Кісткова пластика в стоматології

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Лікування та професійний догляд
  • 38
  • 2

Кісткова пластика – це операція з нарощування обсягу кісткової тканини. Така операція необхідна для проведення імплантації зуба, якщо достатній природний об’єм кісткової тканини було втрачено через атрофію або травму.

Причини атрофії кісткової тканини

В основі подібних явищ лежать різні причини:

• Має місце щелепна травма.
• Атрофія кісткової тканини може бути ускладненням після видалення зуба.
• Атрофія обумовлена ​​анатомією.
• Гостро запалення.
• Атрофія кісткової тканини може виникнути за відсутності навантажень, пов’язаних з жуванням.

В результаті щелепа деформується, що веде до зміни контурів обличчя. Це, звичайно, цілком може позначитися на дикції. Все це накладає певний негативний відбиток на звичний спосіб життя людини.

Показання до нарощування кісткової тканини

До подібної процедури вдаються у таких випадках:

1. Кістковий рельєф зруйнований і його необхідно відновити. Цим досягається гармонійність пропорції в анатомічному плані. Іноді кісткову тканину рекомендовано нарощувати після видалення зубів.

2. До утворення дефекту призвело запалення. Подібне може спостерігатися, наприклад, якщо має місце генералізований пародонтит. Скоригувати становище, що склалося, допоможе остеопластику.

3. Якщо передбачається встановити імплантати та потрібно провести реконструкцію верхньої щелепи. Це в даному випадку є необхідною умовою.

У яких випадках не можна здійснювати кісткову пластику?

Є ряд ситуацій, за яких кісткова пластика не проводиться. Їх можна звести до таких позицій:

• Гостре запалення чи загострення патології хронічного характеру.
• Гостра фаза захворювань із локалізацією у носоглотці.

Всі подібні стани є тимчасовими і під час стихання процесу проводять кісткову пластику. Зрозуміло, що перед цим проводиться відповідна корекційна терапія.

Основні принципи

Є базисні принципи:

1. Використання якісної анестезії.

2. Безперешкодний доступ до місця, де буде проводитися оперативне втручання.

3. При нарощуванні використовується лише якісний матеріал, з допомогою якого стимулюється регенерація кісткових структур.

4. Матеріалом для нарощування незначною мірою може бути кісткова стружка, яку збирають дома імплантації.

Як правило, біоматеріал для нарощування має вигляд порошку. Аутогенний (власний) матеріал є найкращим варіантом. Іноді можна використовувати матеріал, отриманий від донора. Іноді донором можуть бути представники великої рогатої худоби. Але такий матеріал для успішного приживання необхідно попередньо відповідним чином обробити.

Костная пластика в стоматологии - 1 | Complex Dent

Спосіб спрямованої тканинної регенерації

Відомо, що періодонт здатний регенерувати. Якщо під час операції видаляються поддесневые відкладення, всі вони не відновлюються. Суть у тому, що відновлення клітин м’яких тканин відбувається набагато швидше і це створює своєрідний бар’єр для розвитку клітин періодонту, зростання яких носить більш повільний характер. Стали застосовуватись мембрани, які перешкоджають зростанню клітин м’яких тканин. З використанням подібних мембран збільшується висота та ширина кістки.

Метод підсадки кісткового блоку

Використовується аутогенний кістковий блок, який забирається з інших ділянок щелепної кістки. Застосування подібної методики пов’язане з великим травматизмом, але при ній є можливість відразу ж імплантати вживити, не чекаючи повного загоєння. Можуть мати місце різні ускладнення.

Комбінований варіант

Неважко здогадатися, що при цьому варіанті є елементи обох методів.