ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ:
  Лікування пародонтиту-1 | https://complex-dent.com.ua

  Лікування пародонтиту

Пародонтит – це поширене стоматологічне захворювання, яке полягає у запальному та дегенеративному процесі підтримуючих тканин зуба (зв’язковий апарат зуба, ясна, кісткова тканина щелепи).
Довготривалий пародонтит може призвести не тільки до повної втрати зубного ряду, але і поширення запального процесу на прилеглі анатомічні області та внутрішні органи. Саме тому дуже важливо своєчасно звернутися до лікаря-стоматолога та провести лікування пародонтиту. Ця проблема є украй актуальним питанням сучасної стоматології. У наш час це настільки поширена патологія, що сформувалася окрема наука – пародонтологія, яка займається діагностикою, лікуванням та профілактикою захворювань пародонту.

Причини виникнення пародонтиту

Основними причинами виникнення даного захворювання вважаються:

  • некоректний та/або недостатній догляд за ротовою порожниною;
  • неправильний раціон харчування;
  • утворення зубного каменю;
  • хронічна травматизація тканин ясен (неправильний прикус, некоректно проведене протезування);
  • патологія органів ШКТ (гастроезофагеальний рефлюкс);
  • шкідливі звички (паління та вживання алкоголю).

Все це призводить до травматизації та ураження ясен і попадання в їхню товщу патологічних бактерій. Вони сприяють активному запаленню, яке часто перетворюється на хронічну форму. Тривало поточний запальний процес сприяє руйнації тканин пародонту та випадання зубних одиниць.

Клінічна картина пародонтиту

Встановити коректний діагноз та підібрати правильне лікування ясен зможе лише компетентний та досвідчений лікар-пародонтолог. Якщо ви помітили такі симптоми, вам терміново необхідно звернутися до фахівця:

  • з’явився неприємний запах із рота;
  • після гігієнічних процедур або їди (особливо твердої) з’являються прожилки крові в слині;
  • ясна сверблять, болять;
  • ясна поміняли колір (стали неприродно блідо-рожеві або бордові);
  • ви стали сильно реагувати вплив температурних подразників (холодна чи гаряча їжа, напої).

Це перші сигнали, що вказують на патологію пародонту. На цих стадіях лікування ясен можна провести швидко і безболісно. Але з часом з’являється пухкість ясен, починають збільшуватися проміжки між зубними одиницями. За відсутності лікування пародонтиту процес повністю зруйнує зв’язковий апарат та ложе зуба. Це призводить до випадання зубних одиниць, усунення зубного ряду, розвитку хронічного вогнища запалення, який у будь-який момент може стати загрозою для життя.

Види пародонтиту

Розрізняють кілька стадій патології залежно від стадії розвитку пародонтиту:

  • Гострий пародонтит. Зазвичай характеризується різкою появою та бурхливим розвитком симптомів. Супроводжується різким болем у яснах, активною кровоточивістю, часто з домішкою гною.
    Значно страждає загальний стан: підвищується температура, з’являється слабкість, біль голови. Деякі пацієнти відзначають нудоту та запаморочення.
  • Хронічний пародонтит. Ця форма характеризується млявою течією та циклічністю (зміна загострення та ремісії). Під час ремісії пацієнт може нічого не турбувати. Деякі відзначають неприємний запах з рота, незначний дискомфорт і помірний свербіж у яснах. При зниженні локального імунітету (механічна травматизація пародонту, переохолодження, приєднання вірусної інфекції) виникає загострення, яке за клінічною картиною ідентичне гострому процесу.

Також дане захворювання поділяють на осередкове (в процес залучено невелику ділянку пародонту) і генералізоване (захворювання зачіпає весь пародонт).

Як проводиться лікування пародонтиту?

При первинному прийомі лікар-пародонтолог проводить ретельний огляд ротової порожнини та додаткові методи обстеження, зокрема рентгенологічні. На цьому етапі необхідно з’ясувати причину розвитку патологічного процесу та усунути її. Так, якщо це проблеми з прикусом, то надалі необхідно усунути цей дефект. Якщо пародонтоз спричинений некоректним доглядом за зубами або порушенням раціону харчування, пацієнту надаються рекомендації, які дозволять зупинити прогресування хвороби.

Далі лікування багато в чому залежить від стадії патології, де пацієнт звернувся до фахівця. Однак загальна схема є однаковою для всіх пацієнтів:

  1. Санація ротової порожнини. Рекомендовано провести бактеріологічне дослідження для виявлення патологічної флори, що спричинила запалення, та визначення її чутливості до антибактеріального препарату. З даних цього дослідження, підбирається антибіотик для місцевих ін’єкцій. Також може проводитися ручне та ультразвукове чищення вогнищ запального процесу за допомогою спеціальних апаратів. Без усунення патологічної флори вилікувати пацієнта не вийде, оскільки бактеріальні агенти підтримуватимуть запалення.
  2. Локальне протизапальне лікування. З цією метою активно застосовується пародонтальна пов’язка, плівка «Диплен» з використанням ефективних медичних препаратів (Солкосерил, Метрогілденту). Таке лікування спрямоване на усунення таких неприємних симптомів, як біль, печіння, свербіж та дискомфорт у ділянці ясен. Також дозволяє прискорити процес загоєння виразок та ерозій, які можуть утворюватися.
  3. Медикаментозне та ортопедичне лікування. Спрямовані на усунення пошкоджених тканин та дефекту пародонту. Шинування для зміцнення зубного ряду.

Обсяг терапії підбирається індивідуально, базуючись на особливостях перебігу патології та пацієнта.

Лікування пародонтиту в Україні за доступною ціною

Лікарі стоматологічної клініки «Комплекс Дент» запрошують мешканців Києва на прийом пародонтолога. Наші досвідчені фахівці з 30-річним досвідом практичної діяльності проводять лікування пародонтиту навіть у найважчих клінічних ситуаціях.

Потрапити на прийом до стоматолога не складе труднощів завдяки нашому зручному розташуванню. Наша стоматологічна клініка знаходиться неподалік станцій метро «Дарниця» та «Лівобережна», на лівому березі, на масиві Воскресенка, Дніпровський район.

Запишися на прийом у Complex Dent прямо зараз – збережи красиву посмішку на довгі роки за вигідною вартістю!

Ціни на лікування пародонтиту

Первинна консультація, оглядбезкоштовно
Професійне чищення зубів (2 щелепи)2100 грн.
Закритий кюретаж (1 щелепа)2000 грн.
Ін’єкції у ясна (без вартості препарату)100 грн.
*Ціни вказані без додаткових маніпуляцій, детальний прорахунок плану лікування ви зможете отримати на прийомі у стоматолога