Біль у ясні: що робити?

Біль у яснах — це наслідок запалення, яке може виникнути з різних причин. Захворювання ясен, зубний камінь, травми, невдала установка імплантів — все це може спричинити і гострі, і болючі пульсуючі відчуття. У будь-якому випадку краще звернутися за допомогою до стоматолога.

Які бувають причини болю в ясні?

Ниючий, гострий і пульсуючий біль у яснах при жуванні виникає з таких причин:

  • травмування тканин;
  • запальні захворювання;
  • наслідки лікування.

Біль у ясні: що робити? | https://complex-dent.com.uaТканини можуть бути травмовані через неправильне встановлення протеза. Механічне пошкодження – наслідок травми, неправильного прикусу чи шкідливих звичок. Ушкоджена ділянка стає вразливою, бактерії та мікроорганізми проникають у тканини, що призводить до патологічних процесів. Вони викликають запалення, свербіж, печіння в ротовій порожнині.

Бувають різні хвороби ясен. При сильному запаленні підвищується температура тіла, а це сигнал термінового відвідування лікаря.

Часто може виникати біль у яснах після видалення зуба. Цей прояв вважається нормальним 1-3 дні, але якщо проблема залишається тривалий час, потрібна консультація стоматолога.

Біль після уколу в ясна проходить протягом кількох годин після завершення всіх стоматологічних процедур. Больові відчуття у разі локалізуються у сфері уколу і виявляються дуже інтенсивно. Якщо ж неприємні симптоми стають гострими, краще повернутися до стоматолога та з’ясувати причину.

Симптоми запалення ясен

При запальних процесах пацієнт помітить такі симптоми:

  • почервоніння;
  • набряк;
  • кровоточивість;
  • свербіж;
  • оголення шийки зуба.

Всі ці проблеми можуть бути проявами гінгівіту, пародонтиту, періодонтиту. Вони виникають після неправильного лікування. Ускладненнями після пломбування та видалення є альвеоліт, періостит. Якщо ви помітили, що шийка зуба оголилася, зуби стали рухливими, це прояви пародонтиту, тому слід терміново звернутися до лікаря, щоб не втратити зуби. При гінгівіті можуть виникати гнійні виділення та неприємний запах із рота.

Що робити при болі в яснах?

Щоб точно визначити, як усунути біль у яснах, потрібно знати причину порушення. Після лікування зубів болючі відчуття можуть зберігатися 1-3 дні, а після видалення – до 7 днів. Стоматологи радять кожному пацієнту, як зняти біль у яснах після видалення зуба. Для цього треба користуватися антисептичними розчинами та кілька днів уникати твердої їжі.відвідувати стоматолога. У такому разі ви точно знатимете, як зняти біль у ясні, а скоріше просто не зіткнетеся з цією проблемою.