Чим можна почистити зуби в домашніх умовах

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (3 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Корисні поради
  • 39
  • 3
Зміст

Хочете дізнатися, чим почистити зуби в домашніх умовах?

За здоровим станом зубів люди стежили споконвіку. І сьогодні зубна щітка та паста – далеко не останні предмети особистої гігієни.

Зубна паста: Чим можна почистити зуби?

Головні компоненти, які повинні бути в хорошій зубній пасті – це діоксид титану і потрібна кількість фтору. Перший використовують як абразив, другий необхідний для профілактики карієсу. У найдешевших пастах діоксид титану нерідко замінюється карбонатом кальцію чи простою крейдою, які негативно позначаються на стані емалі зубів. Діоксид титану в цьому плані є більш дбайливим компонентом.

Чим можна почистити зуби в домашніх умовах - 1 | Complex Dent Фтор – найважливіший компонент у зубній пасті. Проте чи всі марки його містять. Або містять у недостатній кількості. Для дорослих найкращий вміст фтору – 1000-1500 одиниць. У пасті для дітей трирічного віку – не більше 200 одиниць. У пасті дітей дошкільного віку – трохи більше 500 одиниць.

Зубна щітка: за що не варто переплачувати?

Не варто заощаджувати на зубних щітках. Хороші зубні щітки допоможуть уникнути візиту до стоматолога, погані, навпаки, прискорять його. Яка зубна щітка найкраща? З різнорівневою щетиною. Ще краще – з перехрещеною різнорівневою щетиною.

Справа в тому, що найдешевші варіанти щіток із прямою щетиною не здатні вичищати проміжки між зубами. Згодом у цих місцях утворюються каріозні порожнини.

Ще одна ознака найкращої зубної щітки – це силовий виступ. Це такий похилий пучок на краю щітки, що допомагає очистити найдальші куточки ротової порожнини. Іноді зубні щітки мають невеликі гумові вставки. Вони допомагають якісніше зняти наліт та відполірувати зуби.

І все-таки найкраща зубна щітка необов’язково має бути найдорожчою. Наприклад, така функція, як рухлива ручка не тільки марна, але часто навіть шкідлива, тому що обмежує жорсткість виробу.

Як почистити зуби у домашніх умовах?

Чим можна почистити зуби в домашніх умовах - 2 | Complex DentЧим можна почистити зуби в домашніх умовах? Complex DentЧим можна почистити зуби, якщо під рукою немає ні щітки, ні звичної пасти? За часів Петра I, наприклад, для чищення зубів жували крейду чи деревне вугілля. А в Англії минулих століть виготовляли спеціальний порошок для чищення зубів, що складається з крейди, м’яти та мильної стружки. Найкращою зубною щіткою вважалася паличка зі свинячою щетиною або кінським волоссям.

Сьогодні подібними пристроями користуватися необов’язково, а ось пожувати м’яту або використовувати лимонний сік, розведені у воді, щоб почистити зуби в домашніх умовах, можна. І очистять, і освіжать.

В Азії, наприклад, теж знають, як почистити зуби в домашніх умовах, і досі використовують для цього палички. Кінчик гілочки мелії потрібно пожувати, діставшись м’якоті. У нашій країні мелія не росте, але її гілочки можна замовити інтернетом.

Чим ще можна почистити зуби?

Прекрасно очищають зуби та дезінфікують порожнину рота розчини соди, звичайної чи морської солі. Головне, не ковтати їх, а просто полоскати рота.

Цікаво, що сьогодні мати зуби в ідеальному стані – дороге задоволення. У минулі століття справа була інакша. Бідняки, які не вживали ні цукор, ні шоколад, ні іншу їжу, яка псує зуби, як правило, не страждали на зубні хвороби. А представників багатих верств нерідко прикрашала беззуба посмішка. Втім, аж до Нового часу гнили зуби вважалися скоріше гідністю, ніж недоліком.