Цирконієва або керамічна коронка – яку вибрати?

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Loading...
Лікування та професійний догляд
 • 3
 • 0
Структура

Коронки – це часто використовувані в стоматології вироби, які необхідні для того, щоб заповнити зубний ряд у разі втрати зубів або для приховування їхніх дефектів (відколів, руйнувань). Протягом тривалого часу протезування виконували за допомогою керамічних коронок, але сьогодні існує багато альтернатив, зокрема цирконієві коронки. Пропонуємо розглянути, що краще – кераміка або цирконій, який варіант слід обрати і чому.

Порівняння цирконієвих і керамічних коронок

Почати порівняння керамічних і цирконієвих коронок слід з процесу їх встановлення. Загалом встановлення обох виробів проходить ідентично і складається з декількох етапів:

 1. Лікар готує зуб для лікування. Стоматолог перевіряє його стан, видаляє всі ознаки карієсу, вогнища запалення тощо.
 2. Спеціаліст виконує відбиток щелепи. Це необхідно, щоб максимально правильно підібрати коронку, щоб він не заважав пацієнтові під час жування, не спричиняв дискомфортних відчуттів.
 3. Керамічні та цирконієві коронки виготовляються за індивідуальним відбитком щелепи в спеціальній лабораторії.
 4. Безпосередньо встановлення. Уже готову конструкцію встановлюють на попередньо підготовлений зуб.

Швидкість виготовлення обох типів коронок однакова, тому на це знадобиться однаковий період часу. Враховуйте, що цирконієві вироби підходять навіть для встановлення на імплантатах, тоді як кераміка для цього непридатна. Якщо ви обираєте між цирконієвою коронкою та керамікою, то пропонуємо порівняти обидва варіанти за найважливішими показниками:

 • міцність – у цьому разі коронки з кераміки поступаються цирконієвим, оскільки другі є міцнішими;
 • естетичність – керамічні моделі мають максимально реалістичний вигляд і нагадують зуб, але естетичність цирконію можна поліпшити завдяки напиленню з кераміки (наноситься додатково за бажанням пацієнта);
 • довговічність і надійність кріплень – керамічні коронки мають більш надійну фіксацію і кріплення з більшим терміном служби, ніж цирконієві.

Обидва матеріали мають індивідуальні переваги та недоліки, тому пропонуємо розглянути кожен із них детальніше.

Керамічні коронки – переваги та недоліки

Протягом тривалого часу саме кераміка залишається лідером і використовується для відновлення зубного ряду найчастіше. Але вона також має свої плюси і мінуси, які слід враховувати під час вибору. До переваг керамічних коронок відносять:

 1. Естетичність. Якщо вибирати, що краще кераміка або цирконій на передній зуб, то відповідь буде однозначною – кераміка. Вона має більш естетичний вигляд і не буде виділятися в зубному ряді.
 2. Швидкість виготовлення. Якщо цирконієва коронка фрезерується з цільного блоку матеріалу, то час виготовлення буде мінімальним. Але враховуйте, що пресована кераміка потребує більше часу. Якщо для вас важливий час, то в питанні кераміка чи цирконій переможе другий варіант.
 3. Довговічність кріплення. Завдяки обробці внутрішньої області керамічної коронки спеціальною кислотою, вона міцно кріпиться до зуба і кріплення тримається багато років.

Але якщо пацієнт здійснює вибір, то важливо звернути увагу і на деякі недоліки керамічних виробів. Основним із них є міцність керамічної коронки. Вироби з кераміки також піддаються руйнуванню, як і звичайні зуби. Вони можуть розкришитися, відколотися або стертися, тому термін їхньої служби менший. З цієї причини їх не встановлюють на імплантатах, адже тиск міцного титанового кореня сприятиме швидкому руйнуванню. Також враховуйте, що керамічні коронки коштують на порядок дорожче за цирконієві.

Цирконієві коронки – переваги та недоліки

Цирконієві коронки виточуються з цільного матеріалу і мають такі переваги:

 1. Швидкість виготовлення. Цирконієві коронки виточуються з цільного шматка матеріалу, завдяки чому на виробництво потрібен мінімальний період часу.
 2. Міцність. Цирконієві коронки є надміцними, матеріал не сколюється і не стирається з часом.
 3. Можливість встановлення на імплантатах. Оскільки цирконієві вироби міцніші, то їх можна ставити навіть на імплантати. Така конструкція здатна витримувати значні жувальні навантаження.

Обираючи коронки – кераміка або цирконій, ми рекомендуємо також звернути увагу і на деякі недоліки цирконієвих коронок:

 • оскільки внутрішня частина цирконієвої коронки має шорсткості, то і міцність кріплення на порядок знижується;
 • цирконій є білим матеріалом і навіть за спеціальної обробки його колір може відрізнятися від реального кольору зубів, через що найчастіше його використовують для встановлення на жувальні зуби.

Які коронки краще вибрати?

Питання про те, які зуби кращі – керамічні чи цирконієві, вже тривалий час виникає у пацієнтів. Але однозначної відповіді на нього немає, оскільки підбір оптимального матеріалу слід виконувати індивідуально. При цьому слід враховувати бюджет, побажання до процесу експлуатації, індивідуальні особливості пацієнта, місце встановлення та стан ротової порожнини. Найбільш правильним рішенням буде записатися на прийом до стоматолога і пройти консультацію, на якій лікар порекомендує оптимальне рішення саме для вас.