спричинити утворення гальванічного струму в ротовій порожнині. Тому конструкції краще виготовляти із однорідного металу. Якщо у вас не стуляються зуби після протезування, то швидше за все потрібно повторно відвідати стоматолога і точніше відрегулювати протезну конструкцію. Зазвичай, прояви дискомфорту, зокрема проблеми з дикцією, натирання, підвищене слиновиділення, проходять через 10-15 днів після установки. Неправильний прикус після протезування також приходить у норму через два тижні, інакше потрібно звернутися до лікаря. Причиною неприємних відчуттів може стати дисфункція СНЩС.

Якщо після протезування боляче жувати або не можна широко відкрити рот, виникають болі та хрускіт у суглобі, то швидше за все порушена функція скронево-нижньощелепного суглоба.

Симптомами цього порушення є зміна обличчя після протезування, швидка втома жувальних м’язів, бруксизм. Неправильний догляд протеза може призвести до дискомфорту. Конструкцію потрібно регулярно очищати від залишків їжі, чистити та обполіскувати. В іншому випадку може виникнути стоматит та підвищитися чутливість зубів після протезування.

Чому виникають проблеми після протезування?

Дискомфорт після протезування зубів - 3 | https://complex-dent.com.ua/Дискомфорт після встановлення протезів пов’язаний з тим, що ясна стикається зі сторонньою конструкцією. Дуже часто це призводить до того, що кровоносні судини в яснах перекриті через тиск коронки. Тоді м’які тканини перестають отримувати харчування та відмирають, виникає запальний процес. Якщо болять ясна після протезування, може бути проявом стоматиту. Біль викликають виразки на яснах. Щоб дізнатись, як зняти запалення ясен після протезування, краще проконсультуватися зі стоматологом.

Коли варто звернутися до лікаря?

Неприємні відчуття після встановлення протезу проходять через кілька годин разом із набряком. Деякі проблеми можуть давати себе знати протягом двох тижнів. Якщо довго болить щелепа після протезування, краще сходити до лікаря, щоб він підігнав протез. Також сигналом тривоги вважатимуться те, що після протезування змінився прикус. Щоб уникнути ускладнень, зокрема дисфункції СНЩС, варто звернутися до лікаря для регулювання висоти зубних коронок.

Не відкладайте візит до стоматолога, якщо після протезування болять зуби. Під протезами може утворитися карієс, пульпіт чи періодонтит. Після встановлення будь-якого типу протезів через два тижні варто повторно відвідати свого стоматолога та переконатися, що конструкція тримається правильно та справно функціонує.