Як видалити зуб мудрості?

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Лікування та професійний догляд
  • 105
  • 2
Зміст

Існує думка, що зуби мудрості, які починають прорізуватись у людини вже в зрілому віці, потрібно видаляти в обов’язковому порядку. Стоматологи зі стажем готові посперечатися з цим твердженням, оскільки випадки, коли восьма пара зубів займає у щелепі правильне місце рідко, але трапляються. Проте видалення вісімки (так іноді лікаря називають восьмий моляр) – стандартна процедура, оскільки поява зуба мудрості зазвичай пов’язана з незручністю та болями. Стоматологи вдаються до видалення зуба мудрості, переконавшись, що виправити становище (вилікувати карієс, усунути запалення) неможливо.

Анатомічні та фізіологічні особливості

Всім відомо, що у кожної людини із загальної кількості (32) 4 зуби мудрості. Спочатку у нас прорізуються молочні, а потім вони змінюються на постійні, з якими ми мешкаємо все життя. Ось тільки дві пари відрізняються своєю “непунктуальністю” і спізнюються на 18 років, а то й більше. У стоматології їх прийнято називати “восьми зубами”. Чому ж вони, що отримали таку цікаву назву, створюють часто масу клопоту, а часом викликають гострі болючі відчуття, які можуть навіть дорослу людину довести до сліз? Пов’язано це з тим, що ясна в місці, де має прорізатись зуб мудрості, не підготовлена ​​до цього процесу, адже молочних зубів тут ніколи не було.
mudrosti5

Кожен зуб мудрості розташовується останнім у зубному ряду на нижній та верхній щелепах і є одним із трьох великих жувальних зубів. У порядковому числі кожен із них іде восьмим за рахунком, тому їх і називають вісімками. Зовні зуб не відрізняється від решти жувальних зубів. На жувальній поверхні є поглиблення, які є на всіх жувальних зубах. Зуби мудрості розташовуються симетрично один одному з кожного боку щелепи.

Якщо зуб прорізався і зайняв правильне положення щодо зубного ряду і має антогоніста, що (контактує зуб зверху або знизу) необхідного для повноцінного жування, такі зуби рекомендується не видаляти. Щоб запобігти розвитку карієсу через утруднення догляду за зубом мудрості проводять ремінералізацію емалі та запечатують фісури (поглиблення на жувальній поверхні зубів). За необхідності проводиться як лікування карієсу передніх зубів, і корінних зубів.

У яких випадках потрібне видалення зуба?

У стоматологічній практиці трапляються випадки, за яких лікування зуба неможливе і необхідно провести видалення.

Найчастішими є:

  • перелом поверхні зуба, що не підлягає лікуванню чи реставрації
  • видалення зуба мудрості через його неправильне положення в зубній лунці і сильний біль у яснах

mudrosti3mydrosti6

  • періодонтальна хвороба у запущеній стадії видалення зуба з кістою, коли в кореневих каналах з’являється інфекційне утворення, заповнене гноєм хронічні інфекції;
  • видалення кореня зуба, що залишився через щелепну травму, перелом чи неякісне видалення в минулому
  • видалення зуба, що викликає травму язика або слизової оболонки порожнини рота при неможливості його механічного підточування.

Як виконати видалення зуба?

Процедура починається зі знеболювання та обробки операційної області антисептиками.

Потім за допомогою інструментів лікар руйнує зв’язку, яка утримує зуб в альвеолі, і починає акуратно розхитувати його.

Після підготовки стоматолог видаляє зуб і вживає всіх заходів для зупинки кровотечі.

Догляд після видалення зуба та основні рекомендації

Удаление зуба мудрости - 4 | Complex Dent
Навіть, незважаючи на те, що в клініці “Complex Dent” операції з видалення зубів мудрості проходять із мізерно малою часткою травматизації, протягом доби пацієнт може відчувати ниючий біль, а також можливий помірний набряк ясен та навколишніх тканин. Такий стан може значно полегшити лід, прикладений до щоки або знеболюючий засіб, прописаний лікарем. Загоєння пройде набагато швидше, якщо пацієнт відмовиться від фізичних навантажень, прийому гарячої їжі та напоїв. Також краще уникати інтенсивних полоскань, а зуби чистити рекомендується лише наступного дня після операції.