Види анестезії у стоматології

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (3 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Лікування та професійний догляд
 • 300
 • 3
Зміст

Анестезія в стоматології – можливість позбутися стоматологічних проблем без болю!

Види анестезії у стоматології - 1 | Complex DentЛікування зубів тепер не пов’язане з нестерпним болем. Нині це абсолютно безболісна процедура. Таке стало можливим завдяки новітнім розробкам стоматології, на які не скупляться фармацевти та анестезіологи. Існує навіть окрема промисловість стоматології, спрямовану саме створення досконалих способів знеболювання. Адже якщо пацієнту не боляче, то й лікар може якісно виконувати свою роботу в стоматології. Коли лікар знає, що він не завдасть біль пацієнтові, працювати набагато спокійніше.

Види анестезії у стоматології.

Ефективні анестетики представлені у великому асортименті у сучасній стоматології. Давайте розглянемо, яка саме загальна та місцева анестезія у стоматології при лікуванні зубів застосовується сьогодні.

 1. Аплікаційна анестезія. Її використовують у стоматології, коли потрібне лише поверхневе знеболювання. Застосовують для цього спеціальний гель або лідокаїн у вигляді спрею. До аплікаційного знеболювання в стоматології звертаються, коли потрібно видалити зубний камінь, позбутися зубів, що сильно хитаються. Крім того, метод доречний у стоматології, якщо надалі знадобиться глибока анестезія, яка сама собою здатна викликати неприємні відчуття.
 2. Інфільтраційна анестезія. Застосовується у стоматології найчастіше при лікуванні зубів. Вводиться такий анестетик ін’єкційним методом у окістя, кістку або під слизову оболонку. Народна назва інфільтраційної анестезії – “заморожування”. Більшість операцій стоматолог може здійснити за допомогою цього методу. Він підходить і під час роботи з пульпою і при видаленні. Ефект зберігається протягом двох годин, тому лікар має достатньо часу, щоб здійснити всі процедури.
 3. Провідникова анестезія. Це знеболювання ще глибше, ніж попереднє. Анестетик підводять до гілок трійчастого нерва. На провідникової анестезії можна робити складні операції стоматології, насамперед на великих корінних зубах. Ще метод доречний, коли плануються великі втручання або є ризик ушкодження ясен.
 4. Стовбурова анестезія. До неї звертаються в умовах стаціонару стоматології. Суть: блокада гілок трійчастого нерва біля основи черепа. Доречний спосіб при тяжких травмах, невралгії, сильному больовому синдромі.

Стоматологи з великим досвідом застосовують і комплексні методи анестезії, коли анестетики змішують із судинозвужувальними препаратами. Це корисно, якщо необхідно припинити всмоктування лікарського засобу, що використовується в кровотік.

Які ще існують види анестезії у стоматології?

Види анестезії у стоматології - 2 | Complex DentВиди анестезії у стоматології – 2 | Complex Dent Крім вже розглянутих типів особливої ​​уваги заслуговує інтралігаментарна (внутрішньов’язкова) анестезія в стоматології. Її головною особливістю є переважне використання при лікуванні та видаленні зубів у пацієнтів дуже молодого віку. Плюсом цієї методики виступає відсутність оніміння губ, щік та язика. В результаті виключається їх випадкове надкушування та пошкодження дитиною. У цій ситуації введення анальгетика проводиться у періодонтальну зв’язку за допомогою спеціального шприца.

Внутрішньокісткова (спонгіозна) анестезія використовується в стоматології, коли розглянуті вище методики не забезпечують необхідну ефективність. Переважно застосовується при видаленні зубів, а також на операціях на альвеолярному відростку. В даному випадку анестетик вводиться безпосередньо в кістку між корінням зубів. Її перевагою є можливість використання порівняно невеликої кількості знеболювальної речовини.

Досить поширеним у стоматології є застосування загального наркозу. Даний метод найчастіше використовується при проведенні щелепно-лицьових операцій. Крім цього нерідко він є єдиним можливим форматом анестезії, коли у пацієнта є панічна боязнь уколів, дитяча гіперактивність, серйозні нервові розлади тощо. Головною перевагою аналізованого методу є повне блокування чутливості, відключення свідомості та занурення пацієнта в сон. Звертаємо увагу, що цей метод існує цілий ряд протипоказань:

 • Наявність пневмонії, астми, епілепсії та цілого ряду інших серйозних захворювань;
 • Алергія на елементи лікарських засобів, що використовуються при проведенні загального наркозу;
 • Перенесений інфаркт чи інсульт. Якщо після цієї події минуло понад півроку, то в деяких випадках використання загального наркозу таки є допустимим;
 • Хвороби нирок, печінки, серця тощо;
 • Стану алкогольного та наркотичного сп’яніння.

Безперечно, цей перелік обмежень не є вичерпним. У кожному конкретному випадку лікар самостійно на підставі наявних даних про стан пацієнта, особливостей та симптомів існуючої проблеми приймає рішення про необхідність та доцільність використання загального наркозу.

Анестезія зуба. Обов’язкові правила та що робити перед наркозом

Види анестезії у стоматології - 3 | Complex DentВиди анестезії у стоматології – 3 | Complex DentУвага! Якщо у ваших родичів спостерігалася непереносимість певного препарату для анестезії, то при першому зверненні до стоматолога потрібно провести тест на переносимість анестетиків. Оптимальний варіант: звернутися до лікаря та попередньо виконати аналіз із використанням найбільш поширених засобів. Тоді стане ясно, чи є непереносимість якогось конкретного препарату. Потім можна приступати до лікування.

Анестезія зуба скільки відходить?

Тривалість дії залежить від вибраного способу анестезії. Найчастіше найпопулярніші препарати повністю припиняють дію вже за 1-2 години. У деяких випадках (при використанні підвищених доз та індивідуальних особливостях організму пацієнта) залишкова дія може зберігатися протягом 6-12 годин.

Використовуємо найкращі та найефективніші знеболювальні в стоматології!

Фахівці клініки COMPLEX DENT ретельно аналізують та підбирають найбільш оптимальні рішення для забезпечення максимально безболісного та якісного лікування стоматологічних проблем у дорослих та дітей. Уважний та скрупульозний підхід дозволяє виключити можливі помилки, ускладнення, мінімізуючи можливу небезпеку використання знеболювання. З нами Ваше лікування буде безпечним та якісним, а рот та ясна здоровими!

Анестезія в стоматології – препарати, які роблять лікування комфортним!