Пломбування зубів та види пломб

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Лікування та професійний догляд
  • 56
  • 2

Напевно, кожному з дитинства знайома процедура, при якій пломбують зуби. Бором висвердлюється в зубі порожнину і зашпаровується пломбувальним матеріалом. Це допомагає захистити чутливу тканину зуба від зовнішнього середовища, зупинити карієс та запалення. При відвідинах стоматолога пацієнту може бути поставлена ​​тимчасова або постійна пломба. Тимчасова пломба ставиться лише на нетривалий час. Потім її прибирають і ставлять постійну пломбу, яку й надалі носитиме пацієнт.

Пломб існує досить багато. Відповідно до цього їх класифікують. В основу поділу закладено характер матеріалу, з якого вони виготовляються. Відповідно до цього вони представлені такими видами:

• Композитна пломба.
• Амальгама.
• Спеціальні цементи
• Керамічна пломба.
• Варіант із пластмасою.
• Пломба, що твердне на світлі.
• Склоіономірний цемент.

Склад для пломби повинен мати ряд необхідних властивостей:

1. Він має бути досить щільним та забезпечувати повну герметичність при пломбуванні зуба.
2. Матеріал для пломби повинен мати хорошу біологічну сумісність і не викликати розвитку у пацієнта алергічних реакцій.
3. Матеріал не повинен давати усадку та зберігати початковий об’єм
4. Іноді може виникнути необхідність повторного пломбування. Тому пломба із зуба має витягуватися легко.
5. Під впливом тканинної рідини пломба не повинна розчинятися.

Відмінності тимчасових від постійних пломб

Установка тимчасових пломб складає короткий проміжок часу. Це роблять для діагностики та лікування. Наприклад, її необхідно встановлювати для вирішення питання про те, чи вражений зубний нерв. Встановлення тимчасової пломби дозволить визначити необхідність його видалення. Якщо під встановленою пломбою біль зберігається, нерв доведеться видаляти.

Встановлюватись тимчасова пломба може і з лікувальною метою. У її складі містяться певні ліки. Через певний час така пломба видаляється. Сама вона не випаде, але лікар прибере її досить легко. Нерв умертвляють миш’яком, який вводять до складу тимчасової пломби. Така процедура має виражений лікувальний характер. Постійна пломба встановлюється тривалий час. Вона перекриває доступ до зуба мікробної флори, тим самим зупиняючи розвиток карієсу. Грамотно поставлена ​​пломба може гасати десятиліттями.

Різні матеріали для пломбування

Сьогодні лінійка пломб представлена ​​різноманітними варіантами:

Металева пломба

Пломбування зубів та види пломб - 1 | Complex Dent

Вона представлена ​​амальгамою. Її склад відзначений вмістом срібла, міді, кремнію. У невеликій кількості до нього входить ртуть, яка, як відомо, є шкідливим елементом для організму. Такі пломби, безумовно, є міцними та надійними, але останнім часом застосовуються все рідше. Причиною цього є та сама ртуть. По відношенню до зубної емалі така пломба має виражений контраст. На них оточуючі часто акцентують увагу через характерний блиск. Тому їх встановлюють зазвичай на задніх зубах. Щодо передніх зубів такі пломби не застосовуються.

Пломба із цементу

Пломбування зубів та види пломб - 2 | Complex Dent

Цемент може бути фосфатного та силікатного характеру. Крім того, існує склоіономірний цемент. Відзначено негативний вплив силікатного цементу на пульпу, тому установку здійснюють з використанням спеціальної прокладки. Для фосфатного цементу характерна слабка фіксація. Тому в нього вводять різні наповнювачі, наприклад срібло.

Склоіономірний цемент у хімічному плані стоїть до натурального зуба найближче. До складу таких пломб вводять елементи, що здатні виділяти іони фтору. Цей матеріал відноситься до нового покоління, має високу якість і хорошу естетику. Такі пломби тверднуть під дією ультрафіолетових променів. Лікар має достатній час і неквапливо формує пломбу необхідної форми.

Композитна пломба

Підбір залежить від того, який колір має зуб. Для цього всі компоненти необхідно змішати в потрібних пропорціях. Установка здійснюється пошарово під контролем відсвічування. Прослужити пацієнтові така пломба може до 10 років.

Порцелянова пломба

Такі пломби мають досить високу міцність і хорошу естетику. Відтінок кольору такого матеріалу характеризується стабільністю і не змінюється з часом. Є виражена біологічна сумісність і низька можливість розвитку алергічних реакцій.